Zainwestowałeś w mieszkanie? Przygotuj je tak, aby zaczęło
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
wtorek, 8 września 2020

Zainwestowałeś w mieszkanie? Przygotuj je tak, aby zaczęło zarabiać

Zainwestowałeś w mieszkanie? Przygotuj je tak, aby zaczęło zarabiać

Jeśli Twoim celem jest wynajmowanie nieruchomości, jaką nabyłeś, musisz ją wcześniej odpowiednio przygotować. Cały proces trzeba również dobrze zaplanować. Dzięki temu inwestycja w mieszkanie faktycznie przynesie zysk.

 

Kto ma być najemcą?

 

Na to pytanie w zasadzie należy odpowiedzieć sobie dużo wcześniej. Zanim jeszcze podejmiesz decyzję o inwestycji w mieszkanie. Chociażby ze względu na wybranie lokalizacji, która będzie „skutkowała” dużą ilością chętnych na wynajem. Pisaliśmy o tym i o innych ważnych kwestiach w poradniku „Inwestycja w mieszkanie – przemyślana lokata kapitału”. Koniecznie do niego zajrzyj.

 

Wróćmy do odpowiedzi na wspomniane pytanie. Załóżmy, że zainwestowałeś w nieruchomość w lokalizacji, która zainteresuje zarówno studentów, jak młode rodziny z dzieckiem, czy osoby wchodzące w dorosłe życie. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Wiele w tej kwestii zależy od specyfiki miasta. Rzeszów jest przykładem miejscowości w której znajdują się takie lokalizacje. W naszej ofercie posiadamy mieszkania w której można zainwestować i czerpać zyski z najmu. Zajrzyj do naszej wyszukiwarki.

 

Jeśli masz mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji dla wszystkich wymienionych grup, musisz podjąć decyzję, którą z nich wybierasz. Bo przygotowanie i aranżacja dla poszczególnych najemców będzie się różnić. Na inne aspekty zwrócisz uwagę, decydując się na wynajem młodym rodzicom. Co innego przyciągnie studentów i osoby wchodzące w dorosłe życie, rozpoczynające pierwszą pracę. Ale pewne zasady są podobne. I teraz się nimi zajmiemy.

 

Mieszkanie pod wynajem – najważniejsze zasady aranżacji

 

Jeśli Twoja inwestycja w nieruchomość ma przynosić zyski, musisz o nich pamiętać. Pierwsza i podstawowa zasada brzmi „Zaaranżuj mieszkanie w taki sposób, aby było ono funkcjonalne i bezpieczne”. Z jednej strony staraj się wejść w skórę przyszłych najemców. To oni przecież będą mieszkać w tym domu.

 

Ale jednocześnie staraj się też, aby było ono urządzone, tak jak Ty byś chciał. I nie mamy tutaj na myśli umieszczania w nim swoich mebli czy rodzinnych pamiątek. Prosty przykład. Wolisz mieszkanie z podstawowymi sprzętami AGD, czy pozbawione pralki? Wiadomo – pierwsze rozwiązanie. Dokładnie taką samą opcję wybiorą przyszli najemcy.

 

Kolejna zasada aranżacji mieszkania w które zainwestowałeś, aby przynosiło ono zyski, brzmi „nie oszczędzaj”. Wiele nieruchomości na wynajem wygląda – mówiąc delikatnie - źle. Odrapane i nieodremontowane ściany, stare rozlatujące się meble. W takim miejsce mało kto chce mieszkać. Nawet studenci, która to grupa jest kojarzona ze „swobodnym” podejściem, mają jednak swoje wymagania. Też warto zauważyć, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat, zdecydowanie te ostatnie wzrosły. Dużą popularność zyskały mieszkania w nowoczesnym budownictwie z rynku pierwotnego. Urządzone w wysokim standardzie.

 

Jeśli zdecydowałeś się zainwestować w mieszkanie z rynku wtórnego, będzie trzeba je odpowiednio przygotować. Możliwe, że przyda się remont. I znowu – jeśli uważasz, że zanim sam przeprowadziłbyś się do danego mieszkania, odświeżyłbyś je, zrób to też dla najemców.

 

Nie działaj „po kosztach”. Ale to też nie musi oznaczać wysokich kwot, jakie przyjdzie Ci wydać. Jeśli to nie będzie to pierwszy remont, część możesz spokojnie wykonać sam (może przyda się wiedza z naszego poradnika dotyczącego odświeżanie mieszkania). W sytuacji gdy nie czujesz się na siłach, zainwestuj w fachowców. To nie musi oznaczać wielkich wydatków.

 

Mieszkanie na wynajem – prostota w aranżacji

 

Tym również należy się kierować w czasie urządzania poszczególnych pomieszczeń, jak również ich remontu. W tej ostatniej kwestii na przykład wybór koloru ścian. Na eksperymenty pozwól sobie raczej we własnym domu. Inwestycja w mieszkanie na wynajem wymaga ostrożnej aranżacji. Na kolor ścian w poszczególnych pomieszczeniach najlepiej wybrać biel. Nie dość, że jest neutralna, to jeszcze dodatkowo rozjaśnia mieszkanie. W ten sposób je optycznie powiększa. To przydatna właściwość w przypadku mieszkania o niewielkim metrażu.

 

Ilość mebli ograniczona do niezbędnych. Nie traktuj mieszkania jako przechowalni. To naprawdę nie jest dobry pomysł. Jeśli Twoja inwestycja w mieszkanie ma przynosić zyski, postaw na prostotę. Meble funkcjonalne i oczywiście dostosowane do potrzeb najemców.

 

Dwa pomieszczenia wymagają szczególnej uwagi przy aranżacji. Kuchnia i łazienka. Po pierwsze dlatego, że w tych pomieszczeniach zdarza się statystycznie najwięcej wypadków w mieszkaniu. A przecież na zdrowiu najemców powinno Ci zależeć. W kwestii bezpieczeństwa w obu pomieszczeniach dużo do powiedzenia ma ich funkcjonalność. Zaaranżowanie obu miejsc w taki sposób, by korzystało się z nich bez problemu podnosi bezpieczeństwo To oczywiście tylko jeden z aspektów na który powinieneś zwrócić uwagę. W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze zasady aranżacji łazienki. Przydadzą się one również nie tylko przy urządzaniu mieszkania pod kątem najemców.

 

Jeśli o umeblowanie (jak i sprzęt AGD) nie musi ono być jak spod igły. Spokojnie możesz kupić meble używane. Pozwoli to na pewne oszczędności. Natomiast przy ich wyborze kieruj się wspominanym już dwukrotnie podejściem. Uważasz, że nie postawiłbyś danej szafki (ze względu na jej stan) w swoim mieszkaniu? Nie zmuszaj do korzystania z niej najemców.

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Zainwestowałeś w mieszkanie? Przygotuj je tak, aby zaczęło zarabiać
Ocena 4.80/5 na podstawie 99 Opinii.