Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie. Dlaczego warto to zrobić?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
piątek, 11 września 2020

Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie. Dlaczego warto to zrobić?

Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie. Dlaczego warto to zrobić?

Jeśli zamierzasz ulokować swoje pieniądze w nieruchomości, to Rzeszów jest dobrym miejscem, aby to zrobić. To miasto perspektywiczne i rozwijające się. Z pełną gamą zalet dużych miast. Sprawdźmy, dlaczego warto postawić na inwestycję w mieszkanie właśnie w Rzeszowie.

 

Zakup nieruchomości – jakie niesie korzyści?

 

Zaczniemy od pewnych ogólnych kwestii związanych z inwestycją w mieszkanie. Niezależnie od wybranego miasta. Eksperci przede wszystkim wskazują na wciąż rosnące ceny mieszkań i jednocześnie na to, że nie ma znaków, aby ten trend miał się odwrócić lub nagle załamać.

 

Wśród zalet takiego rozwiązania wymienia się też niski poziom ryzyka. Inwestycja w mieszkanie daje potencjalny wyższy zysk, niż na przykład lokata długoterminowa. Warto też wspomnieć o możliwości uzyskania dochodu pasywnego z wynajmu takiej nieruchomości albo jej dzierżawy.

 

Zaletą inwestycji w mieszkanie jest to, że zyskujecie zabezpieczenie kredytu, jak również możliwość zaciągania kolejnych na zdecydowanie lepszych warunkach. Nie można też nie wspomnieć o jeszcze jednym plusie. To po prostu bezpieczne inwestowanie swoich pieniędzy. I właśnie dlatego jest tak chętnie wybieraną formą lokowania gotówki.

 

Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie – dlaczego warto?

 

Jedna z zalet tego miasta pojawiła się już we wstępie. Rzeszów wciąż się rozwija. Również w kontekście powiększania jego powierzchni. Jest największym – także pod względem liczby ludności - miastem na Podkarpaciu. Naturalnym miejscem, które przyciąga młode osoby (nie tylko studentów) w poszukiwaniu swojego miejsca do życia. Na ten aspekt szczególną uwagę powinny zwrócić osoby chcące takie inwestycyjne mieszkania w Rzeszowie wynajmować. A więc uzyskiwać z niego dochód. Ten ostatni – między innymi oczywiście – można przeznaczyć na ratę kredytu za nieruchomość. A możliwości jest o wiele więcej.

 

Rzeszów może się pochwalić ogromną ilością lokalizacji, gdzie powstają nowoczesne osiedla. Rynek pierwotny w kontekście inwestycji w nieruchomość, a później jej najmu jest najchętniej wybieranym rozwiązaniem, między innymi ze względu na wysoki standard mieszkań.

 

W Rzeszowie znajdziecie lokalizacje, które zadowolą szeroką grupę najemców takich jak młode małżeństwa z dziećmi, czy osoby rozpoczynające dorosłe życie. W naszej ofercie znajdziecie między innymi osiedle Nova Graniczna, Tarasy nad Zalewem, czy położone przy ulicy Lubelskiej Osiedle Bella Dolina – idealne osiedla na zakup mieszkania pod inwestycję, spełniające oczekiwania potencjalnych najemców. Aby sprawdzić ofertę mieszkaniową, zajrzyjcie do wyszukiwarki.

 

Wróćmy do zalet Rzeszowa. Właśnie z punktu widzenia osób, które inwestowanie w mieszkanie traktują jako dodatkowy, stały dochód. Rzeszów jest dużym miastem, natomiast jest pozbawiony jednej z wad miejscowości ogromnego „formatu”. Poruszanie się po nim, jak i dotarcie z jednego punktu do drugiego nie stanowi wyzwania. Oczywiście są w Rzeszowie korki, jak w każdym większym mieście. Natomiast ze względu na specyfikę infrastruktury drogowej, a także system sterowania sygnalizacją świetlną jest łatwiej się poruszać. To ogromna zaleta dla osób, które chcą przeprowadzić się do dużego miasta. Z punktu widzenia inwestora chcącego wynajmować mieszkania to spora liczba potencjalnych najemców.

 

Rzeszów ma w swojej ofercie wiele wydarzeń kulturalnych czy sportowych i miejsc, które cieszą osoby w każdym wieku. To też jest plus z punktu widzenia osób chcących się przeprowadzić do większego miasta, bądź rozpocząć tam studia. Rzeszów jest tańszy, niż na przykład Kraków, a też może być interesującym miejscem.

 

No właśnie – studenci. Największa grupa potencjalnych najemców. Rzeszów to miasto w którym funkcjonuje kilka uczelni położonych w różnych jego częściach. Na 1000 mieszkańców 268 to właśnie studenci. W tej statystyce Rzeszów jest za Krakowem, ale przed Warszawą. W stolicy Polski na 1000 mieszkańców 169 to studenci. Jeśli więc zamierzasz zainwestować w mieszkanie pod wynajem żakom, to Rzeszów jest świetnym wyborem. Oczywiście takie lokum trzeba będzie odpowiednio przygotować, aby przyciągało studentów i przynosiło zyski. Zajrzyjcie do naszego poradnika o wynajmowaniu mieszkania żakom.

 

Spójrzmy na kolejne zalety inwestycji w mieszkanie w Rzeszowie z perspektywy wynajmowania go. Wiele osób wybiera to miasto ze względu na bezpieczeństwo i spokój. Zwłaszcza, jeśli porównamy je z innymi dużymi ośrodkami w Polsce. Bezpieczeństwo i spokój przyciąga przede wszystkim młodych rodziców. Szukają oni idealnego miejsca dla siebie i swoich dzieci. To również spora grupa potencjalnych najemców. Mają oni swoje wymagania, lecz jawią się jako zdecydowanie bardziej zdyscyplinowani najemcy, niż chociażby studenci. I dlatego wielu inwestorów, kupujących mieszkanie pod wynajem, decyduje się właśnie na młode rodziny. Są one też bardziej „pewne” pod kątem płatności.

 

Rzeszów – tanie miasto

 

Również pod kątem inwestycji w mieszkanie. Zdecydowanie taniej niż w Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie. A jednocześnie – jak pokazaliśmy wyżej – możecie zarobić na wynajęciu swojej inwestycji. W przyszłości może ją również z zyskiem sprzedać. Rzeszów jest miastem tanim z perspektywy codziennego życia. I to też przyciąga do niego nowych mieszkańców.

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie. Dlaczego warto to zrobić?
Ocena 4.86/5 na podstawie 198 Opinii.