Przygotowanie mieszkania na wynajem - DevelopRes
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
wtorek, 5 czerwca 2018

Mieszkanie pod wynajem dla studentów – jak się przygotować? (cz. 1)

Mieszkanie pod wynajem dla studentów – jak się przygotować? (cz. 1)

To forma zarobku, którą wybiera wiele osób. Coraz chętniej stawiając na zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego. To inwestycja do której trzeba się odpowiednio przygotować. Poznać między innymi kwestie związane z zabezpieczeniem przed nieuczciwymi najemcami.

 

Rynek pierwotny – czy to dobry wybór?

 

Każda z osób decydujących się na zakup mieszkania musi sama odpowiedzieć sobie na tak postawione pytanie. Na pewno warto wziąć pod uwagę pewne zmiany, które zaszły na rynku.

 

Studenci coraz chętniej wybierają nowoczesne budownictwo. Zdecydowanie podniosły się oczekiwania co do standardu mieszkań. W niepamięć odchodzą pomieszczenia dzielone szafką, tak aby stworzyć dwa pokoje. Czy WC, które co prawda znajduje się w jednym miejscu z łazienką, ale żeby się do niego dostać, trzeba wejść po schodach ( i to autentyczne „rozwiązanie”, a nie nasz żart!).

 

Jeśli wybór pada na rynek pierwotny, to warto oczywiście wcześniej poznać jego zalety i wady. Tak abyśmy mieli pełną ich świadomość. Więcej na ten temat można przeczytać w tekście „Kupno mieszkania – zalety rynku pierwotnego”.

 

Określamy standard wykończenia

 

Mamy już mieszkanie. Czas na jego urządzenie. Po pierwsze powinniśmy określić jakim studentom chcemy je wynajmować. Czy stawiamy na starsze roczniki? Czy wynajmujemy mieszkanie wyłącznie kobietom? A może lokum koedukacyjne? Czy celujemy w pojedyncze osoby, czy będziemy chcieli mieć ich więcej? Odpowiedzi między innymi na te pytania, dadzą nam pewne wyznaczniki dotyczące standardu wykończenia.

 

Raczej unikamy meblowania sprzętami, które pamiętają nasze, czy rodziców dzieciństwo. To domena mieszkań na wynajem z rynku wtórnego. A naprawdę podniosły się wymagania studentów co do standardów. Chociaż oczywiście i takie mieszkania wciąż znajdują zainteresowanych. Kluczowy pod kątem znalezienia najemców będzie wygląd dwóch pomieszczeń. To kuchnia i łazienka.

 

Mieszkanie oczywiście powinno być umeblowane, ale warto mieć z tyłu głowy jedną rzecz. Nie przygotowujemy go dla siebie. Ograniczmy więc naszą fantazję co do dekorowania mieszkania. Wszelkiego rodzaju dodatki, które nam mogą przywodzić na myśl pozytywne wspomnienia i skojarzenia, dla najemców będą niepotrzebnym elementem.

 

W mieszkaniu oprócz standardowego umeblowania mogą (a nawet powinny) znaleźć się pewne udogodnienia takie jak mikrofalówka, czy zmywarka. O dostępie do internetu w zasadzie już nie trzeba przypominać – to już oczywisty element mieszkania.

 

Może mały remont przed wynajmem?

 

To przede wszystkim porada dla tych, którzy mają starsze mieszkania. Albo właśnie rozstają z poprzednimi najemcami. I niezależnie od tego jak bardzo mało byli oni „ekspansywni” w eksploatacji, odświeżenie mieszkania się przyda.

 

Zbliżający się okres wakacyjny to najlepszy czas na remont. Oczywiście w takiej sytuacji nasza inwestycja przez ten czas nie będzie przynosiła zysku. Wróćmy do remontu. Możemy go przeprowadzić sami. Jeśli czujemy się na siłach, lub mamy w tym po prostu doświadczenie. Warto wcześniej sprawdzić parę porad dotyczących właśnie remontu. Jeśli mieszkanie potrzebuje bardziej dogłębnych zmian – skorzystajmy z pomocy fachowców. Tutaj koszty częściowo pokryje tzw. kaucja. To forma zabezpieczenia wynajmowanego mieszkania (więcej na ten temat w kolejnej części naszego poradnika).

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Mieszkanie pod wynajem dla studentów – jak się przygotować? (cz. 1)
Ocena 4.77/5 na podstawie 254 Opinii.