Zmiana wystroju wnętrz. Jaki styl wybrać? Co wziąć pod uwagę?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Zmiana wystroju wnętrz. Jaki styl wybrać? Co wziąć pod uwagę?

Zmiana wystroju wnętrz. Jaki styl wybrać? Co wziąć pod uwagę?

Z racji narodowej kwarantanny czas spędzamy w domu. Zmiana wystroju wnętrz, a na pewno jej zaplanowanie nie wymaga od nas wychodzenia z niego. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę. Jaki styl aranżacji warto wybrać.

 

Zmiana wystroju wnętrz – proste rozwiązania

 

Takie są oczywiście najlepsze:). A do tego tanie. Zmianę aranżacji własnego mieszkania warto zacząć od… generalnych porządków. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to czas najwyższy. Koniecznie zapoznajcie się z naszymi poradami z tekstu „Wielkie wiosenne sprzątanie – jak je przeprowadzić?”.

 

Po pierwsze takie generalne porządki po zimie, pozwolą odkryć, że macie w mieszkaniu zdecydowanie więcej przestrzeni, niż się Wam do tej pory wydawało. W pozbywaniu się niepotrzebnych rzeczy nie należy mieć litości. Nic na zasadzie „a może kiedyś się przyda”.

 

Kolejnym prostym rozwiązaniem na zmianę wystroju wnętrz będzie „przestawienie” źródeł światła. Po pierwsze lampki i stojące lampy. Zmieniając ich miejsce ustawienia, podkreślicie inne niż do tej pory części poszczególnych pomieszczeń. Pozwoli to w nowy sposób spojrzeć na wnętrza. Zdziwicie się jak bardzo może to wpłynąć na aranżację. Można też zmienić barwę, jak również moc żarówek. A o tym jak duże znaczenie mają parametry oświetlenia, przeczytacie w tym naszym tekście.

 

A może w czasie kwarantanny związanej z epidemią Koronawirusa odkryjecie w sobie duszę „odnowiciela”? Dobrym i prostym sposobem na zmianę wystroju wnętrz jest odświeżenie mebli. Możliwości jest wiele. To wymiana drzwiczek w szafach. Pomalowanie tych ostatnich. Możecie też zdecydować się na wymianę tapicerki. Proste rozwiązanie, które wprowadza powiem świeżości do Waszych mieszkań.

 

Zmiana wystroju wnętrz – jaki styl wybrać?

 

To pytanie nad którym właśnie teraz warto się pochylić. Szukając odpowiedzi na nie, trzeba przede wszystkim kilku aspektów związanych z samym mieszkaniem i osobami, które w nim żyją. Po pierwsze metraż. Małe mieszkanie w pewnym stopniu determinuje wybór konkretnych stylów aranżacji wnętrz. Oczywiście możecie spróbować upychać sporą liczbę elementów wystroju i dodatków. Aczkolwiek to oznacza złamanie podstawowych zasad związanych z aranżacją wnętrz. Mowa tutaj o funkcjonalności i bezpieczeństwie.

 

I w tym momencie „wkracza” drugi aspekt na jaki trzeba zwrócić uwagę. Liczba i wiek mieszkańców. Jeśli macie „na pokładzie” małe dzieci, to jakakolwiek zmiana wystroju wnętrz, będzie wymagała dokładne przeanalizowania jej pod kątem bezpieczeństwa Waszych pociech. Urządzanie pokoju dziecka, to oczywiście poważne wyzwanie. Na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę (dostosować do wieku). Koniecznie przeczytajcie tekst „Pokój dla dziecka – jak go urządzić”.

 

Wróćmy do wyboru samego stylu aranżacji wnętrz. Do tych najbardziej popularnych zalicza się między innymi skandynawski, industrialny i „eko”. Każdy z nich ma swoje zasady jakimi powinniśmy kierować się w czasie aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Jeśli oczywiście chcemy by nasze wnętrza miały „motyw” przewodni w postaci danego stylu. Jeśli do tej pory nie zastanawialiście nad spójnym sposobem aranżacji mieszkania, to na początku nie warto zbytnio eksperymentować. I oczywiście nie próbujcie przenosić czyiś rozwiązań (albo tych z katalogów) w skali 1 do 1. To się nie uda. A z dużą dozą prawdopodobieństwa ucierpi na tym funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń.

 

Tania zmiana wnętrz – jak to zrobić?

 

Teraz je zaplanujemy, chociaż niektóre rzeczy można oczywiście i przeprowadzić w obecnym czasie. Tani sposób na zmianę wystroju wnętrz, to pomalowanie mieszkania. Pozwoli to w naprawdę dużym stopniu odświeżyć poszczególne pomieszczenia. Oczywiście zanim się do tego zabierzecie – zakładamy, że jeszcze nie malowaliście – trzeba poznać najważniejsze kwestie związane z tym procesem. Mamy tutaj na myśli chociażby samo przygotowanie ścian do malowania. Ale nie tylko. Przydatna i do tego niezbędna będzie wiedza na temat tego, jakiego rodzaju farby można w konkretnym pomieszczeniu.

 

Na inne parametry powinniście zwrócić uwagę malując łazienkę, a na inne w przypadku kuchni czy sypialni. I w tym wypadku też przychodzimy z pomocą:). Mamy dla Was między innymi poradnik zatytułowany „Malowanie mieszkania i cechy farb”.

 

Kolejne i do tego tanie rozwiązanie to tapetowanie. I znowu oczywiście przydatna będzie wiedza na ten temat. Dobrą informacją jest to, że możemy taki ten proces przeprowadzić sami. Ewentualne poprawki też nie będą wymagały zatrudnienia fachowców.

 

Zwykle z tapetowaniem kojarzą się suche pomieszczenia. Ale nie tylko je można w taki sposób odświeżyć. Na rynku dostępne są tapety, które możemy umieścić na przykład w łazience. Zwykle w tym kontekście wymienia się rodzaj „winylowy”. Ich wierzchnia warstwa jest pokryta polichlorkiem winylu. Drugie rozwiązanie do łazienki to tapety z włókna szklanego. Są one droższe, niż inne rodzaje. Pewną zaletą jest to, że te tapety można dodatkowo pomalować, nadając łazience nowego wyglądu. Generalnie w tym pomieszczeniu trzeba postawić na model wodoszczelny, jak również dobrze znoszący czyszczenie.

Artykuły

Lokalizacja mieszkania – aspekty na które trzeba zwrócić uwagę
środa, 3 czerwca 2020

Lokalizacja mieszkania – aspekty na które trzeba zwrócić uwagę

Najważniejsze czynniki, jakie należy brać pod uwagę w czasie szukania mieszkania.
Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek
niedziela, 31 maja 2020

Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek

W jaki sposób zaaranżować to miejsce w naszym mieszkaniu? Skorzystaj z naszych wskazówek.
Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady
czwartek, 28 maja 2020

Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady

Nasz poradnik może być wybrać nieruchomość z rynku wtórnego.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Zmiana wystroju wnętrz. Jaki styl wybrać? Co wziąć pod uwagę?
Ocena 4.75/5 na podstawie 166 Opinii.