Wybór kabiny prysznicowej - czym się kierować przy zakupie - Developres
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Wybór kabiny prysznicowej – czym się kierować?

Wybór kabiny prysznicowej – czym się kierować?

Łazienka to jedno ze strategicznych punktów naszego mieszkania. Kiedy ją urządzamy, stajemy przed dylematem kabina prysznicowa czy wanna? Wybór tego pierwszego rozwiązania powinniśmy poprzedzić dokładnym researchem dotyczącym rodzajów i parametrów opisujących poszczególne modele.

 

Kabina prysznicowa czy wanna?

 

Zaczniemy jednak od odpowiedzi na to pytanie. W dużym stopniu (żeby nie napisać największym) na decyzję wpływ ma dostępny metraż łazienki. W przypadku niewielkich pomieszczeń w zasadzie nie mamy wyboru.

 

Wybór wanny to przede wszystkim wygoda i relaks. Za kabiną prysznicową przemawia między innymi oszczędność miejsca i rachunków za wodę. Takie rozwiązanie doceniają również osoby starsze. Urządzanie mieszkania dla seniora, to zresztą spore wyzwanie. Wróćmy jednak do tematu. Wybieramy prysznic. Decyzja zapadła teraz czas na konkrety.

 

Kabina prysznicowa – dostępne rodzaje

 

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto wcześniej sprawdzić jakie mamy możliwości. Tak aby wybrać najbardziej optymalne z naszego punktu widzenia rozwiązanie. Na rynku dostępne są między innymi:

 

- Przyścienne – w tym wypadku bateria znajduje się na jednej ze ścian łazienki. Jest ona jednocześnie jednym z elementów kabiny prysznicowej. Ta ostatnia może mieć różny kształt. Dotyczy to też brodzika.

 

- Wolnostojące – nazwa w dość oczywisty sposób oddaje umiejscowienie takiego rozwiązania w łazience. Raczej sprawdzi się ono przede wszystkim na większej powierzchni. Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Taka kabina wymaga od nas montażu systemu doprowadzenia do niej wody.

 

- Narożne – Trzeci z podstawowych rodzajów kabin prysznicowych. Zajmuje on niewiele miejsca. Jest to dobre rozwiązanie do małych łazienek. Kabiny ten mają różne kształty, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Z brodzikiem czy bez?

 

To kolejne pytanie na które będziemy musieli sobie odpowiedzieć. Pierwszy rodzaj jest wciąż najpopularniejszym wyborem. Ale kabiny bez brodzików są coraz najchętniej montowane, zwłaszcza w nowych w mieszkaniach. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, koniecznie trzeba będzie zwrócić uwagę na odpowiednie wypoziomowanie podłogi. Potrzebny jest spadek, tak aby woda bez problemu „dostawała się” do odpływu.

 

Za wyborem kabiny prysznicowej bez brodzika przemawiają dwie kwestie. Po pierwsze funkcjonalność. Po drugie nowoczesny wygląd. Sprawdzi się w przypadku aranżowania wnętrz (o różnych stylach przeczytacie więcej w tym tekście).

 

Z kolei kabina z brodzikiem jest bardzo często wymienienia jako idealne rozwiązanie dla seniora. Z tą jednak uwagą, że powinniśmy zwrócić uwagę na jego wysokość. Tak aby nie stanowiła ona problemu dla osoby starszej.

 

Przy wyborze prysznica musimy też zwrócić uwagę na to z czego wykonane są poszczególne ścianki i oczywiście drzwi. W zasadzie wybór ogranicza się do hartowanego szkła lub tworzywa sztucznego. To pierwsze rozwiązanie jest bardziej trwałe, ale też będziemy musieli za nie więcej zapłacić. Wybierając konkretny model, dokładnie się mu przyjrzyjmy. Wygląd to jedna – ważna oczywiście – kwestia, ale istotne są też: funkcjonalność i trwałość poszczególnych elementów. Chociażby to w jaki sposób uszczelnione są drzwi do prysznica.

Artykuły

Poradnik inwestora. Jak wybrać idealnych najemców?
piątek, 30 października 2020

Poradnik inwestora. Jak wybrać idealnych najemców?

Na jakie aspekty koniecznie musisz zwrócić uwagę? Co jest ważne przy wyborze najemców?
Czy inwestowanie w mieszkanie pod wynajem wciąż się opłaca?
środa, 28 października 2020

Czy inwestowanie w mieszkanie pod wynajem wciąż się opłaca?

O czym trzeba pamiętać, jeśli inwestycja ma przynosić zyski.
Jak zainwestować w mieszkanie, aby przynosiło zysk? Wybór lokalizacji
sobota, 24 października 2020

Jak zainwestować w mieszkanie, aby przynosiło zysk? Wybór lokalizacji

Najważniejsze aspekty związane z wyborem miejsca swojej inwestycji.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Wybór kabiny prysznicowej – czym się kierować?
Ocena 4.95/5 na podstawie 210 Opinii.