demo
Udostępnij:
05 lipca 2018

Najczęściej popełniane błędy przy aranżowaniu wnętrz

Chcemy aby nasze mieszkanie było funkcjonalne i jednocześnie przyciągało wzrok niebanalnym wyglądem. Aranżowanie wnętrz wymaga od nas jednak niemałego trudu i pewnej wiedzy. Dlatego nierzadkie są błędy, które mogą skutecznie zniweczyć nasz pomysł.

Wszystko naraz

To robocza nazwa sytuacji w której wrzucamy do naszych wnętrz meble i dekoracje charakterystyczne dla różnych stylów. Każde pomieszczeniu urządzamy na inny sposób. Nasze mieszkanie będzie chaotyczne. Ucierpi na tym nie tylko jego wygląd, ale również funkcjonalność.

Bardo często problemem jest to, że nie do końca jesteśmy w stanie określić jaki styl nam się podoba. W jakim najlepiej się czujemy. I dlatego właśnie nierzadko dochodzi do sytuacji w której salon urządzimy w jednym stylu, a sypialnię w innym. Brak będzie spójności, co ma przełożenie nie tylko na estetykę, ale bardzo często również na funkcjonalność mieszkania.

Zanim więc zdecydujemy się na konkretny styl, warto dokładnie przyjrzeć się aranżacjom mieszkań. Rozwiązaniom, które się w nich pojawiają. Zwrócić uwagę na charakterystyczne elementy dla danego stylu.

Nieodpowiedni dobór kolorystyki

To kolejny często popełniany błąd przy aranżowaniu wnętrz. Jeden z grzechów dotyczy nadmiaru kolorów w poszczególnych pomieszczeniach. Nie chodzi jedynie o to w jaki sposób pomalowane są ściany. Problemem może dotyczyć również umeblowania. Kolejna sprawa to wybór nieodpowiednich kolorów do wnętrz. Jeśli dysponujemy małym metrażem, to największym grzechem jaki możemy popełnić, jest pomalowanie pomieszczenia na czarno lub inny ciemny. Musimy sobie również zdać sprawę z tego, że odpowiedni dobrany kolor może mieć wpływ na nasze samopoczucie. I tak na przykład żółty to duża dawka energii. Nie należy jednak przesadzić z jego ilością w naszym mieszkaniu. Warto zapoznać się z psychologią kolorów.

Nieodpowiedni dobór oświetlenia

To również często popełniany grzech. Może on „objawiać się” między innymi w zbyt małej ilości światła w pomieszczeniu. Inaczej do kwestii oświetlenia powinniśmy podejść w kuchni, a inaczej – co oczywiste w sypialni. Bardzo częstym błędem jest postawienie wyłącznie na lampy sufitowe. Kolejny grzech związany z tego typu oświetleniem to sytuacja w której jest ono zbyt jaskrawe. Złe natężenie i barwa potrafią zniweczyć nasz pomysł na zaaranżowanie wnętrza. Więcej na temat oświetlenia można przeczytać w tym tekście.

Kopiowanie katalogów

Tak – wszystko w nich wygląda idealnie. Zaaranżowane wnętrza przyciągają naszą uwagę estetyką i efektownymi rozwiązaniami. Które to zwykle – kiedy je skopiujemy - w przypadku naszego mieszkania kompletnie się nie sprawdzą. Każde wnętrze jest inne i trzeba do niego podejść w sposób indywidualny.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy skorzystali z rozwiązań, które znajdziemy w katalogu. Najpierw jednak musimy się zastanowić w jaki sposób wprowadzić je do naszego mieszkania. Jak bardzo będziemy je musieli zmodyfikować. W ten sam sposób powinniśmy podejść również do korzystania z aranżacji, które znaleźć można w internecie. Szukajmy pomysłów (warto sprawdzać Instagram i Pinterest), ale zastanówmy się kilka razy, zanim wprowadzimy je do naszych wnętrz.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN