demo
Udostępnij:
03 sierpnia 2017

Style aranżacji wnętrz - przegląd (część 3)

Z pierwszym tekstem na ten temat możecie zapoznać się w tym miejscu. Drugi czeka tutaj:). Przed Wami ostatnia część przeglądu najpopularniejszych stylów urządzania wnętrz. Może znajdziecie w nim coś dla siebie.

 

 

Styl klasyczny

 

Można go opisać w dwóch słowach. Bezpieczny i przyjazny wnętrzom. Bez wątpienia wiele osób właśnie w takich pomieszczeniach czuje się najlepiej. Styl ten nie zwraca też uwagi na pojawiające się mody. To dobry wybór dla osób, które nie lubią częstych zmian.

 

Czym charakteryzuje się ten styl? W największym skrócie można powiedzieć, że nawiązuje on do trendów w minionych epokach. Rzadko kiedy mieszkania aranżowane w ten sposób skupiają tylko na jednym stylu. Wykorzystuje się raczej różne elementy, odwołując przede wszystkim do zasad obowiązujących w sztuce w starożytnej Grecji i Rzymie.

 

Istotny element to pewnego rodzaju symetria i równowaga. To wnętrza, które cechuje prostota. Wspomniana równowaga dotyczy między innymi układu mebli. Jeśli chodzi o kolory to opisywany styl stawia przede wszystkim na kremowy, beże i brązowy. To w przypadku mebli. Tkaniny to między innymi niebieski i zielony. Jeśli chodzi o materiały to wybiera się głównie drewno (szlachetne gatunki) i kamień.

 

Styl prowansalski

 

Kojarzący się przede wszystkim z wakacjami, słońcem i oczywiście zapachem lawendy. I to właśnie ze względu na te cechy jest on wciąż popularny. Chociaż często kojarzony jest on przede wszystkim z bielą, to w rzeczywistości wnętrza urządzane w taki sposób, cieszą oko również innymi kolorami.

 

Chociaż styl ten najlepiej sprawdza się w domach (ściany oczywiście barwione ochrą), to można go również przenieść do mieszkań w bloku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby elementy takiego sposobu aranżacji znalazły się w nowoczesnych wnętrzach. Ściany w takich mieszkaniach tynkuje się na biało. Jeśli chodzi o stosowanie innych kolorów, to przede wszystkim używa się ich na meblach. Przykładowo drzwi szafek mogą być niebieskie lub turkusowe. Meble najlepiej wyszukać na pchlim targu. W domu królują kwiaty. Jeśli chodzi o dobór materiałów, to stawia się na różnorodność. Najlepiej aby były one „miękkie”. Dodatki to przede wszystkim ceramiczne naczynia, pojemniki z elementami drewna i ramki na zdjęcia (koniecznie postarzane).

 

Styl minimalistyczny

 

Przede wszystkim mieszkanie urządzane w taki sposób jest niezagracone. Styl ten charakteryzuje prostota i przestronność. Nie znajdziecie tutaj dużej ilości mebli i dodatków. W tym pierwszym przypadku skupiamy się jedynie na tych najbardziej podstawowych. Ograniczamy się do kilku mebli. W sypialni na przykład będzie to łóżko (lub po prostu materac), lampa i szafka nocna.

 

W przypadku tego stylu stawiamy na gładkie powierzchnie. Ściany praktycznie pozbawione są ozdób (możemy ewentualnie zdecydować się na jedną lub dwie). W mieszkaniu w takim stylu nie znajdziemy dużej liczby dodatków. Liczy się tutaj przede wszystkim jakość a nie ilość. Stawiamy więc na kilka dodatków, które nieco ożywią wnętrze. Tak aby nie wydawało się ono nudne. Tego typu wnętrza to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą po całym dniu natłoku obowiązków się wyciszyć. Jeśli chodzi o wybór materiałów, to stawiamy na te najlepszej jakości.

 

 

 

 

 

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN