demo
Udostępnij:
11 czerwca 2018

Styl hygge – praktyczne porady

Głośno na jego temat zrobiło się w zeszłym roku. To styl wywodzący się z Danii i też bardzo dobrze oddaje pewne cechy mentalności mieszkańców tego kraju. Co zalicza się do charakterystycznych elementów tego stylu? Na co trzeba zwrócić uwagę przy aranżowaniu wnętrz?

Czym jest Hygge?

To słowo używane w języku duńskim. Pochodzi jednak z norweskiego. Opisuje ono dobre samopoczucie. Pewną błogość, beztroskę i spokój. Można napisać: prosta droga do szczęścia:). I tak też ma wyglądać aranżacja wnętrz w tym stylu. Ale to również pewnego rodzaju sposób na życie. I to w ostatnim czasie bardzo popularny. Ogromne znaczenie ma w nim relaks. Ucieczka od zestresowanego życia. Wydatnie ma w tym pomóc wygląd naszego mieszkania czy domu. I na tym się teraz skupimy.

Co jest centralnym punktem mieszkania?

Lub – jeśli mamy taką możliwość – domu jednorodzinnego? Centralny punkt według stylu Hygge to kominek. Nie każdy właściciel mieszkania może sobie pozwolić na jego instalację. Potrzebne są pozwolenia (w tym zgoda wspólnoty mieszkaniowej). Po drugie szereg wymagań technicznych. Między innymi w pomieszczeniu powinien być przewód kominowy).

Użytkownicy mieszkań mogą za to bez większego problemu postawić na alternatywne rozwiązania. Po pierwsze kominek elektryczny. Chociaż tutaj oczywiście trzeba wziąć pod uwagę rachunki. Kolejnym rozwiązaniem jest biokominek. Mamy więc za sobą „zainstalowanie” podstawowego elementu.

Co jeszcze charakteryzuje styl Hygge?

Musimy sobie stworzyć sobie miejsce w którym zadbamy o relaks. To może być wygodny fotel. Może niekoniecznie łóżko, chociaż dla wielu osób sen jest idealnym relaksem;). Obok fotela znajdzie się stolik. By drobne przyjemności – w postaci kubka ulubionej kawy lub herbaty – mieć niedaleko. Niech to będzie drugi ważny punkt naszego mieszkania.

Styl Hygge bardzo „lubi” świece. Nadają one odpowiednio relaksującego klimatu. Zresztą w ogóle oświetlenie w wypadku takiej aranżacji wnętrz, będzie miało ogromne znaczenie. Powinno być ono „miękkie”. Stawiamy na ciepłą barwę światła. Więcej na temat parametrów związanych z oświetleniem można przeczytać w tym tekście. W stylu Hygge stawiamy na kilka punktów światła o różnych natężeniu. I mowa nie tylko o głównym oświetleniu naszych wnętrz.

Kolejnym elementem który jest kojarzony właśnie z takim sposobem aranżacji wnętrz, są poduszki. Ozdabiamy nimi nie tylko łóżko i fotele. Sprawdzą się też na krzesłach. Ma być miękko i przytulnie:). I o tym trzeba pamiętać przy wyborze tego co znajdzie się na podłodze. Mogą to być niewielkie „puchate” dywany. Podłoga – najlepiej drewniana.

W naszych mieszkaniu aranżowanym w takim stylu powinno się też znaleźć sporo ceramiki. Przede wszystkim ma ona funkcję dekoracyjną. Uważajmy jednak, aby nie „zagracić” mieszkania.

I na koniec kolorystyka. W tym wypadku najczęściej polecane są spokojne tonacje brązu i zieleni. Sprawdzi się również beż. Ale to oczywiście niejedyne możliwości. Bez trudu można znaleźć wnętrza aranżowane w tym stylu w których wykorzystano nieco bardziej odważne kolory. Niekoniecznie muszą być one elementem wiodącym. Sprawdzą się na przykład w dodatkach.

I tak już zupełnie na koniec, to styl ten raczej sprawdzi się w okresie jesienno – zimowym. Lato to nie jest dobry czas na zamykanie się w mieszkaniach:).

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN