Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Jak tanio urządzić sypialnię? Sprawdzone sposoby

Jak tanio urządzić sypialnię? Sprawdzone sposoby

Na początek remont

 

Już ten proces spowoduje, że odświeżymy naszą sypialnię. Taki remont – wbrew pozorom - można przeprowadzić tanio. Oczywiście wiele tutaj zależy od stanu tego pomieszczenia i ogólnie mieszkania. A także tego kiedy ostatni raz taki remont był robiony. W nowych mieszkaniach (notabene jeśli akurat go szukacie, może spodoba się Wam to ponad 39-metrowe na osiedlu Nova Graniczna w Rzeszowie) na pewno wydamy mniej pieniędzy.

 

Jeśli chcemy tanio urządzić sypialnię, możemy postawić na zmiany na ścianach. Jedną z możliwości jest zdecydowanie się na tapety. Warto przed zakupem poznać między innymi ich rodzaje, a także parametry je opisujące. To pozwoli wybrać odpowiednią tapetę do danego pomieszczenia. A to z kolei pozwoli chociażby oszczędzić pieniądze. Bo nie będziemy musieli ich wydawać na ewentualne poprawki związane ze złym doborem tapety.

 

Podobnie oszczędności możemy poczynić zapoznając się z parametrami opisującymi farby. Dzięki temu wybierzemy odpowiedni rodzaj. Na jaki kolor postawić w tym pomieszczeniu? Niezależnie od tego czy urządzamy sypialnię nowoczesną, czy w bardziej klasycznej formie, powinien być on wyważony.

 

Starajmy się raczej unikać chłodnych kolorów w tym pomieszczeniu. Jedną z propozycji jest mięta. To kolor, który bardzo pomoże nam w relaksie. Kolejnym rozwiązaniem jest pastelowy błękit. On z kolei pomaga się wyciszyć i odpocząć.

 

Tanie urządzanie sypialni – proste tricki

 

Do odświeżenia wyglądu tego pomieszczenia może nam wystarczyć zmiana podłogi. I nie chodzi o wymianę parkietu (ma być przecież tanio), ale na przykład nowy dywan. O niewielkich rozmiarach i zaraz przy łóżku, żeby rano przyjemnie się wstawało:). Ceny takich dywanów zaczynają się w zasadzie od kilkudziesięciu złotych. Wystarczy poświęcić trochę czasu na poszukiwania.

 

To, że chcemy tanio urządzić sypialnię nie oznacza, że mamy na przykład zrezygnować z wymiany mebli. Tym bardziej, że w tym pomieszczeniu zwykle jest ich niewiele. Nie zawsze też możemy sobie pozwolić na „szaleństwo” w doborze mebli ze względu na mały metraż tego pomieszczenia.

 

Zmieniając łóżko, warto jednak wydać nieco więcej pieniędzy. Na komforcie snu lepiej nie oszczędzać. O ile ramę łóżka możemy wybrać tańszą, o tyle w przypadku materaca, lepiej tego nie robić. To od niego w dużym stopniu zależy to czy będziemy się wysypiać, a nasz organizm dobrze się regenerować. Lepiej wydać raz nieco więcej pieniędzy, niż w krótkim czasie inwestować w nowe łóżko. Taki większy wydatek na początku, to też właściwie sposób na tanie urządzenie sypialni.

 

Przy wyborze materaca należy się kierować przede wszystkim odczuciami indywidualnymi. W końcu to my będziemy na nim spali. Ale dobrze będzie też zapoznać się z podstawowymi informacji na temat wyboru łóżka.

 

Jeśli mamy niewielką powierzchnię, to warto zastanowić się nad meblami, a dokładniej na zrezygnowaniu z jakiegoś. Często w tym pomieszczeniu pojawia się komoda i szafa na ubrania. Jeśli chcemy tanio urządzić sypialnię, dobrym rozwiązaniem będzie właśnie zrezygnowanie z któregoś z tych mebli. W jednej szafie, jeśli będzie ona odpowiednio wysoka, będziemy w stanie zmieścić więcej rzeczy. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór mebla z lustrem.

 

W sypialni mogą się znaleźć, oprócz tych najważniejszych rzeczy, również pewne dodatki. Warto w tym kontekście postawić przede wszystkim na funkcjonalność. Nie umieszczać w sypialni rzeczy, które po prostu będą. I nic więcej.

 

Za taki funkcjonalny dodatek w tym pomieszczeniu uznaje się rolety. Przyjemnego wyglądu sypialni dodadzą rośliny. Kolejnym dodatkiem, którego pewnie wolelibyśmy nie umieszczać, ale będzie on przydatny, jest zegar. Może być wiszący, ewentualnie mniejszy stojący na stoliku. Nad zakupem tego ostatniego też warto się zastanowić. Postawić niewielki stolik przy łóżku. Powinno się na nim znaleźć miejsce dla lampki, wspomnianego zegarka, ale też prywatnych rzeczy (telefon, książka itd.).

 

A jeśli jesteśmy przy oświetleniu, to również i w jego przypadku możemy zaoszczędzić. Ale nie róbmy tego w taki sposób, by zrobić to kosztem naszego wzroku. W sypialni bardzo często czytamy lub siedzimy z laptopem. Błędem będzie obecność tylko oświetlenia górnego. Naprawdę przyda się nam lampka przy samym łóżku. Dostępnych rozwiązań jest co najmniej kilka. To nie musi być lampka stojąca na stoliku obok łóżka.

 

Jedną z możliwości są kinkiety. Umieszczone nad łóżkiem będą dobrym źródłem światła, pozwalając cieszyć się lekturą książki, bez obawy o stan oczu. Wybór modelu to oczywiście kwestia indywidualna. Przeglądając oferty warto oczywiście zwrócić uwagę na promocje, bo przecież naszych celem jest tanie urządzenie sypialni.

 

Równie szeroki wybór dotyczy oświetlenia górnego. Bez trudu znajdziemy ciekawe promocje. Jeśli mamy małą sypialnię, to lepiej unikać wiszących, długich lamp. Nie chcemy przecież przytłoczyć i tak niewielkiej powierzchni. W takiej sytuacji lepiej też wybrać lampę w przypadku której źródło światła będzie można „skierować” ku górze. To optycznie powiększa pomieszczenie.

Artykuły

Remont jesienią i zimą – czy to dobry pomysł?
piątek, 23 sierpnia 2019

Remont jesienią i zimą – czy to dobry pomysł?

Porady dzięki, którym przeprowadzić zmiany w mieszkaniu w czasie zimnych miesięcy w roku. Przegląd najważniejszych kwestii z tym związanych
Duże czy małe miasto? W którym będzie się lepiej mieszkać?
wtorek, 20 sierpnia 2019

Duże czy małe miasto? W którym będzie się lepiej mieszkać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca do zamieszkania? Najważniejsze aspekty związane z dużymi i niewielkimi miejscowościami.
Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu łazienki
sobota, 17 sierpnia 2019

Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu łazienki

Sprawdź w jaki sposób nie aranżować łazienki. Spis błędów, których należy unikać

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Jak tanio urządzić sypialnię? Sprawdzone sposoby
Ocena 4.89/5 na podstawie 255 Opinii.