W jaki sposób przygotować mieszkanie pod wynajem?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
czwartek, 21 kwietnia 2022

W jaki sposób przygotować mieszkanie pod wynajem?

W jaki sposób przygotować mieszkanie pod wynajem?

To jedno z zadań jakie stoi przed inwestorem w nieruchomość. W jaki sposób przygotować mieszkanie pod wynajem? Czy jest to trudne? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w naszym poradniku.

 

Od czego zacząć przygotowanie mieszkania pod wynajem?

 

Oczywiście wszystkie wskazówki, które znajdziecie poniżej, są przeznaczone nie tylko dla inwestorów. Wciąż popularne jest udostępnianie mieszkania pod wynajem po rodzicach lub dziadkach. Na tym etapie kroki, które trzeba wykonać, są takie same dla obu opcji.

 

Od czego więc zacząć przygotowanie mieszkania pod wynajem? Od remontu. Jeśli takowy jest potrzebny. I tutaj bardzo ważna sprawa. Zapomnijcie o tym, aby przeprowadzić odświeżenie Waszej nieruchomości „po kosztach”. Owszem był czas na rynku najmu, kiedy tak przygotowane mieszkania znajdowały chętnych. Obecnie sytuacja wygląda inaczej. Najemcy celują w wysoki standard. Między innymi stąd wynika duża popularność mieszkań z rynku pierwotnego. Mowa tutaj również o studentach, którzy znacząco podnieśli swoje wymogi.

 

Nie namawiamy również do przygotowania mieszkania w standardzie królewskim. W przypadku remontu, ale i samej aranżacji. należy po prostu podejść z rozsądkiem do wydatków i samego procesu. Warto również mieć na uwadze to, że lepsze materiały wykorzystane przy odświeżeniu nieruchomości, to większa wytrzymałość. A co za tym idzie pewne poprawki, które być może przyjdzie Wam wykonać po wyprowadzce najemców nie będą kosztowne.

 

Mieszkanie pod wynajem – głównie zasady aranżacji

 

Te są identyczne jak przy przygotowaniu wystroju w swoim „eM”. To trzy zasady, których należy się bezwzględnie trzymać. Mają one wpływ na jakość i standard codziennego życia. Wystrój mieszkania powinien być funkcjonalny, praktyczny i bezpieczny. Niezależnie od tego na jaką grupę najemców się zdecydujecie. Chociaż warto tutaj zaznaczyć, że jeśli chcecie udostępniać mieszkanie rodzice z małym dzieckiem bezpieczeństwo nabiera szczególnego znaczenia. W takim wypadku dobrym pomysłem jest współpraca z najemcami w kontekście dostosowania wystroju.

 

Bezwzględnie należy pamiętać też o jednej sprawie. Nie tworzycie wystroju skrojonego pod Wasze potrzeby. Oczywiście ciężko przewidzieć wszystkie wymagania potencjalnych najemców. Natomiast pewne ogólne kwestie można przewidzieć i wdrożyć odpowiednie rozwiązania. Za najlepszy przykład posłuży dostosowanie mieszkania do zakładanej liczby najemców. Jeśli chcecie udostępniać nieruchomość studentów, to zwykle więcej niż jednej osobie. Dlatego też postaracie się uwzględnić w aranżacji rozwiązania, które ułatwią koegzystencję większej liczbie najemców.

 

Jaki wybrać styl wystroju mieszkania pod wynajem?

 

Po pierwsze – zapomnijcie o katalogach. Po drugie – unikajcie dużej ilości dodatków. Wam może się podobają, ale powtórzymy po raz kolejny nie tworzycie aranżacji dla siebie. Najlepiej pomysł na wystrój wnętrz mieszkania pod wynajem opisuje słowo „neutralny”. Zaczniemy od ścian, a dokładnie ich kolorów. Nie powinny być one krzykliwe, to po pierwsze. Zapomnijcie też o ekstrawaganckich pomysłów dotyczących kolorystyki. Beże, szarości i oczywiście królowa – biel. To najbezpieczniejszy, a jednocześnie neutralny wybór.

 

Jeśli chodzi o najlepszy styl aranżacji do nieruchomości pod wynajem, poleca się przede wszystkim minimalizm. Można również postawić na skandynawski sposób wystroju wnętrz. Przestrzegamy natomiast przed aranżacją mieszkania na styl „muzealny”. Mamy na myśli umieszczanie w poszczególnych pomieszczeniach mebli o kilkudziesięcioletnim stażu. W wątpliwym stanie. To podobny koncept jak remontowanie nieruchomości pod wynajem „po kosztach”. Nic na tym nie zyskacie. A być może będziecie mieli poważny problem ze znalezieniem chętnych na wynajem. A to oznacza jedynie koszty. Czynsz, rachunek za prąd.

 

Jaki sprzęt AGD i meble w mieszkaniu pod wynajem?

 

Tutaj nie będzie żadnego zaskoczenia. Darujcie sobie umieszczanie przestarzałego sprzętu. Nie dość, że może on nie spełniać zadań przed nim postawionych, to jeszcze będzie niebezpieczny. Warto też nadmienić, że w czasie rosnących cen energii, najemcy dużą uwagę przywiązują do sprzętu, który pozwala oszczędzić na rachunkach.

 

Wybierając sprzęt do mieszkania pod wynajem należy oczywiście wziąć pod uwagę liczbę najemców. Szczególnego znaczenia nabiera to w przypadku lodówki i pralki. Czy musicie kupować sprzęt z najwyższej półki? W żadnym wypadku. Najlepsza jest po prostu droga „środka”. Warto też myśleć w sposób perspektywiczny. Dobrze by było, aby taki sprzęt AGD służył również kolejnym najemców.

 

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku mebli. Powinny być one nie tylko dostosowane do wymogów mieszkańców, ale też „prezentować” pewien standard i jakość. Odrębną kwestią jest zakup łóżek. Darujcie sobie umieszczanie w mieszkaniu pod wynajem takich, które pamiętają lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte. Najlepiej postawić na materac ze stelażem. Przygotowanie mieszkania pod wynajem będzie wymagać sporej pracy i zaangażowania z Waszej strony. Efektem będą zadowoleni najemcy i zyski z całego procesu.

 

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem mieszkaniem z rynku pierwotnego celem jego wynajęcia, to zapraszamy do kontaktu z Nami. Jesteśmy także dostępni w biurze przy ulicy Warszawskiej 18 (biurowiec Skyres). Zajrzycie również do oferty naszych nieruchomości na terenie Rzeszowa.

 

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

W jaki sposób przygotować mieszkanie pod wynajem?
Ocena 4.76/5 na podstawie 115 Opinii.