Aranżacja małej łazienki - pomysły
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

5 pomysłów na aranżację małej łazienki

5 pomysłów na aranżację małej łazienki

Nieduży metraż łazienki w Twoim nowym mieszkaniu wcale nie musi oznaczać, że wnętrze będzie zagracone i nieciekawe. Podsuwamy kilka patentów, które pozwolą na kilku metrach wyczarować atrakcyjną, funkcjonalną przestrzeń.

Po pierwsze, jasne, zimne kolory

Do małych łazienek doskonałe będą wszelkie tony bieli i jasnych szarości, ale nie tylko one. Równie dobrze sprawdzą się jasne i chłodne odcienie wszelkich kolorów - błękitów, zieleni, różów, żółci. Zimne barwy „oszukają” nasze oko, zapewnią efekt oddalenia, zwiodą iluzją głębi. W małej łazience lepiej zrezygnować z płytek o wyrazistych wzorach i z kontrastowych fug, bo przytłoczą one wnętrze. Za to świetnie zagrają jednokolorowe kafle połączone niemal niewidoczną fugą w duże płaszczyzny, tafle matowego szkła, pokrycia imitujące beton. Możemy pokusić się o użycie droższych, nawet luksusowych materiałów, bo do małego wnętrza trzeba ich naprawdę niewiele.

Po drugie, światło i blask

Błyszczące kafle ścian i podłóg, szklana kabina prysznica, lakierowane drzwiczki szafek, duże powierzchnie luster - wszystko, co odbija światło, jest dobrodziejstwem małej łazienki. Błyszczące materiały rozjaśnią i powiększą wnętrze, wniosą do niego świeżość i blask. Lustra warto zamontować jak największe, niech zajmują całą ścianę, tworząc iluzję przestrzeni pełnej światła i powietrza.

Po trzecie, prosty układ

Małym pomieszczeniom służy sterylny porządek i funkcjonalność. Dlatego niewielką łazienkę w nowym mieszkaniu warto urządzić tak, aby łatwo było utrzymać w niej ład i równie łatwo dało się z niej korzystać. Im więcej drobiazgów schowamy w szafkach (zawieszonych na ścianie czy zamontowanych pod umywalką), tym lepiej. Warto także zadbać o komfort korzystania z łazienki. Najbardziej praktyczny jest układ linearny, czyli zamontowanie w jednej linii prysznica, toalety i umywalki. Najbliżej drzwi powinny być te urządzenia, których używamy najczęściej, czyli umywalka i muszla.

Po czwarte, minimalizm i lekkość

Ciężkie szafki ustawione na podłodze odbiorą wdzięk każdemu małemu pomieszczeniu. Starajmy się nie przesadzać z liczbą półek, a te które są niezbędne mocujmy do ścian. Im więcej sprzętów i urządzeń uda się zawiesić, tym lepiej. Również muszlę i umywalkę możemy zamontować nad podłogą, znajdziemy także modele podwieszanych szafek pod umywalkę. Dzięki takiemu „zawieszeniu” wnętrze wyda się przestronniejsze, lekkie, a w dodatku znacznie łatwiej będzie je utrzymać w czystości.

Po piąte, stylistyczna harmonia

Na małych przestrzeniach wszystkie stylistyczne błędy natychmiast rzucają się w oczy, warto więc zadbać o harmonię. Wybierajmy urządzenia, meble i dodatki w tym samym czy podobnym stylu. Armatura nad wanną i umywalką powinna być tego samego rodzaju i dobrze, by korespondowała ze stylem wieszaków na ręczniki, mydelniczek, uchwytów, kubków na szczoteczki i innych akcesoriów. Mała łazienka bardzo skorzysta na jednorodnej stylistyce, a nam zapewni miłe uczucie komfortu, którego w tym miejscu oczekujemy bardziej niż w jakimkolwiek innym.

Artykuły

Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek
niedziela, 31 maja 2020

Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek

W jaki sposób zaaranżować to miejsce w naszym mieszkaniu? Skorzystaj z naszych wskazówek.
Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady
czwartek, 28 maja 2020

Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady

Nasz poradnik może być wybrać nieruchomość z rynku wtórnego.
Jak kupić nowe mieszkanie? Przydatne wskazówki
poniedziałek, 25 maja 2020

Jak kupić nowe mieszkanie? Przydatne wskazówki

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie mieszkania? Dowiecie się z naszego tekstu

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

5 pomysłów na aranżację małej łazienki
Ocena 4.88/5 na podstawie 129 Opinii.