Poradnik inwestora – aranżacja mieszkania na wynajem dla
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
środa, 23 września 2020

Poradnik inwestora – aranżacja mieszkania na wynajem dla studentów

Poradnik inwestora – aranżacja mieszkania na wynajem dla studentów

Wystrój wnętrz musi być atrakcyjny z punktu widzenia żaków. Inwestycja w mieszkanie na wynajem ma przynosić zyski. A jego odpowiednia aranżacja ma w tym wypadku ogromne znaczenie. Na co zwrócić szczególną uwagę?

 

Inwestycja w mieszkanie na wynajem

 

To obecnie najpopularniejsza i najbezpieczniejsza forma lokaty oszczędności. Dzięki najemcom, właściciel inwestycji ma w zasadzie nieprzerwany comiesięczny zarobek. Oczywiście, aby mieszkanie przynosiło dochody musi spełnia kilka warunków.

 

Najważniejsza w kontekście inwestycji w nieruchomość pod wynajem jest lokalizacja. Przed zakupem mieszkania należy sprawdzić możliwości, jakie daje miasto, na które się zdecydujecie. W Polsce jest kilka dużych ośrodków akademickich. Jednym z nich jest Rzeszów. W stolicy Podkarpacia znajdziecie wiele lokalizacji atrakcyjnych z punktu widzenia studentów. Koniecznie zajrzyjcie do naszej oferty mieszkań.

 

A o tym co jeszcze jest ważne przy inwestycji w nieruchomość pod wynajem, przeczytajcie w tym poradniku. Zachęcamy, aby do niego zajrzeć.

 

Aranżacja mieszkania na wynajem studentom – najważniejsze zasady

 

Jeśli myślicie, że wystarczy „wrzucić” do domu trochę starych mebli po rodzicach i ledwo zipiący sprzęt AGD, to jesteście w błędzie. Owszem, zaaranżujecie mieszkanie na wynajem tanio. Natomiast możecie mieć spory problem ze znalezieniem chętnych. Pierwsza i najważniejsza zasada aranżacji mieszkania na wynajem dla studentów brzmi: stwórz miejsce wygodne i funkcjonalne.

 

Nie musicie też od razu inwestować ogromnych pieniędzy w wystrój wnętrz. Można stworzyć atrakcyjne mieszkanie z punktu widzenia studentów nie wydając kroci. Używane meble jak najbardziej, ale jednak w stanie dobrym. Z kupnem sprzętu AGD podobnie. Z drugiej jednak strony mieszkanie, w którego wystrój zainwestujecie więcej pieniędzy, to wyższy standard. To daje okazje na większy zarobek na wynajmie. Wbrew pozorom nie musi być trudno o studentów, których skusi wysoki standard, a jednocześnie cena nie będzie im przeszkadzać.

 

Kolejna zasada jaką należy się kierować brzmi: „Aranżuj mobilnie i modułowo”. Najemcy – w tym również studenci – będą chcieli zmienić nieco aranżację, jaką dla nich przygotowaliście. Dostosować ją do swoich potrzeb. I to naturalne. Dlatego właśnie meble powinny być lekkie i łatwe do przeniesienia.

 

Urządzając mieszkanie pod wynajem dla studentów zostaw trochę przestrzeni do aranżacji dla nich. Najemcy często mają ze sobą własne meble (łóżko, biurko itd.). Dlatego – zwłaszcza w pokojach na studentów – pozostawcie możliwość i miejsce na nie. Z drugiej strony, unikajcie sytuacji, w której w takich pomieszczeniach nie ma nic, albo jest tylko jedna szafka. To nie zachęca do podpisania umowy najmu.

 

Kuchnia i łazienka – najważniejsze miejsca w mieszkaniu pod wynajem

 

To ich wygląd bardzo często decyduje o ilości chętnych. Jeśli zainwestowaliście w mieszkanie z rynku wtórnego i wymaga ono remontu, to na pewno należy go zrobić w kuchni i łazience. Zacieki i odpadająca farba nie zachęcą studentów do wynajęcia Waszego mieszkania. Inwestycja w rynek pierwotny „zdejmuje” potrzebę remontu. I to zdecydowanie wyższy standard.

 

W kuchni powinny się znaleźć najbardziej potrzebne sprzęty. Lodówka, kuchenka i miejsce robocze przy którym będzie można przygotować posiłki to absolutne minimum. Szafki w których znajdą się talerze, garnki, kubki, sztućce itd. W tym wypadku też warto wziąć pod uwagę to, że studenci te najpotrzebniejsze rzeczy zwykle mają swoje.

 

Pod żadnym pozorem nie umieszczajcie w kuchni zastawy po dziadkach, czy rodzicach. Podobnie jak mebli i pamiątek po nich. Tworzy to bardzo niezręczną atmosferę do mieszkania. Zresztą sami odpowiedzcie na pytanie: chcielibyście żyć pośród czyiś rodzinnych pamiątek?

 

W jaki sposób zaaranżować łazienkę? Funkcjonalnie, bezpieczne i estetycznie. Sprawa jest więc dość prosta. Jeśli zastanawiacie się, czy zdecydować się na wannę czy prysznic, to drugie rozwiązanie jest dużo bardziej popularne. Oczywiście idealna sytuacja to spora łazienka w której znajdzie się miejsce dla wanny i prysznica. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego ostatniego? Zajrzyjcie do naszego poradnika w którym znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

 

Aranżując łazienkę postarajcie się też w miarę możliwości zabezpieczyć to pomieszczenie. Popularnym rozwiązaniem jest montaż płytek na ścianach i podłodze. W tym ostatnim przypadku zwróćcie uwagę na to, aby były one antypoślizgowe. Kuchnia i łazienka to miejsca w których zdarza się statystycznie najwięcej domowych wypadków. Warto zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo najemców.

 

Urządzeniem bez którego nie obędzie się łazienka jest pralka. Podobnie jak w kuchni i pozostałych pomieszczeniach nie kupujcie starego i rozlatującego się sprzętu. Po pierwsze to spore ryzyko awarii i chociażby zalania sąsiadów. Po drugie taką pralkę bardzo szybko przyjdzie Wam wymienić. Po co generować dodatkowe koszty? I jeszcze jedna sprawa. Wybierając pralkę do mieszkania pod wynajem, koniecznie weźcie pod uwagę ilość najemców. Mowa o odpowiedniej wielkości bębna.

 

Urządzając mieszkanie pod wynajem dla studentów, postarajcie się stworzyć miejsce nowoczesne, ale przede wszystkim funkcjonalne. To daje szansę na wielu chętnych, a więc na to, by Wasza inwestycja przynosiła dochody.

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Poradnik inwestora – aranżacja mieszkania na wynajem dla studentów
Ocena 4.73/5 na podstawie 210 Opinii.