Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

5 pomysłów na aranżację małej łazienki

5 pomysłów na aranżację małej łazienki

Nieduży metraż łazienki w Twoim nowym mieszkaniu wcale nie musi oznaczać, że wnętrze będzie zagracone i nieciekawe. Podsuwamy kilka patentów, które pozwolą na kilku metrach wyczarować atrakcyjną, funkcjonalną przestrzeń.

Po pierwsze, jasne, zimne kolory

Do małych łazienek doskonałe będą wszelkie tony bieli i jasnych szarości, ale nie tylko one. Równie dobrze sprawdzą się jasne i chłodne odcienie wszelkich kolorów - błękitów, zieleni, różów, żółci. Zimne barwy „oszukają” nasze oko, zapewnią efekt oddalenia, zwiodą iluzją głębi. W małej łazience lepiej zrezygnować z płytek o wyrazistych wzorach i z kontrastowych fug, bo przytłoczą one wnętrze. Za to świetnie zagrają jednokolorowe kafle połączone niemal niewidoczną fugą w duże płaszczyzny, tafle matowego szkła, pokrycia imitujące beton. Możemy pokusić się o użycie droższych, nawet luksusowych materiałów, bo do małego wnętrza trzeba ich naprawdę niewiele.

Po drugie, światło i blask

Błyszczące kafle ścian i podłóg, szklana kabina prysznica, lakierowane drzwiczki szafek, duże powierzchnie luster - wszystko, co odbija światło, jest dobrodziejstwem małej łazienki. Błyszczące materiały rozjaśnią i powiększą wnętrze, wniosą do niego świeżość i blask. Lustra warto zamontować jak największe, niech zajmują całą ścianę, tworząc iluzję przestrzeni pełnej światła i powietrza.

Po trzecie, prosty układ

Małym pomieszczeniom służy sterylny porządek i funkcjonalność. Dlatego niewielką łazienkę w nowym mieszkaniu warto urządzić tak, aby łatwo było utrzymać w niej ład i równie łatwo dało się z niej korzystać. Im więcej drobiazgów schowamy w szafkach (zawieszonych na ścianie czy zamontowanych pod umywalką), tym lepiej. Warto także zadbać o komfort korzystania z łazienki. Najbardziej praktyczny jest układ linearny, czyli zamontowanie w jednej linii prysznica, toalety i umywalki. Najbliżej drzwi powinny być te urządzenia, których używamy najczęściej, czyli umywalka i muszla.

Po czwarte, minimalizm i lekkość

Ciężkie szafki ustawione na podłodze odbiorą wdzięk każdemu małemu pomieszczeniu. Starajmy się nie przesadzać z liczbą półek, a te które są niezbędne mocujmy do ścian. Im więcej sprzętów i urządzeń uda się zawiesić, tym lepiej. Również muszlę i umywalkę możemy zamontować nad podłogą, znajdziemy także modele podwieszanych szafek pod umywalkę. Dzięki takiemu „zawieszeniu” wnętrze wyda się przestronniejsze, lekkie, a w dodatku znacznie łatwiej będzie je utrzymać w czystości.

Po piąte, stylistyczna harmonia

Na małych przestrzeniach wszystkie stylistyczne błędy natychmiast rzucają się w oczy, warto więc zadbać o harmonię. Wybierajmy urządzenia, meble i dodatki w tym samym czy podobnym stylu. Armatura nad wanną i umywalką powinna być tego samego rodzaju i dobrze, by korespondowała ze stylem wieszaków na ręczniki, mydelniczek, uchwytów, kubków na szczoteczki i innych akcesoriów. Mała łazienka bardzo skorzysta na jednorodnej stylistyce, a nam zapewni miłe uczucie komfortu, którego w tym miejscu oczekujemy bardziej niż w jakimkolwiek innym.

Artykuły

Aranżacja wnętrz – wskazówki dla początkujących
sobota, 20 lipca 2019

Aranżacja wnętrz – wskazówki dla początkujących

Kilkanaście praktycznych porad dla osób, które urządzają swoje pierwsze mieszkanie. Dzięki nim stworzycie piękne wnętrza.
Pytania, które muszą paść, jeśli szukasz mieszkania dla siebie
piątek, 19 lipca 2019

Pytania, które muszą paść, jeśli szukasz mieszkania dla siebie

Baza informacji, która pozwoli znaleźć mieszkanie idealne dla siebie. Wskazówki i porady.
Zakup mieszkania na rynku wtórnym – na co trzeba uważać?
niedziela, 14 lipca 2019

Zakup mieszkania na rynku wtórnym – na co trzeba uważać?

Praktyczne wskazówki, które uchronią przed problemami związanymi z zakupem mieszkania z rynku wtórnego. Na co trzeba uważać, a czego (...)

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

5 pomysłów na aranżację małej łazienki
Ocena 4.88/5 na podstawie 129 Opinii.