Szybki remont – praktyczne porady. Jak go przeprowadzić?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Szybki remont – praktyczne porady. Jak go przeprowadzić?

Szybki remont – praktyczne porady. Jak go przeprowadzić?

To dobry pomysł na odświeżenie mieszkania. Prosto, nierzadko tani i bez angażowania ekipy fachowców. Szybki remont można z powodzeniem przeprowadzić samemu. Przydadzą się Wam nasze porady. Tak, aby poszło sprawnie.

 

Kiedy zdecydować się na remont?

 

To pytanie jest bardzo zasadne. Wiele osób odkłada odświeżenie mieszkania ze względu na brak czasu. Zwykle wybieranym terminem jest okres letni. W tym czasie większość firm remontowych ma już sporo pracy. Znalezienie takiej, która będzie miała czas na odświeżenie mieszkania, graniczy z cudem. I stąd właśnie pomysł na szybki remont. Bez jej udziału. Ale taki remont możecie przeprowadzić w dowolnym czasie. Kwestią jest tylko to, co będziecie odświeżać i w jakim stopniu. Mówiąc o szybkim remoncie, raczej nie mamy na myśli skuwania glazury w łazience i wymiany rur. W tym ostatnim wypadku czeka Was sporo pracy.

 

Szybki remont – plan

 

Nieważne jaki zakres pracy przewidujecie, ten ostatni się przyda. Usprawni pracę, a to też przy takim remoncie chodzi. W takim planie nie tylko należy uwzględnić kolejność wykonywanych zadań. Przyda się rozpisanie materiałów jakie będą Wam przy takim odświeżeniu mieszkania. Bo to z kolei pozwoli obliczyć koszt. Oczywiście w przypadku szybkiego remontu nie będą one wysokie. Co nie zmienia tego, że niektóre z prac mogą domowy budżet nadszarpnąć.

 

Dobrze skonstruowany i przygotowany plan pozwoli oszczędzić też czas. A nic tak nie odstrasza od remontu, jak długość jego trwania. No i oczywiście ilość pracy, jaką przyjdzie wykonać.

 

Proste sposoby na odświeżenie mieszkania

 

Zaczniemy od wspominanej łazienki. Jeśli nie potrzebuje ona gruntownych zmian, może wystarczyć zmiana kolorów. Na przykład pomalowanie płytek. To wraz z pewnymi zmianami aranżacyjnymi w tym pomieszczeniu pozwoli je odświeżyć. Do pomalowania płytek konieczne będzie zakupienie farby do tego przeznaczonej. O tym jaką wybrać, przeczytacie w jednym z naszych wpisów.

 

Łazienkę macie pomalowaną, ale może i pozostałym pomieszczeniom przyda się taki sposób odświeżenia. Średniej wielkości mieszkanie bez problemu wyremontujecie w taki sposób przez weekend. I jest to naprawdę dobre, tanie i szybkie rozwiązanie na remont.

 

Oczywiście malowanie nie obędzie się bez wcześniejszych przygotowań. Zacznijcie od… wiedzy. Bez niej do samotnego remontowania domu nie ma się co zabierać. Jeśli tak zrobicie, istnieje ryzyko, że ktoś będzie musiał po Was poprawiać. A to dodatkowe koszty. No i zapomnijcie o szybkim odświeżeniu mieszkania. Na początek wiedza na temat rodzajów farb. Parametrów i tego w jakich pomieszczeniach można ich używać. A jakich rodzajów farb unikać (na przykład w łazience, czy kuchni). Sporo na ten temat znajdzie w naszym poradniku.

 

Kolejną kwestię jaką należy przemyśleć, zanim zabierzecie się do odświeżenia mieszkania w taki sposób, jest wybór kolorów. Warto mieć tutaj na uwadze między innymi to, jak wpływają one na nasze samopoczucie. A mają one całkiem duży wpływ. Spróbujcie pomalować sobie sypialnię na czerwono:). W tej części mieszkania sprawdzą się jasne i stonowane kolory. W łazience z kolei można pozwolić sobie na kontrastowe rozwiązania.

 

W salonie unikajcie krzykliwych kolorów. Mimo, że to miejsce reprezentacyjne w mieszkaniu, warto je urządzić z głową. Dotyczy to również odświeżenia samego pomieszczenie poprzez remont.

 

Przejdźmy do kuchni. Również w tym wypadku można ją odświeżyć w sposób szybki. Oczywiście jeśli kuchnia nie wymaga sporych zmian. A akurat to pomieszczenie (podobnie jak łazienka) jest bardzo mocno eksploatowane. A z drugiej strony remont w tym miejscu mieszkania odkładamy „na kiedyś” najczęściej.

 

Jeśli jednak potrzebujecie jedynie odświeżenia kuchni, możecie zdecydować się na pomalowanie frontów szafek. Z dodatkowymi zmianami aranżacyjnymi pozwoli to stworzyć wrażenie nowości w tym pomieszczeniu.

 

Wróćmy jeszcze do łazienki. Pomalowanie płytek to jedna sprawa. Łazienkę w szybki sposób można odświeżyć przy pomocy innego rozwiązania. Dotyczy również płytek, a dokładniej rzecz biorąc fugi. Ich renowacja nie powinna Wam sprawić wielu problemów. W marketach budowlanych znajdziecie wiele preparatów, które są do tego przeznaczone. Zmienić kolor fugi, czy po prostu ją odświeżyć możecie w jeden dzień. Cały proces należy zacząć od dokładnego oczyszczenia fug. Robiąc to, przyjrzyjcie się czy nie zostały one „zainfekowane” przez pleśń. W takiej sytuacji trzeba je będzie wymienić.

 

Nieco więcej czasu zajmie tapetowanie ścian. Ale to jeden z lepszych sposobów na odświeżenie wyglądu i aranżacji mieszkania. Podobnie jak w przypadku malowania nie obędzie się bez wiedzy. Na początek o rodzajach tapet (zajrzyjcie do tego naszego tekstu) i parametrach jakie je opisują. Dzięki temu unikniecie sytuacji w której będzie trzeba szybkie je wymieniać. Obecnie tapety charakteryzują się dużą większą odpornością na działanie różnych czynników. Między innymi dlatego coraz częściej spotyka się je w aranżacjach kuchni i łazienki. Jeśli zastanawiacie się nad remontem właśnie tych części mieszkania, warto się nad takim pomysłem pochylić.

Artykuły

Rynek pierwotny – czy warto zainwestować w nowe mieszkanie?
niedziela, 20 września 2020

Rynek pierwotny – czy warto zainwestować w nowe mieszkanie?

Poznaj najważniejsze zalety dla inwestora z wyboru rynku pierwotnego.
Inwestycja w mieszkanie do remontu. Czy warto?
czwartek, 17 września 2020

Inwestycja w mieszkanie do remontu. Czy warto?

Czy wydanie swoich oszczędności na nieruchomość, która zanim zacznie zarabiać, będzie wymagać remontu to dobry pomysł? Na co należy baczną (...)
Inwestycja w mieszkanie – rynek pierwotny czy wtórny?
poniedziałek, 14 września 2020

Inwestycja w mieszkanie – rynek pierwotny czy wtórny?

Najważniejsze zalety nowego i starego budownictwa z punktu widzenia inwestora.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Szybki remont – praktyczne porady. Jak go przeprowadzić?
Ocena 4.78/5 na podstawie 259 Opinii.