Mieszkanie na przedmieściach – kto się powinien na nie zdecydować? Developres
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Mieszkanie na przedmieściach – kto się powinien na nie zdecydować?

Mieszkanie na przedmieściach – kto się powinien na  nie zdecydować?

Skupimy się na zaletach takiego rozwiązania z punktu widzenia różnych osób. Dlaczego warto wybrać mieszkanie na przedmieściach? Przedstawiamy Wam plus tego rozwiązania.

 

Mieszkanie na przedmieściach – singiel

 

Zdawać by się mogło, że tak wybór kompletnie nie pasuje do samotnej, zwykle młodej osoby dopiero wchodzącej w dorosłe życie. I faktem jest, że single zdecydowanie częściej wybierają centrum jako miejsce do mieszkania.

 

W takiej lokalizacji cenią sobie przede wszystkim bliski dostęp do ośrodków kulturalnych i miejsc gdzie można przyjemnie spędzić czas ze znajomymi. Bardzo często to też wciąż osoby studiujące i za plus uważające niewielką odległość od uczelni.

 

Ale i na przedmieściach singiel znajdzie miejsce dla siebie. Zwłaszcza jeśli jest osobą ceniącą sobie spokój i bliskość terenów zielonych. Ta ostatnia kwestia jest oczywiście w dużym stopniu zależna od miejscowości w jakiej decydujemy się zamieszkać. W większości przypadków jednak dostęp do terenów zielonych to ogromna zaleta mieszkania na przedmieściach.

 

Nie każdy singiel lubi zgiełk centrum. Dlatego spokój będzie kolejnym plusem „ucieczki z miasta”. Jeśli do tego taka osoba pracuje jako freeelancer w domu, odpada codzienne dojeżdżanie do pracy. A to akurat, a dokładniej spędzanie czasu w korkach, jest jedną z wad mieszkania na przedmieściach. W zasadzie niezależnie od miejscowości.

 

Mieszkanie na przedmieściach - rodzina z dziećmi

 

A to z kolei osoby najczęściej wybierające takie rozwiązania. Lista zalet mieszkania na przedmieściach z punktu widzenia rodziny z dziećmi jest długa. Jedną z nich wymieniliśmy już wyżej. To bliskość terenów rekreacyjnych. Miejsc gdzie można wypocząć z rodziną i spędzić z nią czas wolny.

 

Kolejną bardzo często podkreślaną zaletą jest bezpieczeństwo. Na przedmieściach powstają nowoczesne osiedla. Bardzo często monitorowane. Dodatkowo z rozwiązaniami, które minimalizują zagrożenia dla zdrowia i życia dziecka.

 

Osiedla na przedmieściach bardzo często mają rozbudowaną infrastrukturę związaną z edukacją. Nie trzeba się martwić o to czy dziecko będzie miało blisko do przedszkola czy szkoły. Ale to oczywiście trzeba sprawdzić wcześniej. Zapoznajcie się koniecznie z tym na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji swojego mieszkania. Na przedmieściach i w centrum są to bardzo podobne czynniki.

 

Kolejną zaletą podkreślaną zresztą nie tylko przez rodziny z dziećmi są ceny mieszkań. Zwłaszcza tych o dużej powierzchni, bo takie najczęściej wybierają. Oczywiście na nowoczesnych osiedlach wybór metraży jest spory. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na osiedlu Nova Graniczna w Rzeszowie są dostępne mieszkania o różnych metrażach. Rodzina z dzieckiem znajdzie na nim na przykład to prawie 70-metrowe na 12 piętrze.

 

Przedmieścia coraz lepiej są też połączone z centrami miast. Problem z dojazdem przez lata był uważany za dużą wadę tej lokalizacji. W tej kwestii sporo się jednak zmieniło. Chociaż – podkreślimy to kolejny raz – zależy to od specyfiki miasta. I warto to wcześniej sprawdzić przeprowadzając jego rekonesans.

Ostatnią często wymienianą zaletą mieszkania na przedmieściach z punktu widzenia rodzin jest szeroki dostęp do miejsc parkingowych. Bardzo często dedykowanych. Jeśli do tej pory mieliście okazję mieszkać w centrum miejscowości, to ten aspekt docenicie jeszcze bardziej. Aczkolwiek niesprawiedliwością byłoby napisać, że centra miast są takich miejsc parkingowych pozbawione. Podobnie z nowym budownictwem.

 

W wielu miastach powstają nowoczesne osiedla w centrum. W ich przypadku dedykowane miejsca parkingowe to wręcz obowiązek dewelopera. W Rzeszowie takim miejscem jest Osiedle Skyres. Kompleks nowoczesnych budynków z szeroką gamą metraży. Każdy wyszuka na nim coś dla siebie. Znajdziecie na nim to ponad -metrowe mieszkanie. Idealne dla niewielkiej rodziny.

 

Mieszkanie na przedmieściach - senior

 

Również osoby starsze znajdą w tej lokalizacji miejsce dla siebie. Najczęściej podkreślaną zaletą przez seniorów mieszkania na przedmieściach jest bezpieczeństwo i wygoda. W nowoczesnym budownictwie występują liczne udogodnienia i uproszczenia. Nie tylko z perspektywy osób starszych, ale to dla nich są one naprawdę ważne.

 

Zwykle w tym kontekście pojawia się kwestia dostępności windy. Nowe budynki posiadają je niezależnie od liczby pięter. Inaczej niż było to kilkadziesiąt lat temu. Ale to niejedyne udogodnienie z punktu widzenia seniora. Bardzo często w takich budynkach są mieszkania na pietrze „Zero”. Bardzo łatwo się do niego dostać osobie starszej.

 

Kolejnym plusem nowego budownictwa – oczywiście nie tylko tego na przedmieściach – są materiały i elementy przy nim wykorzystywane. W porównaniu do tych sprzed kilkudziesięciu lat są dużo bardziej bezpieczne, jak również trwałe. Ten pierwszy aspekt jest oczywiście ważny dla wszystkich. Jakość i bezpieczeństwo wykonania dotyczy również poszczególnych mieszkań i instalacji, które się w nich znajdują.

 

Seniorzy w mieszkaniu na przedmieściach cenią sobie oczywiście również bliski dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych. Często podkreślaną zaletą jest obecność osiedlowych sklepów, aptek i przychodni. Na coraz większej ilości nowych osiedli to standard.

Artykuły

Pokój dla dziecka – 5 najczęściej popełnianych błędów przy urządzaniu
czwartek, 19 września 2019

Pokój dla dziecka – 5 najczęściej popełnianych błędów przy urządzaniu

Lista grzechów popełnianych przy aranżowaniu pokoju dla dzieci. Dowiecie się z niej czego unikać, jeśli chcecie urządzić bezpieczną przestrzeń.
Urządzanie małej łazienki – na co trzeba zwrócić uwagę?
wtorek, 17 września 2019

Urządzanie małej łazienki – na co trzeba zwrócić uwagę?

Sprawdzone tricki dzięki którym zaaranżujecie łazienkę o niewielkich wymiarach. Komfortowo i bezpiecznie
Mieszkanie w centrum – kto się powinien na nie zdecydować?
piątek, 13 września 2019

Mieszkanie w centrum – kto się powinien na nie zdecydować?

Poznaj zalety lokalizacji blisko serca miasta. Jakie osoby będą zadowolone z takiego wyboru?

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Mieszkanie na przedmieściach – kto się powinien na nie zdecydować?
Ocena 4.84/5 na podstawie 238 Opinii.