demo
Udostępnij:
09 stycznia 2019

Tani remont sypialni – praktyczne porady

Wraz z nadejściem nowego roku zaproponowaliśmy Wam zaplanowanie pewnych zmian w mieszkaniu. To niestety zwykle proces drogi, ale można przeprowadzić tani remont, chociażby w sypialni.

O czym należy pamiętać?

O najważniejszym przeznaczeniu tego pomieszczenia. To sypialnia:). Zmiany, które w niej wprowadzimy, powinny stworzyć miejsce komfortowe i bezpieczne. Takie w którym się po prostu wyśpimy. Jeśli w sypialni chcemy dodatkowo stworzyć garderobę, to warto wcześniej przemyśleć ten pomysł. Wyraźnie oddzielić ją od strefy snu.

Remont sypialni – zmiana koloru ścian

W taki właśnie tani sposób możemy nadać jej całkiem nowego, świeżego wyglądu. Dodatkowo - jak przekonują specjaliści – dobór odpowiedniego koloru, pozwoli nam się w tym pomieszczeniu wyciszyć. A tego bardzo często potrzebujemy.

Jakie kolory najlepiej sprawdzą się w tym pomieszczeniu? Jednym z proponowanych rozwiązań jest niebieski. I faktycznie kojarzy się ze spokojem. Natomiast warto uważać z jego ilością w tym pomieszczeniu. Zaliczany jest on do kolorów chłodnych. Takich powinno być w sypialni jak najmniej. Przeprowadzając tani remont możemy postawić na zielony. Kojarzy się on z naturą, harmonią.

Sprawdzą się też szarości i biel. Jeśli macie małą sypialnię, lepiej unikać ciemnych kolorów. Duży metraż (taki jak w tym prawie 70-metrowym mieszkaniu na Osiedlu Bella Dolina w Rzeszowie), to sporo więcej możliwości.

Decydując się na remont sypialni uważajmy z kolorami żywymi. Chodzi tutaj między innymi o żółty i pomarańczowy. Najlepiej aby były one obecne jedynie w formie dodatków w tym pomieszczeniu.

Malowanie sypialni – jakie farby wybrać?

Po pierwsze – ma być tanio. Nie chcemy przepłacić. Po drugie warto wiedzieć jakimi parametrami opisuje się farby. Które z nich sprawdzą się akurat w tym pomieszczeniu. Remont sypialni musi być przeprowadzany nie tylko tanio, ale przede wszystkim w sposób praktyczny.

W tym pomieszczeniu możemy zdecydować się na farbę akrylową lub lateksową. Z pewnymi uwagami. Ten pierwszy wybór sprawdzi się w sypialni, która nie będzie narażona na dużą ilość zabrudzeń. Jeśli mamy w mieszkaniu dzieci, to ciężko będzie tego dopilnować:). Farba lateksowa ma większą odporność na uszkodzenia i zabrudzenia.

To jednak nie wszystkie możliwości na jakie możemy się zdecydować w czasie remontu sypialni. W pomieszczeniu tym można postawić na farbę ceramiczne. Ma ona uniwersalne zastosowanie i sprawdzi się w zasadzie w każdym miejscu naszego mieszkania. Urządzając sypialnię warto też zwrócić uwagę, aby farba charakteryzowała się hypoalergicznością. Powinna być też antystatyczna. Dzięki temu na ścianach w mniejszym stopniu będzie osadzał się kurz.

Zmiana aranżacji

To kolejny sposób na remont sypialni. Odnowimy ją poprzez zmianę stylu aranżacji tego pomieszczenia. To czy zrobimy przy niskim nakładzie finansowym oczywiście zależy przede wszystkim od nas i tego jaki styl wybierzemy.

Jednym z chętniej stosowanych sposobów aranżacji wnętrz jest ten określany jako skandynawski. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim w pomieszczeniach ma być funkcjonalnie i komfortowo. W sypialni dodatkowo postawimy na przytulność. Styl skandynawski lubi prostotę. Unikamy w jego przypadku nadmiaru – zwykle niepotrzebnych – dodatków. Taki sposób aranżacji wnętrz stawia też na dużą ilość światła. Im więcej tego naturalnego – tym lepiej. A jakie mamy inne możliwości? Więcej na ten temat przeczytacie w tekście „Style aranżacji wnętrz – przegląd”.

Tapety – prosta zmiana wyglądu

To kolejny – bardzo często polecany – sposób na tani remont sypialni. Tapetowanie nie jest bardzo trudnym zajęciem. I możemy je przeprowadzić sami. Przy odrobinie zaangażowania i wiedzy. Po pierwsze przyda się nam znajomość dostępnych rodzajów tapet.

Jakimi parametrami są opisane? W których pomieszczeniach sprawdzi się konkretny rodzaj tapet? To tylko dwa z kilku pytań na które powinniśmy poznać odpowiedzi zanim zabierzemy się do tego typu zmian w naszej sypialni. O tym przeczytacie w tekście „Tapetowanie – praktyczne porady”.

Wybór łóżka do sypialni

W czasie jej remontu warto to rozważyć. Zwłaszcza jeśli nasze łóżko ma już swoje lata. A to ma wpływ przede wszystkim na jakość snu. Sam wybór łóżka trzeba poprzedzić – podobnie jak w sytuacjach opisanych wyżej – researchem na temat między innymi parametrów, które go opisują. Warto też poznać modele jakie są dostępne na rynku.

Obecnie najchętniej wybierane są łóżka z materacami. Mamy bardzo szeroką gamę tego typu mebli. Na nasz wybór wpływ powinny mieć przede wszystkim czynniki indywidualne. W końcu to my będziemy na nim spali:). Przy wyborze materaca warto między innymi zwrócić uwagę na to, czy komfortowo się nam na nim leży. Tutaj bardzo istotna z punktu widzenia komfortu i higieny snu będzie twardość materaca. Często pomijanym aspektem jest wybór odpowiedniej ramy łóżka. A on też ma wpływ na jakość snu.

Przy zakupie łóżka musimy więc kierować się przede wszystkim komfortem i funkcjonalnością tego mebla. Na ten ostatni aspekt szczególną uwagę zwracamy, jeśli urządzamy sypialnię dla seniora. Tutaj dodatkowym elementem staje się bezpieczeństwo. Więcej na temat wyboru łóżka znajdziecie w tym miejscu.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN