demo
Udostępnij:
11 lipca 2018

Remont sypialni – jak przeprowadzić go tanio?

Rozpoczynamy krótką serię tekstów w których postaramy się pokazać w jaki sposób nie narażając się na ogromne koszty, przeprowadzić pewne zmiany w mieszkaniu. Lato to najlepszy czas na remont. Zaczniemy od sypialni i tego w jaki sposób przeprowadzić go tanio.

Po pierwsze – zmieniamy kolor

Czasem wcale nie musimy decydować się na wielkie zmiany aranżacji sypialni i związane z tym kupowanie nowego umeblowania. Wystarczy „wymiana” koloru tego pomieszczenia i niewielkie korekty w ustawieniu, aby zyskało ono świeżość.

Mimo tego, że remont chcemy przeprowadzić tanio, to akurat przy wyborze farby nie możemy za bardzo oszczędzać. Powinna być ona trwała (chociaż akurat ten aspekt w przypadku sypialni nie jest najważniejszy) i bezpieczna dla zdrowia. Więcej na temat parametrów farb można przeczytać między innymi w tym tekście. Jeśli chodzi o kolor ścian, to warto go wcześniej przemyśleć. Czy chcemy postawić na klasyczne wyważone rozwiązania? Czy może jednak zdecydujemy się na rozwiązanie w którym ważną rolę będzie grał kontrast?

Po drugie – zmiany na podłodze


Nie chodzi tutaj o jej wymianę – ma być przecież tanio. Aby zmienić coś w wyglądzie naszej sypialni, czasem wystarczy zastąpić starą wykładzinę nową. Jeśli chcemy nadać temu pomieszczeniu przytulnego charakteru, wybierzmy puszysty dywan. Doda on też sypialni bardziej ekskluzywnego wyglądu. Nie jest to jednak rozwiązanie dla wszystkich. Jeśli w domu jest alergik, to w taki sposób nie możemy odmienić naszej sypialni. W takiej sytuacji musimy uważać na dużo więcej spraw. Pomoże w tym tekst „Mieszkanie dla alergika – jak je urządzić?”.

Po trzecie – zmiany w oświetleniu

To może być strzał w dziesiątkę. Tanim kosztem jesteśmy w stanie zmienić wygląd naszej sypialni. To w jaki sposób ją „odbieramy”. Uwypuklić pewne jej elementy, a schować inne. Często w sypialni występuje jedynie oświetlenie górne. Rozwiązaniem, które pozwoli tanio przeprowadzić zmianę w tym pomieszczenia, będzie multiplikacja źródeł światła. Powinny się oczywiście pojawić lampki nocne. Dzięki temu możemy stworzyć miejsce nie tylko do spania, ale również i relaksu z książką. Kolejnym pomysłem, który odświeży to pomieszczenie, są kinkiety ścienne. Najlepiej niewielkie. Warto pamiętać – przy wyborze oświetlenia – że powinno ono w tym pomieszczeniu rozkładać się równomiernie.

Po czwarte – wymiana łóżka

W tym wypadku koszty mogą być wyższe, ale warto się nad tym zastanowić. W kontekście kosztorysu remontu całej sypialni – wciąż to niewielkie pieniądze, a możemy w ten prosty sposób odmienić to pomieszczenie.

Na pewno powinniśmy na to zdecydować, jeśli nasze łóżko jest wiekowe (chociażby „odziedziczone” po rodzicach) i „nie wywiązuje się” ze swojego zadania. Łóżko musi oczywiście spełniać wymogi zapewniające nam komfortowy sen. To jednak nie wszystko. Powinniśmy wybrać taki model, który w dłuższej perspektywie będzie „dbał” o nasze o zdrowie. Mowa tutaj o między innymi o jego wpływie na kręgosłup. W tym momencie najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zakup materaca i stelaża. W obu przypadkach musimy zwrócić uwagę na parę bardzo ważnych kwestii. Na temat parametrów opisujących materac, więcej można przeczytać w tym tekście.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN