Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Kolory, które najlepiej sprawdzą się w przedpokoju

Kolory, które najlepiej sprawdzą się w przedpokoju

Często zapominamy o tak istotnym pomieszczeniu w mieszkaniu jakim jest przedpokój. To najczęściej popełniany błąd ponieważ jako pierwszy widoczny element wystroju stanowi on wizytówkę naszego mieszkania. Dlatego warto odpowiednio go zaaranżować biorąc pod uwagę panującą tam kolorystykę.

Dobór kolorów w przedpokoju

Przede wszystkim pamiętajmy, że jest to najczęściej pomieszczenie bez okien i gabarytowo małe. Dobierajmy więc kolory jasne optycznie powiększające przestrzeń. Jeśli natomiast zdecydujemy się na ciemny kolor ścian zastosujmy go na zasadzie kontrastu np. z jasnymi meblami. Aby ożywić wnętrze dobierzmy farbę w kolorach jaskrawych np. czerwienie, czy pomarańcze ocieplą one przestrzeń i odmienią wnętrze nowego mieszkania. Aby nadać nowoczesnego wyglądu ścianom zastosujmy odcienie szarości, bieli w połączeniu z kolorem niebieskim uzyskamy zaskakujący efekt świeżości. Najlepszym wyborem materiału będą farby lateksowe z wysoką odpornością na ścieralność, ponieważ ściany w tym pomieszczeniu są często narażone na dotyk, a co za tym idzie brud.

Odpowiednie oświetlenie przedpokoju

Oczywiście nie należy zapominać o odpowiednim doborze oświetlenia. Aby nadać eleganckiego wyglądu wybierzmy lampy o nowoczesnym wzornictwie i żarówkami z jasnym białym światłem. Dla uzyskania efektu przytulnego wnętrza dobieramy żarówki ze światłem ciepłym w odcieniach żółtego, które są znacznie przyjemniejsze dla oka, natomiast w doborze lamp stawiamy na klasykę. Aby nasz przedpokój nie sprawiał wrażenia małej, ciemnej klitki zadbajmy również o to, aby sufit był koniecznie w odcieniach bieli. Jeżeli zastosujemy ciemne kolory farb na suficie odniesiemy efekt przytłoczenia.

Minimalizm w mieszkaniu to podstawa

Jeśli pomieszczenie jakim dysponujemy jest wyjątkowo małe, pamiętajmy aby nie wstawiać do niego dużych zwalistych szaf, które automatycznie pomniejszą przestrzeń. Starajmy się aby meble były tylko najbardziej konieczne np. wąska szafka na buty, lustro, wieszak na kurtki. Oczywiście tutaj również należy trzymać się zasady jasnych barw, doborem pasujących do koloru i tonacji ścian.

Artykuły

Remont jesienią i zimą – czy to dobry pomysł?
piątek, 23 sierpnia 2019

Remont jesienią i zimą – czy to dobry pomysł?

Porady dzięki, którym przeprowadzić zmiany w mieszkaniu w czasie zimnych miesięcy w roku. Przegląd najważniejszych kwestii z tym związanych
Duże czy małe miasto? W którym będzie się lepiej mieszkać?
wtorek, 20 sierpnia 2019

Duże czy małe miasto? W którym będzie się lepiej mieszkać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca do zamieszkania? Najważniejsze aspekty związane z dużymi i niewielkimi miejscowościami.
Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu łazienki
sobota, 17 sierpnia 2019

Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu łazienki

Sprawdź w jaki sposób nie aranżować łazienki. Spis błędów, których należy unikać

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Kolory, które najlepiej sprawdzą się w przedpokoju
Ocena 4.94/5 na podstawie 232 Opinii.