Inwestycja w mieszkanie na przedmieściach. Czy warto się na to
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
poniedziałek, 16 listopada 2020

Inwestycja w mieszkanie na przedmieściach. Czy warto się na to zdecydować?

Inwestycja w mieszkanie na przedmieściach. Czy warto się na to zdecydować?

Ostatnio zajęliśmy się zakupem mieszkania pod wynajem w centrum. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Wiele osób zastanawia się nad inwestycją w mieszkanie na przedmieściach. Czy to dobry pomysł? Na co zwrócić uwagę? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

 

Jeśli zastanawiacie się nad inwestycją w mieszkanie w bieżącym, 2020 roku, to koniecznie zajrzyjcie do tekstu w którym poruszamy ten temat. Znajdziecie w nim również informacje o tym, co należy wziąć pod uwagę w czasie inwestowania pieniędzy właśnie w nieruchomość. A także czego się wystrzegać.

 

Inwestycja w mieszkanie na przedmieściach – co można zyskać?

 

Pierwsze, co nasuwa się na myśl: nieruchomość położoną z dala od zgiełku centrum i korków. Zależnie od specyfiki miasta, w którym zainwestujecie, zyskujecie również dostęp do dużych połaci terenów zielonych i rekreacyjnych. Ten aspekt jest doskonałą kartą przetargową zarówno w przypadku, jeśli zdecydujecie się swoją inwestycje odsprzedać, jak i w sytuacji, gdy ma się ona stać mieszkaniem pod wynajem.

 

Decydując się na inwestycję na przedmieściach miasta, zyskujecie również nowoczesną nieruchomość. W tej części miasta dominuje rynek pierwotny. Nowe osiedla budowane przy pomocy technologii nieznanych jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Nie tylko to jest zaletą rynku pierwotnego. Również wykończenie mieszkań, do którego podchodzi się z dużą dbałością. Nową nieruchomość można również odsprzedać z zyskiem, a to kolejna zaleta takiego ulokowania swoich oszczędności.

 

Mieszkanie na przedmieściach pod wynajem

 

To jedna z form czerpania korzyści finansowych z inwestycji w nieruchomości. Czy jest ona opłacalna? To pytanie wydaje się zasadne, zważywszy na jedną kwestię związaną z wynajmowaniem mieszkania. Dwie największe grupy najemców unikają zwykle osiedli położonych na obrzeżach miasta. Mowa o studentach i osobach rozpoczynających dorosłe, zawodowe życie.

 

Po pierwsze zostaje ostatnia grupa najemców. Mowa o młodych rodzicach. Od kilku lat mocno zarysowuje się trend wynajmowania przez nich mieszkań, zamiast zakupu własnego. Ta grupa najemców z perspektywy inwestora ma kilka zalet. Pierwszą z nich jest czas trwania udostępniania mieszkania. Inaczej niż na przykład przy studentach, rodziny zwykle decydują się na długoterminowy (często kilkuletni) najem. To przede wszystkim oznacza ciągłość najmu, a więc zysków. W takiej sytuacji mieszkanie nie będzie stało puste, a więc nie będzie generowało strat.

 

Rodzice z dzieckiem (nawet młodzi) są też bardziej bezpiecznym i spokojnym najemcą, niż chociażby wymieniana już brać studencka. To mniejsze ryzyko poniesienia strat związanych ze zniszczeniem mieszkania. Inwestor może być również spokojny o kwestie związane z zachowaniem spokoju w stosunku do życia sąsiedzkiego. To brak problemów, które mogłoby zaszkodzić właśnie właścicielowi nieruchomości.

 

Ale mieszkanie pod wynajem z dala od centrum, to nie tylko domena rodzin. Wiele w tej materii zależy od specyfiki miasta. Dlatego bardzo istotnym aspektem przy inwestycji w mieszkanie jest zapoznanie się z nią. Dostępnymi lokalizacjami, sytuacją na rynku nieruchomości – to absolutna podstawa. Kolejna sprawa to zapoznanie się z gospodarką miasta. Najwięksi pracodawcy, stopa bezrobocia, perspektywa rozwoju itd.

 

Za przykład posłuży Rzeszów. Do stolicy Podkarpacia przeprowadzają się młode osoby nie tylko z terenu województwa. To nie tylko jeden z największych ośrodków akademickich. W Rzeszowie znajdują się placówki wielkich firm oferujących pracę (między innymi G2A, Deloitte). Nie można również pominąć prężnie rozwijającego się Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis.

 

Wszystkie te miejsca łączy to, że mieszkając na przedmieściach (lub w miejscach oddalonych od centrum), łatwo się do nich dostać. To z punku widzenia inwestycji w mieszkanie pod wynajem, daje szansę na sporą liczbę chętnych.

 

Jednym z miejsc w Rzeszowie na które warto w tym kontekście zwrócić uwagę jest Bella Dolina. Osiedle położone przy ulicy Lubelskiej. To miejsce z którego szybko można się dostać do wspomnianego parku Aeropolis, jak również na rzeszowskie lotnisko. Osiedle to dysponuje szeroką gamą mieszkań. W naszej wyszukiwarce możecie zapoznać się z jego ofertą.

 

Inwestycja w mieszkanie na przedmieściach – na co zwrócić uwagę?

 

To przede wszystkim kwestia samej lokalizacji osiedla, ale i tego co znajduje się wokół lub zostanie w najbliższym czasie wybudowane. To ważne, bo inwestycja z trafionej może szybko zamienić się w spory problem.

 

Kolejną kwestią jest dostęp do infrastruktury miejskiej w wybranej lokalizacji. Mamy tutaj na myśli dostęp do najważniejszych z punktu codziennego życia miejsc. Sklepy, ośrodki zdrowia, apteka i – w przypadku rodzin – oświata. Im więcej takich miejsc w najbliższej okolicy, tym łatwiej będzie Wam wynająć swoją inwestycję. Wspomniane tereny zielone również muszą zostać poddane weryfikacji. Czy faktycznie pozostaną one w okolicy, a może już zostały zmienione w teren pod budowę innego osiedla itp.

 

Inwestycja w mieszkanie na przedmieściach może być opłacalna i przede wszystkim bezpieczna, wystarczy wziąć pod uwagę wyżej opisane rzeczy. Natomiast tak jak w przypadku innych lokalizacji w mieście, trzeba się do niej dobrze przygotować.

 

 

 

 

 

 

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Inwestycja w mieszkanie na przedmieściach. Czy warto się na to zdecydować?
Ocena 4.92/5 na podstawie 74 Opinii.