Jak powinno wyglądać mieszkanie pod wynajem. Praktyczne porady
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
piątek, 17 września 2021

Jak powinno wyglądać mieszkanie pod wynajem. Praktyczne porady

Jak powinno wyglądać mieszkanie pod wynajem. Praktyczne porady

Wybranie lokalizacji nieruchomości, której celem będzie zarabiania na udostępnianiu, to tylko jedna część procesu. Wygląd mieszkania pod wynajem ma niebagatelne znaczenie z punktu widzenia znalezienia chętnych. Na co powinniście zwrócić uwagę? Poniżej znajdziecie praktyczne wskazówki.

 

Mieszkanie pod wynajem – rynek pierwotny czy wtórny?

 

To pytanie pojawia się również w kontekście potencjalnej lokalizacji nieruchomości na której będziecie chcieli zarabiać. Warto szczególnie sprawdzić kwestie związane z dostępnością mieszkań z rynku pierwotnego w poszczególnych częściach miasta. Często to niewielka ilość lokalizacji jest powodem rezygnacji z nowoczesnego budownictwa na korzyść rynku wtórnego. Wiele w tej kwestii zależy od miasta. W niektórych – tak jak Rzeszów – dostęp do nowych nieruchomości w bardzo różnych lokalizacjach jest nieograniczony.

 

Dlaczego warto zastanowić się w kontekście mieszkania pod wynajem nad rodzajem z rynku na którym nabędziecie nieruchomość? W ostatnich latach znacząco wzrosły wymogi najemców co do standardu. Nawet grupa, która była uznawana za mogącą mieszkać gdziekolwiek – mamy tutaj na myśli studentów, podniosła swoje oczekiwania. Jest w stanie jednocześnie zgodzić się na wyższą cenę za wynajem.

 

Rynek wtórny i pochodzącego z niego nieruchomości często wymagają remontu. Nierzadko generalnego. Oczywiście i w przypadku takich mieszkań może stworzyć miejsce w wysokim standardzie. Może to jednak wymagać sporych nakładów finansowych. Warto również zaznaczyć, że – szczególnie kilkudziesięcioletnie mieszkania – mają układ pomieszczeń i pewne rozwiązania dalekie od obecnych wyznaczników standardu.

 

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

 

To pytanie spędza sen z oczu osobom, które zainwestowały w pierwszą nieruchomość celem czerpania dochodów z jej udostępniania. Jeśli sami – kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu – sami mieliście okazję wynajmować mieszkanie, to zapomnijcie o tym jak były urządzane. Albo inaczej – powinno to dla Was stanowić przestrogę. Jak również wzór jak tego nie robić. Bardzo często takie mieszkania pod wynajem były urządzone jak rodzinne muzeum. Codziennie życie w takim miejscu było – delikatnie mówiąc – dalekie od komfortu.

 

Prawidłowo mieszkanie pod wynajem powinno być urządzone w sposób neutralny. Jeśli chodzi o style aranżacji, to najlepiej sprawdzają się skandynawski i minimalistyczny. W obu przypadkach przede wszystkim liczy się przestrzeń a także funkcjonalność. Zwłaszcza ten drugi aspekt przyciągnie potencjalnych najemców do Waszego mieszkania. Zwracają na niego uwagę zarówno z rodziny z małymi dziećmi (spora obecnie grupa wynajmujących nieruchomości), jak i młode osoby rozpoczynające swoje dorosłe zawodowe życie.

 

Neutralność aranżacji podkreśli również odpowiedni wybór kolorów. Mowa tutaj przede wszystkim o beżowym, biały, kremowym i szarobrązowym. Wybierając taką kolorystykę możecie być pewnie, że stworzycie przyjazną aranżację mieszkania pod wynajem. A co najmniej przystępną. Generalnie rzecz biorąc również przy doborze umeblowania do poszczególnych pomieszczeń powinniście postawić na neutralność. Jednocześnie musi być bezpieczne, funkcjonalnie i praktycznie. To trzy najważniejsze zasady związane z aranżowaniem mieszkaniem. Również tych, które będą wynajmowane.

Warto zatrzymać się na chwilę przy sytuacji w której najemcami będzie rodzina z małymi dziećmi. Dobrym pomysłem może być stworzenie aranżacji przy ich współudziale. Wy jako właściciel zapewniacie pewne ogólną pomóc, tak aby mieszkanie było przyjazne i bezpieczne dla dzieci. Rodzicom natomiast warto pozwolić wdrożyć pewne rozwiązania, które ten ostatni aspekt zwiększą. Jak duża będzie ta ingerencja w aranżację mieszkania zależy wyłącznie od Was i tego jak porozumiecie się z najemcami.

 

Kuchnia i łazienka w mieszkaniu pod wynajem

 

To właśnie te dwa pomieszczenia mają niebagatelne znaczenie w naszym codziennym życiu. Nie inaczej jest w przypadku mieszkania na wynajem. Ich stan, a także sposób urządzenia będzie miał wpływ na liczbę chętnych. To bardzo podobny przypadek jak w czasie, gdy wynajmujecie pokój w hotelu lub hostelu. Łazienka, która urąga pewnym standardom, spowoduje, że wystawicie temu miejscu negatywną opinię. I za pewne nigdy do takiego hotelu lub hostelu nie wrócicie. A dodatkowo będzie przed nimi ostrzegać innych.

 

Jeśli więc zależy Wam na dobrej opinii, a przede wszystkim na dużej liczbie chętnych, to właśnie do tych pomieszczeń warto się mocno przyłożyć. Nie chodzi tutaj w żadnym wypadku o wydawanie ogromnych sum pieniędzy na nowoczesne rozwiązania i technologiczne nowinki. Po pierwsze może się okazać to zbędnym wydatkiem. Po drugie łatwo przesadzić i stworzyć przestrzeń nieprzyjazną do użytkowania.

 

Nie należy jednak aranżować kuchni i łazienki po tak zwanych kosztach. To równie nietrafione z punktu widzenia inwestycji w mieszkaniu pod wynajem ekstremum. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór środkowej drogi. Używana lodówka? Dlaczego nie. Ale w dobrym stanie i co najwyżej kilkuletnia. Podobnie sytuacja ma się z pralką. Kuchenkę z kolei można kupić nową. Ale czy od razu trzeba inwestować w płytę indukcyjną? Nad tym warto się zastanowić.

 

Jeśli szukacie mieszkań z rynku pierwotnego celem zarabiania na ich wynajmowaniu, to zapraszamy do kontaktu z Nami.

 

 

Artykuły

Kupno mieszkania z rynku wtórnego. Na co trzeba zwrócić uwagę?
poniedziałek, 18 października 2021

Kupno mieszkania z rynku wtórnego. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Chcesz kupić używane mieszkanie? Sprawdź nasz poradnik, aby dowiedzieć się na co trzeba uważać.
Jak uniknąć nietrafionej inwestycji w nieruchomość? Przydatne wskazówki
piątek, 15 października 2021

Jak uniknąć nietrafionej inwestycji w nieruchomość? Przydatne wskazówki

Na co zwrócić szczególną uwagę przy inwestowaniu w mieszkania? Zajrzyj do naszego poradnika.
Wybór mieszkania – jak go dokonać?
wtorek, 12 października 2021

Wybór mieszkania – jak go dokonać?

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie mieszkania. Jaki rynek wybrać? Dowiecie się tego z naszego poradnika.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Jak powinno wyglądać mieszkanie pod wynajem. Praktyczne porady
Ocena 4.85/5 na podstawie 213 Opinii.