Wynajmowanie mieszkania studentom. Praktyczne wskazówki
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
wtorek, 1 września 2020

Wynajmowanie mieszkania studentom. Praktyczne wskazówki

Wynajmowanie mieszkania studentom. Praktyczne wskazówki

To bardzo popularny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Wynajmowanie mieszkania studentom, to oczywiście jedna z opcji. Można nastawić się na przykład na osoby pracujące. Skupimy się na tym pierwszym rozwiązaniu. Jak się do tego zabrać i na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Inwestycja w mieszkanie – opcja pod wynajem

 

To bardzo często wybierane rozwiązanie przez osoby nieposiadające lokalu (na przykład po rodzicach lub dziadkach), ale także takie, które chcą zainwestować w nową nieruchomość. O tym dlaczego ta druga opcja jest dobrym pomysłem, będzie niżej. Natomiast teraz parę słów o samym rynku pierwotnym w kontekście inwestowania w nieruchomości.

 

Po pierwsze daje on obecnie możliwość wyboru naprawdę wielu lokalizacji. Posiadających zalety właśnie z perspektywy studentów. A, to jeśli Twoja inwestycja ma przynosić dochód, trzeba będzie wziąć pod uwagę. Druga sprawa to fakt, że rynek pierwotny oferuje obecnie nowoczesne rozwiązania również w kontekście wykończenia mieszkań. A to, jak się przekonasz, ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia znalezienia najemców.

 

Drugą opcją jest wybór rynku wtórnego. Jego zaletą zwykle jest cena. Chociaż musicie uważać, bo często, jeśli jest ona niska, to koszt przygotowania takiej nieruchomości może okazać się bardzo wysoki. O zaletach i wadach takiego wyboru możecie przeczytać w tym naszym poradniku.

 

Wynajmowanie mieszkania studentom – pokaż korzyści

 

To one pozwolą przyciągnąć do Twojej inwestycji najemców. To jakie szerokie będzie to grono, zależy od kilku kwestii. Jedną z nich są faktyczne zalety mieszkania i lokalizacji z perspektywy właśnie studentów. Jeśli lokal znajduje niedalekiej jakieś uczelni, to możesz się spodziewać sporej grupy osób, chcących go wynająć.

 

Z drugiej strony bardzo popularną lokalizacją wśród studentów jest centrum miasta. Powodów chyba nie trzeba chyba tutaj wyjaśniać. Ale warto w tym miejscu powiedzieć o jednej bardzo ważnej sprawie. Nie tylko z punktu widzenia osoby, która chce zainwestować w mieszkanie, które potem będzie wynajmować. Szukając odpowiedniego miejsca, trzeba spojrzeć na nie okiem studenta. Ma on inne wymagania, ale również pewną tolerancję na pewne niedogodności. Z drugiej strony są też rzeczy na które w żadnym wypadku się nie zgodzi (brak dobrej komunikacji z innym częściami miasta).

 

Korzyści, które należy pokazać w ogłoszeniu dotyczą nie tylko samej lokalizacji,ale i samego mieszkania. Natomiast w obu przypadkach pamiętaj o jednym. Koloryzowanie rzeczywistości nie pomoże w skutecznym wynajęciu mieszkania. Wspomniana duża tolerancja nie oznacza zgody na przekłamania związane z lokalizacją czy stanem mieszkania. Spójrz na to ze swojej perspektywy. Zdecydowałbyś się na wynajem (kupno) nieruchomości, która sposób przedstawienia, odbiega od stanu faktycznego? No właśnie.

 

Jak przygotować mieszkanie pod wynajem

 

Kolejna istotna sprawa z punktu widzenia inwestycji i korzyści finansowych jakie ma ona przynosić. Niezależnie czy macie nowe mieszkanie, czy po rodzicach lub dziadkach. Chociaż w tym drugim wypadku być może przyda się remont, aby poprawić standard. Musisz mieć świadomość, że w niepamięć odeszły czasy, kiedy studentom było wszystko jedno w jakich warunkach przyjdzie im mieszkać. I tutaj właśnie „wychodzi” przewaga nowych mieszkań. Wysoki standard.

 

Pisząc przygotowanie mieszkania pod wynajem, mamy też na myśli aranżację. W internecie znajdziesz ogromną ilość poradników, dotyczących wyboru stylu urządzenia takiego lokalu. U nas również możesz o tym przeczytać. Skupimy się teraz jedynie na kilku ogólnych poradach bez których się nie obędzie. Jeśli zależy Ci na tym, aby inwestycja w mieszkanie była dochodowa.

 

Aranżując mieszkanie kieruj się dwoma zasadami. Nie urządzaj go pod siebie. Nie Ty będziesz w nim mieszkał. Druga zasada brzmi: nie aranżuj go w taki sposób, jak sam byś nie chciał mieć urządzonego domu. To tylko pozornie wykluczające się porady.

 

W mieszkaniu muszą znaleźć się najpotrzebniejsze sprzęty AGD. W kuchni i w łazience. Chciałbyś mieszkać w domu w którym nie ma lodówki lub pralki? Studenci też nie. Z drugiej strony urządzając poszczególne pokoje, wczuj się na chwilę w skórę studenta. Potrzebuje on wygodnego łóżka i biurka przy którym będzie spędzał sporo czasu. Przyda się też szafka (lub większa ich ilość) na ubrania, książki. W miarę możliwości postaraj się o nowe meble. Chciałbyś spać na starym rozpadającym się łóżku po czyiś rodzicach lub dziadkach? Student też wolałby nowe łóżko.

 

 

Oczywiście nie oznacza to inwestowania w bardzo drogie meble. Ważne, aby były sprawne i solidne. Dotyczy to całego aranżacji całego mieszkania. Największą jednak wagę musisz przyłożyć do standardu łazienki i kuchni. Właśnie przez te wa pomieszczenia możesz stracić wielu przyszłych najemców. Łazienka i kuchnia urządzone „po kosztach” odstraszają, a nie przyciągają. Wspominaliśmy już o tym wyżej. To już nie te czasy, kiedy studenci godzili się na wszystko, byle tylko dach nad głową był i nie przeciekał. Konkretne pomysły aranżacji mieszkania na wynajem dla studentów opiszemy w kolejnej części serii poradników dla osób, które chcą zainwestować w nieruchomość.

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Wynajmowanie mieszkania studentom. Praktyczne wskazówki
Ocena 4.81/5 na podstawie 81 Opinii.