demo
Udostępnij:
09 maja 2017

Remont mieszkania – praktyczne porady

Zbliżający się okres letni to najlepszy czas na zmiany. Remont to zawsze wyzwanie. Nie tylko dla naszego portfela. Czy można w jaki sposób ułatwić sobie ten proces?

 

Przede wszystkim kosztorys

 

W dużym stopniu na to ile wydamy, wpływ ma to czy remontujemy swoje mieszkanie czy dopiero co zakupione z rynku wtórnego. Bez kosztorysu się nie obędzie i dobrze sobie z tego zdajemy sprawę. Nie zastanawiamy się więc nad tym czy go robić, tylko o czym pamiętać, by jak najdokładniej ocenić faktyczny koszt remontu. Zawsze należy mieć zapas gotówki. Kosztorys tak naprawdę jest wstępnym projektem tego ile pieniędzy chcemy wydać na nasze „”nowe” mieszkanie. Ten zapas jest po to, abyśmy nie zostali w połowie remontu. Bez szans na jego dokończenie. Być może w kwestii kosztów będziemy musieli podjąć decyzje o wzięciu kredytu.

 

Czy można zaoszczędzić przy remoncie? To na pewno kwestią nad którą można by długo dyskutować i nie dojdziemy do konsensusu. Na pewno, jeśli mamy takie umiejętności, to wykonanie samemu pewnych prac, pozwoli obniżyć koszt remontu. Możemy też poszukać promocji na zakup materiałów. Jeśli decydujmy się na profesjonalną firmę, to zwykle ma ona swoje stałe źródło zaopatrzenia. Często w korzystnych cenach.

 

Plan remontu

 

To kolejna istotna sprawą, którą powinniśmy robić razem z ustalaniem kosztów. Remont mieszkania to naprawdę duże przedsięwzięcie również pod kątem logistycznym. Warto rozplanować poszczególne zadania. Dzięki temu jesteśmy w stanie przejść przez remont w miarę „bezboleśnie”. Musimy ustalić, które prace są naprawdę pilne, a jakie możemy odłożyć na później. To na tym etapie warto odwiedzić markety budowlane. I przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie. Czy zdajemy się na własne siły, czy jednak weźmiemy kogoś do pomocy.

 

 

Wybór ekipy remontowej

 

O tym w jaki sposób pracują fachowcy można by napisać elaborat. Chociaż czasy w których „złote rączki” robiły coś na przysłowiowe „jakoś to będzie” na szczęście powoli odchodzą w zapomnienie. Coraz więcej mamy profesjonalnych firm remontowych. Oczywiście nie zwalnia nas to od pilnowania osób, które będą zmieniać nasze mieszkanie.


Na pewno na etapie wyboru takiej firmy warto zwrócić uwagę kogo ona zatrudnia. Czy ma w swojej grupie takich specjalistów jak elektryk, czy hydraulik. To daje nam pewne poczucie „bezpieczeństwa”, że za remont biorą się osoby mające wiedzę. Oczywiście to jak dużą będziemy mogli zweryfikować w czasie ich pracy.

 

Warto jednak podpytać znajomych o firmy z usług których korzystali. Takie polecanie to wciąż najlepsza metoda na to, aby się „nie sparzyć” przy wyborze. Oczywiście coraz więcej firm ma swoje strony internetowe, gdzie można między innymi zobaczyć wykonane przez nich remonty.

 

Zmieniać mieszkanie możemy cały rok

 

Większość prac wykonuje się od wiosny do jesieni. To bez wątpienia najlepszy czas na generalny remont. W tym czasie możemy – ze względu na warunki pogodowe – wymienić okna, ale też zdecydować się zmianę instalacji grzewczej, czy wodnej. Zimą z kolei bez większych problemów przeprowadzimy takie prace remontowe jak wymiana parkietu.

 

 

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN