Przegląd najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
sobota, 3 kwietnia 2021

Przegląd najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz

Przegląd najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz

Urządzając wnętrza własnego mieszkania tak naprawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia, dając upust własnym wizjom aranżacyjnym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z „gotowców”. Poniżej znajdziecie przegląd najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz. Dowiecie się z niego m.in. tego, jakie sposoby sprawdzą się na małych metrażach.

 

Najpopularniejsze style aranżacji wnętrz – przegląd

 

Urządzenie mieszkania w taki sposób, aby było funkcjonalne, praktyczne i jednocześnie cieszyło oko wymaga pewnego doświadczenia i wiedzy. Style aranżacji wnętrz to pewnego rodzaju zestaw ogólnych zasad i wskazówek, które ułatwią cały proces. Trendy się zmieniają i niektóre ze sposobów urządzania – całkiem słusznie - odeszły w niepamięć. W ostatnich latach można wyróżnić kilka stylów aranżacji wnętrz, które są bardzo popularne. I to nich na nich się skupimy.

 

Styl skandynawski

 

W wszelkiego rodzaju przeglądach najpopularniejszych sposobów wystroju wnętrz, to właśnie on jest zwykle wymieniany na pierwszym miejscu. Styl skandynawski doskonale sprawdza się w niewielkich mieszkaniach. Jakie są jego cechy charakterystyczne?

 

Styl ten stawia na naturalne materiały. We wnętrzach królują między innymi drewno, len i bawełna. Priorytetem jest wygoda. To też styl aranżacji wnętrz, który można opisać, jako przytulny. Z tego powodu sporo jest w wystroju poszczególnych pomieszczeń miękkich materiałów. Styl ten nie lubi dużej liczby dodatków. Stawia również na prostotę, jeśli chodzi o kształty mebli. Ten sposób aranżacji wnętrz wykorzystuje głównie biel (kolor bazowy) i czerń, a także szarości i beże.

 

Styl industrialny

 

Określany też mianem loftowego. Powstał w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w USA. Wtedy to rozpoczęto zagospodarowywać puste przestrzenie fabryczne. Były one przystosowywane do zamieszkania. Nazwano je loftami. To mieszkanie o dużym metrażu.

 

Jakie są cechy charakterystyczne dla stylu industrialnego? To przede wszystkim duże przestrzenie i ogromne okna. Wnętrza w tym stylu są bardzo jasne. Pełne naturalnego oświetlenia. Styl industrialny stawia na stonowaną kolorystykę. W mieszkaniach sprawdzą się biele, szarości i beże. Jeśli chodzi o dobór materiałów, to we wnętrzach króluje „surowizna”. Dużo w loftach betonu, szkła i metalu. Można również zdecydować się na drewno. W mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym często też wykorzystuje się nietypowe połączenia. Rzeczy, które w przypadku innych sposobów aranżacji wnętrz, są nie do pomyślenia. Na przykład niepasujące do siebie krzesła przy stole jadalnym.

 

Styl nowoczesny

 

To kolejny sposób wystroju wnętrz, który świetnie sprawdza się w niewielkich mieszkaniach. Styl nowoczesny jest przeznaczony dla osób nielubiących nadmiaru dodatków i bibelotów. Dekoracje są tutaj bardzo oszczędne.

 

Styl nowoczesny stawia przede wszystkim na proste, geometryczne kształty. Ważnym elementem wystroju jest tutaj przestrzeń. Stworzenie jak najbardziej funkcjonalnych wnętrz. Mimo niewielkiego metrażu mieszkania. Jeśli chodzi o materiały, to najczęściej stawia się na szkło, drewno i tworzywa sztuczne.

 

Styl Vintage

 

Połączenie nowoczesności z przeszłością. To jak daleko sięgnięcie po tę ostatnią w Waszym wystroju mieszkania, zależy od preferencji. Obecnie modne jest, na przykład umieszczenie we wnętrzach elementów charakterystycznych dla epoki PRL. Popularne są również mieszkania urządzane na „modłę” domów w USA z lat pięćdziesiątych.

 

Jakie są cechy tego stylu aranżacji wnętrz? Jedną wymieniliśmy już na początku. Drugą jest obecność łagodnych form i kształtów w poszczególnych pomieszczeniach. Bardzo często w stylu Vintage wykorzystuje się meble używane. Nie zawsze odnowione. Taki proces renowacji można przeprowadzić samemu. Wskazówki jak się do tego zabrać, znajdziecie w naszym poradniku.

 

Styl Boho

 

Sposób aranżacji wnętrz dla osób z artystyczną duszą. Preferuje on większy metraż. Chociaż można go również – z pewnymi modyfikacjami – zastosować w kawalerce. W wnętrzach urządzonych w stylu Boho przede wszystkim króluje dowolność. To w jaki sposób urządzicie swoje mieszkanie nie jest ograniczone praktycznie żadnymi zasadami. Możecie nawet mieszać różne style.

 

W stylu Boho bardzo często pojawiają nieoczywiste połączenia. Kolorystyka jest bardzo żywa, mocna i wyrazista. Tutaj warto zaznaczyć, że w przypadku tego stylu aranżacji mieszkania łatwo o pewne błędy. Za przykład posłuży wystrój sypialni. Nadmiar żywych kolorów w tym pomieszczeniu spowoduje, że może ono „nie wykonywać” swojego zadania. Sypialnia to miejsce regeneracji i odpoczynku. Wspomniane kolory mogą to utrudnić. Jeśli chodzi o używane materiały, to opisywany styl stawia na naturę. Sporo we wnętrzach drewna i bambusa.

 

Styl eklektyczny

 

Na koniec przeglądu najpopularniejszych sposobów aranżacji wnętrz, coś dla osób, które nie mogą się zdecydować. Styl eklektyczny – podobnie jak Boho – pozwala mieszać. Wybierać elementy z różnych sposobów urządzania wnętrz i je łączyć. Zdarza się, że poszczególne części się wzajemnie wykluczają. Przynajmniej pozornie. Całość stanowi bowiem wnętrza zaaranżowane w sposób praktyczny.

 

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech stylu eklektycznego jest wybór motywu przewodniego. Czegoś co „spina” cały wystrój. Takim motywem może być materiał lub kolor. Styl ten pozwala w zasadzie na wszystko. Niesie to jednak za sobą spore ryzyko. Zwłaszcza, jeśli nie macie zbyt dużego doświadczenia w aranżacji wnętrz. Jeśli chcecie się zdecydować na ten sposób, to krytycznie podejdźcie do swoich umiejętności w tym temacie.

 

 

Artykuły

Inwestycja  w nieruchomość dla początkujących. Wybór lokalizacji
czwartek, 15 kwietnia 2021

Inwestycja w nieruchomość dla początkujących. Wybór lokalizacji

Z poradnika dowiecie się jak wybrać najlepszą lokalizację dla mieszkania pod wynajem.
Inwestycja w nieruchomości dla początkujących. Podstawy
poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Inwestycja w nieruchomości dla początkujących. Podstawy

Chcesz ulokować swoje oszczędności w nieruchomości? W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze kwestie.
Inwestycja w mieszkanie pod wynajem w Rzeszowie
piątek, 9 kwietnia 2021

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem w Rzeszowie

Z poradnika dowiecie się dlaczego warto wybrać stolicę Podkarpacia jako miejsce na swoją inwestycję w nieruchomość.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Przegląd najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz
Ocena 4.83/5 na podstawie 195 Opinii.