Jak odświeżyć mieszkanie? Przydatne wskazówki
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
środa, 6 lipca 2022

Jak odświeżyć mieszkanie? Przydatne wskazówki

Jak odświeżyć mieszkanie? Przydatne wskazówki

Skupimy się na rozwiązaniach, które nie będą wymagały generalnego remontu. To w jaki sposób odświeżyć mieszkanie, zależy przede wszystkim od potrzeb. Poniżej znajdziecie wiele przydatnych wskazówek.

 

Odświeżenie mieszkania – od czego zacząć?

 

Wielu osobom taki proces kojarzy się z ogromnymi wydatkami. Inwestycją, która będzie trwała, a jej końca nie będzie widać. Oczywiście, jeśli faktycznie zdecydujecie się na generalny remont, to należy się przygotować na długi proces. I niestety kosztowny.

 

Natomiast tutaj skupimy się na sposobach szybkich, tanich, a jednocześnie takich, które pozwalają odświeżyć mieszkanie. Nadać mu nowego wyglądu. I oczywiście wszystko należy zacząć od pomysłu. Ten z kolei należy „skonsultować” z Waszymi potrzebami i wymaganiami. Ale to nie wszystko. Wprowadzając jakiekolwiek zmiany w aranżacji mieszkania, musicie pamiętać o tym ,że obowiązują pewne zasady. Dotyczą one funkcjonalności i bezpieczeństwa domowników. To właśnie jest najważniejsza kwestia związana z wystrojem wnętrz. Też warto tutaj dodać, że Wasze mieszkanie potrzebuje praktycznych rozwiązań. Za przykład posłuży niewielki metraż. W takiej sytuacji praktycznych rozwiązaniem będzie chociażby wykorzystywanie całej dostępnej przestrzeni.

 

Odświeżenie kolorystki mieszkania

 

To jeden z pierwszych pomysłów pojawiających się w kontekście zmian. Nie jest on czasochłonny, co jednak nie znaczy, że nie należy się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim warto poznać pewną specyfikę kolorów. Tego w jaki sposób wpływają one na Nas, ale też na wnętrza. Zacznijmy od tego drugiej kwestii. I znowu za przykład posłuży niewielki metraż. Jeśli postawicie na ciemne kolory, to „przytłoczycie” mieszkanie.

 

A co z wpływem kolorystyki na Nas? Zajrzyjmy do sypialni. Jeśli pomalujecie ją na zbyt energetyczne kolory (niech to będzie czerwień), to może mieć problem z wyciszeniem się. A przecież o to chodzi w sypialni.

 

Inaczej sytuacja wygląda w salonie. Tutaj jak najbardziej możecie postawić na mocne akcenty kolorystyczne. Natomiast, jeśli Wasz pokój dzienny nie imponuje metrażem, to dobrym rozwiązaniem będą pastele (beż, błękit). Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby podpatrzeć kolorystykę u kogoś i zaadaptować je w swoim mieszkaniu. Natomiast pamiętajcie o wspomnianych wyżej zasad aranżacji wnętrz.

 

Przemeblowanie w mieszkaniu

 

To kolejne rozwiązanie. W ten sposób nie tylko można odświeżyć mieszkanie, ale też chociażby wprowadzić nowe funkcjonalności i rozwiązania dla domowników. Zwykle przemeblowanie wiąże się z zakupami. Cały koncept odświeżenia mieszkania opiera się na niewielkim koszcie i też małych wydatkach. Czy można kupić tanie meble? Wszystko zależy od tego jak duże zmiany chcecie wprowadzić. Oczywiście dobrej jakości meble mogą sporo kosztować. Natomiast można cały proces podzielić na kilka etapów. Wtedy koszt rozłoży się w czasie.

 

Warto, zanim wybierzecie się na zakupy, sprawdzić, które z mebli są w najgorszym stanie. Te powinny zostać wymienione jako pierwsze. Ze względu bezpieczeństwa. Przy odświeżaniu mieszkaniu powinniście też zwrócić uwagę na sprzęt AGD. Zmiana wystroju może się okazać dobrym czasem na zakup nowej lodówki czy pralki. Oczywiście przemeblowanie wcale nie musi oznaczać zakupów. Czasem wystarczy przestawienie mebli w danym pomieszczeniu, aby odświeżyć mieszkanie.

 

Zmiana aranżacji wnętrz

 

To najbardziej kompleksowy pomysł. W ten sposób nie tylko odświeżycie mieszkanie, ale możecie całkowicie je odmienić. Jego wygląd, jak również to jak się będzie w nim żyło. Zmiana aranżacji wnętrz to oczywiście temat na oddzielny poradnik. Natomiast tutaj skupimy się na kilku kwestiach.

 

Po pierwsze trendy w aranżacji wnętrz wciąż się zmieniają. Są oczywiście style, które są cały czas bardzo popularne (na przykład skandynawski), ale pojawiają się też nowe rozwiązanie. Pytanie brzmi podążać za trendami, czy jednak niekoniecznie. Tutaj odpowiedź jest w zasadzie dość prosta. W mieszkaniu musi się Wam dobrze żyć. Czyli w pewnym uproszczeniu wprowadzanie stylu, tylko dlatego jest, że obecnie bardzo popularny, będzie złym pomysłem, jeśli negatywnie wpłynie na domowników.

 

Rozpatrując dany sposób wystroju wnętrz, musicie oczywiście wziąć pod uwagę wspominane wyżej zasady. To czy styl, który chcecie wprowadzić w ramach odświeżenia mieszkanie nie spowoduje przypadkiem utraty „funkcjonalności”.

 

A tak przy okazji tej ostatniej kwestii. Czasem wystarczy zmiana w oświetleniu. W ten sposób nie tylko można pozytywnie wpłynąć na funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń. Bo to również doskonałe rozwiązanie na odświeżenie mieszkanie. Dzięki punktowemu oświetlenie można chociażby wydobyć pewne części pomieszczeń, „schować” inne. Podkreślić specyfikę i kubaturę mieszkania. To oczywiście tylko kilka z możliwości.

 

W odświeżenie mieszkania warto zaangażować wszystkich domowników. Skonsultować swoje pomysły, jak również przygotować plan zmian jakie wprowadzicie. To też usprawni cały proces. A szybkość przeprowadzania odświeżenia mieszkania jest największą zaletą tego rozwiązania.

 

 

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Jak odświeżyć mieszkanie? Przydatne wskazówki
Ocena 4.86/5 na podstawie 257 Opinii.