Czynniki mające wpływ na atrakcyjność lokalizacji mieszkania pod
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
poniedziałek, 15 listopada 2021

Czynniki mające wpływ na atrakcyjność lokalizacji mieszkania pod wynajem

Czynniki mające wpływ na atrakcyjność lokalizacji mieszkania pod wynajem

Wiele osób decyduje się na taki rodzaj inwestycji w nieruchomość, bo jest on przystępny dla początkujących. Przyda się jednak wiedza na temat tego co wpływa na atrakcyjność lokalizacji mieszkania pod wynajem. Tak aby Wasza inwestycja przynosiła zyski.

 

Mieszkanie pod wynajem – inwestycja w nieruchomość dla każdego?

 

Jak wspomnieliśmy we wstępie jest to rodzaj lokaty oszczędności odpowiedni dla początkujących. Zdecydowanie lepiej poradzą sobie oni inwestując w mieszkanie pod wynajem, niż w tzw. flippingu nieruchomości. A na pewno jest to bardziej bezpieczna opcja.

 

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem jest w zasadzie dla każdego. Trzeba jednak spełnić kilka wymogów. Przede wszystkim wiedza. Ta ostatnia musi dotyczyć nie tylko samego procesu – jego poszczególnych kroków – inwestowania w nieruchomość. Niezwykle ważnym aspektem kupna mieszkania celem jego udostępniania jest znajomość miasta w którym to zrobicie. Jego ogólnych cech (na przykład liczba ośrodków akademickich, miejsca pracy i perspektywy rozwoju) i niuansów. Zwłaszcza te ostatnie są niezwykle ważne z punktu widzenia powodzenia inwestycji w nieruchomość pod wynajem. Pisząc niuanse, mamy na myśli chociażby pewną specyfikę miasta. Na przykład może być to naprawdę duża miejscowość (stolica województwa), ale bez charakterystycznych dla takich ośrodków problemów z płynnym poruszaniem się po niej.

 

Zaplecze handlowe jako czynnik atrakcyjności lokalizacji mieszkania pod wynajem

 

A w zasadzie należy ten aspekt rozszerzyć. Im lepiej rozbudowane zaplecze handlowo – usługowe, tym łatwiej będzie Wam znaleźć chętnych na wynajem. W tym kontekście lepsze wydaje się centrum jako lokalizacja takiego mieszkania. Natomiast z powodzeniem można wybrać osiedle położone w pewnej odległości od niego. W takich miejscach również zaplecze handlowo – usługowe będzie rozbudowane. Przy wyborze takiej lokalizacji wpływ na jej atrakcyjność będzie miał jeszcze jeden czynnik. O nim za chwilę. Wróćmy do zaplecza handlowego. Co rozumiemy po tym pojęciem? Dostęp do miejsc pierwszej potrzeb, ale też takich, które są spełniane raz na jakiś czas.

 

Atrakcyjna lokalizacja mieszkania pod wynajem to:

 

  • bliskość sklepów spożywczych i drogerii,

  • dostęp do apteki i ośrodka zdrowia,

  • tereny rekreacyjne w pobliżu,

  • ośrodki rozrywki (kino, teatr, restauracje, puby),

  • tereny zielone,

  • dostęp do komunikacji miejskiej.

     

To te najbardziej istotne czynniki związane z zapleczem handlowo – usługowym. Oczywiście najemcy mogą mieć i zwykle mają swoje indywidualne podejście do tego, co jest im potrzebne w najbliższej okolicy mieszkania.

 

Łatwy dostęp do poszczególnych części miasta

 

To czynnik mający wpływ na atrakcyjność lokalizacji mieszkania wywołany przez nas przy okazji osiedli położonych z dala od centrum. Natomiast oczywiście jest on istotny również w przypadku nieruchomości położonych w sercu miasta. Dobre skomunikowanie lokalizacji mieszkania pod wynajem z innymi częściami miejscowości każda z grup najemców będzie rozumiała inaczej. Te ostatnie to: studenci, młode pracujące i osoby i rodzice z małymi dziećmi. Każda z tych grup ma oczywiście swoje wymogi co lokalizacji mieszkania i jego samego. Skupmy się jednak na poruszaniu się po mieście. W przypadku studentów niezwykle istotnym aspektem będzie szybko i łatwe przemieszczanie się z mieszkania na uczelnię. Ważny jest też dostęp do ośrodków rozrywki (te w większości znajdują się w centrum).

 

Młode osoby pracujące wciąż lubią wyjść wieczorem ze znajomymi. Stąd często wybierają mieszkania w centrum. Jednocześnie preferują oni szybki i sprawny dostęp do miejsca pracy. Z kolei rodzice z dziećmi wolą często mieszkać z dala od centrum. Natomiast dużą wagę przykładają do tego, żeby nie spędzać wielu godzin w korkach między domem, pracą, a przedszkolem (szkołą). Nie wspominając o konieczności częstych dużych zakupów.

 

Bezpieczeństwo lokalizacji mieszkania pod wynajem

 

To trzeci czynnik, ale wcale nie najmniej istotny. Na bezpieczeństwo i spokój lokalizacji zwrócą uwagę wszystkie wyżej wymienione grupy najemców. Chociaż o atrakcyjności będzie w ich przypadku świadczyło coś innego.

 

Tutaj za przykład posłuży rodzina z małym dzieckiem. Z ich punktu widzenia bezpieczeństwo lokalizacji to w głównej mierze rozwiązania, które chronią pociechę. Mamy tutaj na myśli monitoring, ale też pewne ograniczenia dla pojazdów zmechanizowanych. Oczywiście atrakcyjność lokalizacji to również bezpieczna okolica, pozbawiona zdarzeń o charakterze kryminalnym. I na ten aspekt zwrócą uwagę wszyscy potencjalni najemcy.

 

Zakup mieszkania w okolicy o wątpliwej „prominencji” znacząco utrudni znalezienie chętnych na wynajem. Skupmy się na koniec na spokoju w okolicy. I znowu można tę kwestię rozumieć w sposób ogólny i indywidualny. Mieszkanie w okolicy dużego zakładu pracy (generującego nie tylko hałas) nie jest atrakcyjne dla nikogo. Ale już na przykład obecność w pobliżu szkoły będzie miało różny wpływ na potencjalnych najemców. Niektórzy kompletnie nie zwrócą na to uwagi, bo przeważą to zalety lokalizacji i samego mieszkania. W tym wypadku znaczenia nabiera indywidualne podejście osoby, który chce wynająć nieruchomość.

 

Jeśli chcecie zainwestować w mieszkanie pod wynajem w Rzeszowie, to zapraszamy do kontaktu z Nami. Od poniedziałku do piątku jesteśmy dostępni w biurze przy ulicy Warszawskiej 18 (budynek Skyres) w godzinach 8-17.

 

 

 

 

Artykuły

Jak sprawdzić mieszkanie z rynku wtórnego?
poniedziałek, 6 grudnia 2021

Jak sprawdzić mieszkanie z rynku wtórnego?

Co trzeba wiedzieć zanim zdecydujecie się na zakup "przechodzonego" mieszkania? Wszystkie ważne informacje znajdziecie w naszym poradniku.
Zakup mieszkania z rynku pierwotnego – na co trzeba zwrócić uwagę?
piątek, 3 grudnia 2021

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego – na co trzeba zwrócić uwagę?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat zakupu mieszkania z rynku pierwotnego. Zalety i przydatne wskazówki.
Praktyczne porady dla inwestorów w nieruchomość
wtorek, 30 listopada 2021

Praktyczne porady dla inwestorów w nieruchomość

Z naszego poradnika dowiesz się między innymi tego na jaki rodzaj inwestycji powinnieś się zdecydować na początku swojej drogi, a (...)

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Czynniki mające wpływ na atrakcyjność lokalizacji mieszkania pod wynajem
Ocena 4.98/5 na podstawie 241 Opinii.