Tani remont łazienki – jak go przeprowadzić?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Tani remont łazienki – jak go przeprowadzić?

Tani remont łazienki – jak go przeprowadzić?

To bardzo często zadawane pytanie. Zebraliśmy dla Was odpowiedzi i pomysły na tani remont łazienki. Bo akurat koszty w przypadku tego pomieszczenia, to problem, który zwykle powstrzymuje nas przed jego odświeżeniem.

 

Tani remont łazienki – kiedy naprawdę taki będzie?

 

W sytuacji w której armatura i stan płytek jest dobry. I nie wymaga wymiany. Bo to właśnie ona stanowi lwią część kosztów odświeżenia tego pomieszczenia. Jeśli Wasza łazienka od momentu zakupu mieszkania nie była remontowana, a miało to miejsce kilkanaście lat temu, może się nie udać całego procesu przeprowadzić tanio. Oczywiście ogromne znaczenie ma dotychczasowy sposób użytkowania. Jak również to, jak została wcześniej przygotowana łazienka lub wyremontowana. Użyte materiały, jakość, jak i sposób wykonanej pracy.

 

Kiedy więc można przeprowadzić tani remont łazienki? Jeśli możemy zmienić aranż lub pomieszczenie to nie będzie potrzebowało dogłębnego odświeżenia. Związanego z wymianą płytek, lub armatury. Ale również i w takiej sytuacji można oczywiście oszczędzić. Trzeba przygotować się na wiele wizyt w sklepach budowlanych i z ceramiką. I przede wszystkim śledzić promocje.

 

Tani remont łazienki – samemu czy z ekipą fachowców?

 

Jeśli bez wahania zaznaczasz odpowiedź „a”, to możliwe, że jestem szczęśliwcem posiadającym wiedzę i umiejętności, dzięki którym faktycznie odświeżysz to pomieszczenie. Oczywiście zatrudnienie fachowców podwyższa koszt remontu łazienki. Nie zawsze jednak oznacza drogiej zmiany w tej części naszego mieszkania.

 

Przyjrzyjmy się następującej sytuacji. Do tej pory nie mieliście styczności z remontami. Decydujecie się przeprowadzić go sami. Czeka Was chociażby wymiana płytek. Zabieracie się za to, ale niestety kończy się to źle. Nieodpowiednio dobrane płytki lub źle położone. Efekt? Ponowna wymiana. Tym razem zatrudniacie ekipę remontu. Jeśli w takiej sytuacji zdecydowalibyście się na to od razu, byłoby taniej. A więc wynajęcie ekipy nie jest złym pomysłem. Również w kontekście budżetu.

 

Jeśli jednak chcecie przeprowadzić zmiany sami, koniecznie musicie uzbroić się w wiedzę. Sprawdźcie między innymi tekst „Jak wybrać odpowiednie płytki ceramiczne?”.

 

„Wymiana” kolorów w łazience

 

To jeden z częściej polecanych sposobów na tani remont. Ta wymiana może dotyczyć kolorystyki umeblowania. I w tym wypadku wcale nie oznacza to zakupu nowego. Można na przykład jedynie wymienić fronty szafek. Albo po prostu je pomalować. To nie jest trudne.

 

Tanim sposobem na remont łazienki będzie pomalowanie ścian. W tym wypadku również musicie uzbroić w odpowiednią wiedzę. Między innymi na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę, kupując farbę właśnie do tego pomieszczenia. Więcej na temat ich cech przeczytacie w tym miejscu.

 

Kolejny sposób na tani remont łazienki, to pomalowanie płytek. Dzięki temu odświeżycie wygląd tego pomieszczenia. I podobnie jak w przypadku ścian, tak i tutaj przyda się wiedza na ten temat. Zajrzyjcie chociażby do tekstu Jak wybrać dobrą farbę do płytek?”. To naprawdę tani i przede wszystkim szybki sposób na renowację łazienki.

 

Pewnym rozwiązaniem jest to położenie na stare płytki nowych. Przy użyciu niewielkiej ilości kleju. Podnosi to oczywiście podłogę, ale nie w sposób zauważalny. Można też postawić na tapetę. Oczywiście o odpowiednich parametrach przeznaczonych do tego typu pomieszczeń. To może być między tapeta winylowa. Pokrywa ona również nierówności ścian. Rozwiązanie, które też jest polecane jako tani sposób na remont łazienki, to fototapeta. Są one zwykle laminowane. A to zabezpieczenie przed wilgocią, ale też uszkodzeniami mechanicznymi. A to w łazience nietrudno.

 

Aranżacja wnętrza – tanie sposoby

 

Jeśli dysponujecie niewielkim budżetem, wcale nie oznacza to niemożliwości urządzenia łazienki. Oczywiście pojawiają się pewne ograniczenia. Lub jak kto woli - „trzeba wejść na wyższy level kreatywności”. Inspiracji możecie szukać nie tylko w katalogach, ale jest pełno w internecie. Zwykle w tym kontekście wymienia się takie „społecznościówki” jak Instagram i Pinterest.

 

Jeśli nie musicie wymieniać wszystkich podstawowych rzeczy, jakie w każdej łazience muszą się znaleźć, to aranżacja tego wnętrza, będzie naprawdę tania. I do tego jeszcze dość prosta. Gra kolorami – to jeden ze sposobów na odświeżenie tego pomieszczenia. Planując aranżację łazienki najlepiej postawić na prostotę. Pamiętajcie o tym, że to miejsce w naszym domu musi być przede wszystkim funkcjonalne i oczywiście bezpieczne.

 

Polecanym sposobem na tanie wyremontowanie łazienki i jej aranż jest odświeżenie mebli. Może zalegają Wam gdzieś na strychu? Można się również do miejsca w którym sprzedają starocie. Odświeżenie takich mebli nie tylko przyniesie satysfakcję, ale jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż kupno nowych.

 

Bardzo istotnym elementem w łazience będą dodatki i oświetlenie. Te pierwsze wprowadzają powiew świeżości aranżacji w tym pomieszczeniu. Zmiany w oświetleniu natomiast pomogą podkreślić zmiany w wyglądzie łazienki. Pamiętajcie jednak o jednej bardzo ważnej sprawie. Oświetlenie w łazience ma przede wszystkim wpływ na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Projektując je, to właśnie na ten aspekt powinniście zwrócić szczególną uwagę.

 

 

Artykuły

Lokalizacja mieszkania – aspekty na które trzeba zwrócić uwagę
środa, 3 czerwca 2020

Lokalizacja mieszkania – aspekty na które trzeba zwrócić uwagę

Najważniejsze czynniki, jakie należy brać pod uwagę w czasie szukania mieszkania.
Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek
niedziela, 31 maja 2020

Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek

W jaki sposób zaaranżować to miejsce w naszym mieszkaniu? Skorzystaj z naszych wskazówek.
Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady
czwartek, 28 maja 2020

Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady

Nasz poradnik może być wybrać nieruchomość z rynku wtórnego.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Tani remont łazienki – jak go przeprowadzić?
Ocena 4.91/5 na podstawie 247 Opinii.