Inwestycja w mieszkanie – rynek pierwotny czy wtórny?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
poniedziałek, 14 września 2020

Inwestycja w mieszkanie – rynek pierwotny czy wtórny?

Inwestycja w mieszkanie – rynek pierwotny czy wtórny?

Oba rozwiązania mają swoje zalety z punktu widzenia takiej lokaty kapitału. Jeśli zastanawiacie się czy się inwestycja w mieszkanie będzie bardziej opłacalna na rynku pierwotnym czy wtórnym, poniżej znajdziecie wiele informacji na ten temat. O zaletach i pewnych wadach obu rozwiązań.

 

Czy inwestycja w mieszkanie się opłaca?

 

Najpierw jednak odpowiemy na tak postawione pytanie. Wiele osób szukających bezpiecznej lokaty swoich oszczędności wybiera właśnie zainwestowanie ich w mieszkanie. Ceny nieruchomości wciąż rosną, co daje szansę na odsprzedanie jej za jakiś czas z zyskiem. Innym sposobem na zakup mieszkania przynoszącego zyski, jest jego wynajem.

 

Decydując się na inwestycję w nieruchomość warto wcześniej dokładnie sprawdzić rynek. W jakim mieście taka lokata swoich pieniędzy będzie najbardziej opłacalna. I nie chodzi jedynie o ceny mieszkań, dostępność atrakcyjnych lokalizacji. Warto wcześniej zrobić research dotyczący cech miasta. Tego jak się rozwija i jakie są w tej kwestii prognozy. Czy jest to miejsce bezpieczne? Jak wygląda infrastruktura drogowa? Istotne jest w zasadzie wszystko. Jeśli chcecie na taką lokatę swoich oszczędności wybrać stolicę Podkarpacia, zajrzyjcie do naszego poradnika „Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie. Dlaczego warto się na to zdecydować?”.

 

Wracając do wcześniejszego pytania. Eksperci jednoznacznie wskazują, że taka forma ulokowania swoich pieniędzy jest bezpieczna i opłacalna. Natomiast cały proces trzeba wcześniej dokładnie zaplanować.

 

Inwestycja w mieszkanie – rynek pierwotny czy wtórny?

 

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest wbrew pozorom niekoniecznie zależna od środków jakimi dysponujecie. Ceny mieszkań z rynku wtórnego rok do roku zbliżają się do tych nowych. A więc z perspektywy opłacalności i możliwych zysków (na przykład w postaci dużej liczby potencjalnych najemców) lepszym rozwiązaniem będzie wybór rynku pierwotnego.

 

Jeszcze paręnaście lat temu starsze budownictwo miało przewagę ze względu na dostęp do szerokiej gamy lokalizacji w mieście. Wiele osób decydowało się na zakup mieszkanie dla siebie (jak również pod inwestycję) właśnie z rynku wtórnego. W ostatnich latach nowoczesne budownictwo zyskało na atrakcyjności ze względu właśnie na lokalizacje. Kiedyś, wybierając rynek pierwotny, wybór ograniczał się przede wszystkim do przedmieść.

 

Obecnie nowoczesne osiedla powstają w atrakcyjnych lokalizacjach położonych w okolicach serca miasta. Inwestycja w mieszkanie w centrum, zwiększa szansę na stały dochód z najmu. Taka lokalizacja jest oblegana nie tylko przez studentów (stanowiących największą grupę potencjalnych najemców), jak również młode osoby rozpoczynające swoje dorosłe życie, podejmując pierwszą pracę. Dlaczego wybierają akurat ta część miasta? Aby zrozumieć jak myślą najemcy (co jest niezwykle istotne, jeśli chcecie, aby Wasza inwestycja zarabiała) i gdzie widzą plusy takiej lokalizacji, zajrzyjcie do poradnika „Zalety mieszkania w centrum”.

 

Oczywiście i na rynku wtórnym możecie kupić mieszkanie, a następnie zarabiać na jego najmie. Jeśli chcecie „postawić” na studentów, najlepiej szukać nieruchomości położonej w okolicy uczelni. Taka lokalizacja gwarantuje dużą liczbę chętnych. Wybierając rynek wtórny właśnie pod kątem wynajmowania mieszkania studentom, trzeba uważać na pewną pułapkę. Nazwijmy ją „pokusa zaoszczędzenia”.

 

Między bajki możecie włożyć historie o tym, jakoby żakom było wszystko jedno, gdzie mieszkają. Byle był nieprzeciekający dach i w miarę proste ściany. Wspomniana pułapka, to zainwestowanie w rozpadające się (ale za to tanie) mieszkanie i remont po tak zwanych kosztach. Efekt? Bez wątpienia to tania inwestycja. Być może nawet w świetnej lokalizacji. Problemem będzie niski standard. A to z kolei będzie skutkować brakiem chętnych na najem.

 

Wielu inwestorów chcących zarabiać poprzez udostępnianie mieszkania, wybiera rynek pierwotny. Nowoczesne budownictwo przyciąga najemców. Warunki, które oferują takie mieszkania, zapewniają nieprzerwany dochód. Są atrakcyjne z punktu widzenia każdej grupy najemców. Nowe mieszkanie daje również więcej możliwości aranżacyjnych. Przy zakupie mieszkania można wybrać najbardziej dogodny układ mieszkania, również taki, który pozwoli zmaksymalizować zyski z wynajmu.

 

Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie

 

Stolica Podkarpacia jest jednym z najchętniej wybieranych miast zarówno przez studentów, jak i osoby rozpoczynające swoją pierwszą pracę. Rzeszów jest prężnie rozwijającym się i przede wszystkim perspektywicznym miejscem. Inwestycja w mieszkanie w tym mieście jest strzałem w dziesiątkę. Taka nieruchomość będzie przynosić zysk z najmu. Możecie ją również sprzedać. Możliwe, że sami zdecydujecie się na zamieszkanie w Rzeszowie.

 

To miasto bardzo specyficzne ze względu na infrastrukturę drogową. Pod względem poruszania się po nim (jak i wyjechania poza) wypada zdecydowanie lepiej niż Kraków, Wrocław czy Warszawa. Rzeszów jest dużym miastem, które jednak nie nastręcza problemów z dostaniem się do jego poszczególnych części.

 

Jeśli jesteście zainteresowani inwestycją w mieszkanie z rynku pierwotnego, Rzeszów oferuje wiele atrakcyjnych lokalizacji. Takich, które będą Wam przynosić zysk z najmu. W naszej ofercie dostępne są między innymi mieszkania na Osiedlu Bella Dolina i Paderewskiego Park. Koniecznie zajrzyjcie do wyszukiwarki mieszkań.

Do pobrania

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Inwestycja w mieszkanie – rynek pierwotny czy wtórny?
Ocena 4.72/5 na podstawie 181 Opinii.