Jaki styl aranżacji wnętrz wybrać?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
czwartek, 21 lipca 2022

Jaki styl aranżacji wnętrz wybrać?

Jaki styl aranżacji wnętrz wybrać?

Urządzenie mieszkania może stać się nie lada wyzwaniem. Jaki styl aranżacji wnętrz wybrać, to tylko jedno z pytań na jakie będziecie musieli sobie odpowiedzieć. Poniżej znajdziecie wiele cennych wskazówek związanych z wystrojem mieszkań.

 

Style aranżacji wnętrz – na co zwrócić uwagę?

 

Zanim poznacie konkretne możliwości, musicie poznać najważniejsze zasady związane z wystrojem mieszkania. Trzeba mieć świadomość, że to one decydują nie tylko o tym, jaki styl aranżacji wnętrz powinniście wybrać. Przede wszystkim mają one ogromny wpływ na codzienne życie.

 

Najważniejszą zasadą jest to, że aranżacja Waszego mieszkania musi odpowiadać na wszelkie potrzeby i wymagania domowników. To do niej powinien być dostosowany styl aranżacji wnętrz. To po pierwsze. Oprócz tego, istnieją jeszcze trzy zasady wystroju mieszkań. Są to w kolejności: funkcjonalność, praktyczne rozwiązanie i bezpieczeństwo. Wdrożenie tych zasad musi iść w parze ze wspomnianym wcześniej potrzebami wszystkich domowników.

 

Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo. Oczywiście w przypadku, kiedy w mieszkaniu są małe dzieci, będziecie miało ono jeszcze większe znaczenie. Natomiast, jeśli singlami, również powinniście mieć na to baczenie. Przede wszystkim w takich pomieszczeniach jak łazienka i kuchnia.

 

Jaki styl aranżacji wnętrz wybrać – możliwości

 

Tych jest naprawdę sporo. Każdy znajdzie się coś dla siebie. Natomiast istnieje pewna grupa stylów aranżacji wnętrz, które są najchętniej wybierane. To efekt nie tylko ich popularności, ale przede wszystkim tego, że sprawdzają się w różnych mieszkaniach. Nie chodzi jedynie o metraż, ale też chociażby rozkład pomieszczeń.

 

Zaczniemy od najpopularniejszego w ostatnich latach stylu skandynawskiego. Też warto wspomnieć, że co jakiś czas pojawiają się jego pewne modyfikacje. Sam styl skandynawski przede wszystkim charakteryzuje prostota. Oszczędność, jeśli chodzi umeblowanie i dodatki nie stoi w sprzeczności z przytulnością we wnętrzach. A to dla wielu osób niezwykle istotna sprawa. Styl skandynawski charakteryzuje również duża ilość światła. Stawia on na jasne wnętrza. Unika ciężkich zasłon. Jeśli chodzi o materiały, to styl skandynawski charakteryzuje duża ilość natury. Ze szczególnym uwzględnieniem drewna, wełny i lnu. Styl ten stawia też na ekologię. Jest to obecnie bardzo popularny trend, jeśli chodzi o urządzanie mieszkań. Nowoczesne budownictwo stawia na takie rozwiązania, jak również zapewniające oszczędności związane z użytkowaniem nieruchomości.

 

Kolejnym popularnym stylem jest nowoczesny. Można go opisać za pomocą trzech przymiotów. Są to: prostota, przejrzystość i przestronność. Wbrew temu ostatniemu, styl ten świetnie sprawdza się również na niewielkim metrażu. Właśnie dzięki tym przymiotom pozwala w małym mieszkaniu stworzyć funkcjonalną przestrzeń do życia.

 

Wspomniana prostota dotyczy przede wszystkim umeblowania. Stawia się w tym wypadku na nieskomplikowane szafki. Raczej w prostych kształtach. We wnętrzach urządzonych w tym stylu nie znajdziecie zbędnych dekoracji. Wszystko ma tu swoje miejsce, a przede wszystkim przeznaczenie.

 

Kolejny styl aranżacji wnętrz jaki możecie wybrać, to industrialny. Spotkacie się też z określeniem loftowy. I faktem jest, że to właśnie na dużym metrażu sprawdzi się on najlepiej. Styl ten powstał w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w USA. Początkowo występował w mieszkaniach, które były lokowane w pustych halach zakładów przemysłowych.

 

Co charakteryzuje ten styl? Przede wszystkim to przestronne wnętrza z dużą ilością naturalnego światła. Stawia on na stonowane barwy (na przykład szarości). Jeśli chodzi o materiały, to króluje tutaj surowość. Wyrażana jest ona przez metal, drewno i szkło. Warto tutaj zaznaczyć, że obecnie styl industrialny jest bardziej wyrażany w dodatkach we wnętrzach. Dlatego też można go zobaczyć w mniejszych mieszkaniach.

 

Czego unikać przy wyborze stylu aranżacji wnętrz?

 

Przede wszystkim tego, aby po stworzeniu wystroju mieszkania, okazało się ono kompletnie niefunkcjonalne. Za najlepszy przykład posłuży niewielki metraż i styl klasyczny. Ten ostatni przede wszystkim skupia się na detalach. Cała aranżacja musi być również spójna. Jeśli chodzi o kolorystykę, to styl ten stawia przede wszystkim na beże i brązy. O ile sprawdzi się on w mieszkaniu o dużym metrażu, o tyle w kawalerce jest on niewskazany. Nieważne jak bardzo się Wam on podoba. Przytłoczy on małe mieszkanie. Czyniąc jego przestrzeń kompletnie niefunkcjonalną.

 

Ostatni aspekt na który chcieliśmy zwrócić uwagę w kontekście wyboru stylu aranżacji wnętrz, to nadmierne kopiowanie z katalogów, czy z mieszkań, które mieliście okazję odwiedzić. To znaczy, samo inspirowanie się nie jest w żadnym wypadku grzechem. Natomiast zbyt „wierne” przenoszenie podpatrzonych rozwiązań do Waszego mieszkania, może się dla tego ostatniego skończyć źle. Przede wszystkim zwykle cierpią na tym wcześniej wymienione naczelne zasady dotyczące aranżacji wnętrz.

 

Na koniec powtórzymy raz jeszcze. Najważniejszym przykazaniem przy wyborze stylu aranżacji wnętrz, jest dostosowanie mieszkania do potrzeb i wymagań wszystkich domowników.

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Jaki styl aranżacji wnętrz wybrać?
Ocena 4.81/5 na podstawie 239 Opinii.