Mieszkanie na przedmieściach – kto się powinien na nie zdecydować? Developres
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Mieszkanie na przedmieściach – kto się powinien na nie zdecydować?

Mieszkanie na przedmieściach – kto się powinien na  nie zdecydować?

Skupimy się na zaletach takiego rozwiązania z punktu widzenia różnych osób. Dlaczego warto wybrać mieszkanie na przedmieściach? Przedstawiamy Wam plus tego rozwiązania.

 

Mieszkanie na przedmieściach – singiel

 

Zdawać by się mogło, że tak wybór kompletnie nie pasuje do samotnej, zwykle młodej osoby dopiero wchodzącej w dorosłe życie. I faktem jest, że single zdecydowanie częściej wybierają centrum jako miejsce do mieszkania.

 

W takiej lokalizacji cenią sobie przede wszystkim bliski dostęp do ośrodków kulturalnych i miejsc gdzie można przyjemnie spędzić czas ze znajomymi. Bardzo często to też wciąż osoby studiujące i za plus uważające niewielką odległość od uczelni.

 

Ale i na przedmieściach singiel znajdzie miejsce dla siebie. Zwłaszcza jeśli jest osobą ceniącą sobie spokój i bliskość terenów zielonych. Ta ostatnia kwestia jest oczywiście w dużym stopniu zależna od miejscowości w jakiej decydujemy się zamieszkać. W większości przypadków jednak dostęp do terenów zielonych to ogromna zaleta mieszkania na przedmieściach.

 

Nie każdy singiel lubi zgiełk centrum. Dlatego spokój będzie kolejnym plusem „ucieczki z miasta”. Jeśli do tego taka osoba pracuje jako freeelancer w domu, odpada codzienne dojeżdżanie do pracy. A to akurat, a dokładniej spędzanie czasu w korkach, jest jedną z wad mieszkania na przedmieściach. W zasadzie niezależnie od miejscowości.

 

Mieszkanie na przedmieściach - rodzina z dziećmi

 

A to z kolei osoby najczęściej wybierające takie rozwiązania. Lista zalet mieszkania na przedmieściach z punktu widzenia rodziny z dziećmi jest długa. Jedną z nich wymieniliśmy już wyżej. To bliskość terenów rekreacyjnych. Miejsc gdzie można wypocząć z rodziną i spędzić z nią czas wolny.

 

Kolejną bardzo często podkreślaną zaletą jest bezpieczeństwo. Na przedmieściach powstają nowoczesne osiedla. Bardzo często monitorowane. Dodatkowo z rozwiązaniami, które minimalizują zagrożenia dla zdrowia i życia dziecka.

 

Osiedla na przedmieściach bardzo często mają rozbudowaną infrastrukturę związaną z edukacją. Nie trzeba się martwić o to czy dziecko będzie miało blisko do przedszkola czy szkoły. Ale to oczywiście trzeba sprawdzić wcześniej. Zapoznajcie się koniecznie z tym na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji swojego mieszkania. Na przedmieściach i w centrum są to bardzo podobne czynniki.

 

Kolejną zaletą podkreślaną zresztą nie tylko przez rodziny z dziećmi są ceny mieszkań. Zwłaszcza tych o dużej powierzchni, bo takie najczęściej wybierają. Oczywiście na nowoczesnych osiedlach wybór metraży jest spory. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na osiedlu Nova Graniczna w Rzeszowie są dostępne mieszkania o różnych metrażach. Rodzina z dzieckiem znajdzie na nim na przykład to prawie 70-metrowe na 12 piętrze.

 

Przedmieścia coraz lepiej są też połączone z centrami miast. Problem z dojazdem przez lata był uważany za dużą wadę tej lokalizacji. W tej kwestii sporo się jednak zmieniło. Chociaż – podkreślimy to kolejny raz – zależy to od specyfiki miasta. I warto to wcześniej sprawdzić przeprowadzając jego rekonesans.

Ostatnią często wymienianą zaletą mieszkania na przedmieściach z punktu widzenia rodzin jest szeroki dostęp do miejsc parkingowych. Bardzo często dedykowanych. Jeśli do tej pory mieliście okazję mieszkać w centrum miejscowości, to ten aspekt docenicie jeszcze bardziej. Aczkolwiek niesprawiedliwością byłoby napisać, że centra miast są takich miejsc parkingowych pozbawione. Podobnie z nowym budownictwem.

 

W wielu miastach powstają nowoczesne osiedla w centrum. W ich przypadku dedykowane miejsca parkingowe to wręcz obowiązek dewelopera. W Rzeszowie takim miejscem jest Osiedle Skyres. Kompleks nowoczesnych budynków z szeroką gamą metraży. Każdy wyszuka na nim coś dla siebie. Znajdziecie na nim to ponad -metrowe mieszkanie. Idealne dla niewielkiej rodziny.

 

Mieszkanie na przedmieściach - senior

 

Również osoby starsze znajdą w tej lokalizacji miejsce dla siebie. Najczęściej podkreślaną zaletą przez seniorów mieszkania na przedmieściach jest bezpieczeństwo i wygoda. W nowoczesnym budownictwie występują liczne udogodnienia i uproszczenia. Nie tylko z perspektywy osób starszych, ale to dla nich są one naprawdę ważne.

 

Zwykle w tym kontekście pojawia się kwestia dostępności windy. Nowe budynki posiadają je niezależnie od liczby pięter. Inaczej niż było to kilkadziesiąt lat temu. Ale to niejedyne udogodnienie z punktu widzenia seniora. Bardzo często w takich budynkach są mieszkania na pietrze „Zero”. Bardzo łatwo się do niego dostać osobie starszej.

 

Kolejnym plusem nowego budownictwa – oczywiście nie tylko tego na przedmieściach – są materiały i elementy przy nim wykorzystywane. W porównaniu do tych sprzed kilkudziesięciu lat są dużo bardziej bezpieczne, jak również trwałe. Ten pierwszy aspekt jest oczywiście ważny dla wszystkich. Jakość i bezpieczeństwo wykonania dotyczy również poszczególnych mieszkań i instalacji, które się w nich znajdują.

 

Seniorzy w mieszkaniu na przedmieściach cenią sobie oczywiście również bliski dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych. Często podkreślaną zaletą jest obecność osiedlowych sklepów, aptek i przychodni. Na coraz większej ilości nowych osiedli to standard.

Artykuły

Zmiana wystroju wnętrz. Jaki styl wybrać? Co wziąć pod uwagę?
piątek, 10 kwietnia 2020

Zmiana wystroju wnętrz. Jaki styl wybrać? Co wziąć pod uwagę?

Z naszego tekstu dowiedzieć się czym kierować się przy aranżowaniu swoich mieszkaniach.
Wielkie wiosenne sprzątanie – jak je przeprowadzić?
wtorek, 7 kwietnia 2020

Wielkie wiosenne sprzątanie – jak je przeprowadzić?

Zestaw porad, które usprawniają i przyspieszają domowe porządki.
Remont w pokoju dziecka – na co zwrócić uwagę?
sobota, 4 kwietnia 2020

Remont w pokoju dziecka – na co zwrócić uwagę?

Zabieracie się za odświeżenie pokoju Waszej pociechy? Mam dla Was praktyczne porady.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Mieszkanie na przedmieściach – kto się powinien na nie zdecydować?
Ocena 4.84/5 na podstawie 238 Opinii.