demo
Udostępnij:
05 maja 2019

5 zalet mieszkania w centrum miasta

Ostatnio zajęliśmy się plusami wyprowadzenia się na przedmieścia. Ale również mieszkanie w centrum ma swoje zalety. I przed wyborem lokalizacji dla siebie, warto je poznać.

Mieszkanie w centrum miasta – wszędzie blisko

To jedna z częściej wymienianych zalet takiej lokalizacji. I tak naprawdę niezależnie od tego czy jesteśmy dopiero „startującym” w dorosłym życiu singlem, czy seniorem. W tym pierwszym wypadku największe znaczenie zwykle ma bliskość do miejsc w których można przyjemnie spędzić czas ze znajomymi. To w centrach miast znajdują się puby, restauracje, ale też zwykle ośrodki kultury (kina, teatry itd.). To jednak nie wszystko. W centrum miasta mamy zdecydowanie większy wybór, jeśli chodzi o sklepy. W wielu miejscowościach w tej właśnie części powstają duże galerie handlowe.

Z perspektywy seniora bliskość do poszczególnych miejsc nabiera jeszcze większego znaczenia. W najbliższej okolicy zwykle znajduje się niewielki osiedlowy sklep. Nie można też nie wspomnieć o tym „obecności” apteki, a nawet – bardzo często – ośrodka zdrowia. I to ogromna zaleta mieszkania w centrum miasta.

Niski koszt transportu

To też jedna z częściej wymienianych zalet mieszkania w centrum. Przede wszystkim przez osoby nieposiadające prawy jazdy, lub bez samochodu. Oczywiście wiele w tej kwestii zależy od specyfiki miasta. Tego w jaki sposób działa w nim transport publiczny. Skupimy się na Rzeszowie jak przykładzie miasta w którym w zasadzie bez większych problemów można dostać się w poszczególne jego części. Wykorzystując w tym celu transport publiczny. Infrastruktura drogowa również jest wciąż rozwijana, a celem tych działań jest umożliwienie jak najłatwiejszego i szybkiego poruszania się po mieście, a także wydostania się z niego.

Niski koszt transportu w sytuacji gdy mieszkamy w centrum związany jest nie tylko ze wspominaną bliskością do istotnych dla codziennego życia miejsc. Bardzo często wybierając taką właśnie lokalizację bierzemy pod uwagę swoje miejsce pracy. Nierzadko jest tak, ze nie potrzebujemy nawet przemieszczać do niej przy pomocy transportu publicznego czy samochodu.

Mieszkanie w centrum miasta – dostęp do terenów zielonych

To zaleta zależna od specyfiki miejscowości. Faktem jest, że nie w każdym mieście możemy korzystać z terenów zielonych. I tutaj znowu za przykład posłuży Rzeszów. To miasto w którego centrum nie brakuje „zielonych” miejsc do odpoczynku i relaksu. Są one ulokowane w niewielkich odległościach. Z osiedli położnych w tej lokalizacji bez trudu dostaniemy się do parków, ale także nad Wisłok, którego nabrzeża są jednym z chętniej wybieranych przez mieszkańców Rzeszowa miejscem do relaksu, ale też aktywnego spędzania wolnego czasu. Zwłaszcza ten ostatni aspekt jest chętnie „podnoszoną” zaletą przez osoby młode, wybierające właśnie taką lokalizację.

Mieszkanie w centrum – nowoczesne budownictwo

Chociaż zwykle w kontekście takiej lokalizacji jesteśmy zmuszeni do wyboru nieruchomości z rynku wtórnego, to nie jest to na szczęście regułą. Coraz więcej w centrach miast powstaje nowoczesnych osiedli. Z dużą ilością mieszkań z różnym metrażem i w wielu konfiguracjach. Zapłacimy za nie więcej niż za te z rynku wtórnego – to oczywiste. Natomiast w zamian dostajemy „świeże” mieszkanie zbudowane przy użyciu najnowszych technologii. Nie musimy się martwić przy zakupie wizją – często bardzo drogiego – remontu. A także tym czy przypadkiem takie mieszkanie nie ma ukrytych wad. Chociażby „wiekowej” kanalizacji lub instalacji gazowej.

Nowoczesne budownictwo w centrach miast ma jeszcze jedną bardzo ważną osób zmotoryzowanych zaletę. Parkingi z dedykowanymi miejscami. Kto chociaż przez chwilę mieszkał na starym osiedlu w tym rejonie miasta wie jakim koszmarem jest brak takiego rozwiązania. To – nie przesadzając – codzienna walka o miejsce parkingowe.

Wszystkie wyżej opisane zalety nowoczesnego budownictwa spełnia Osiedle Skyres w Rzeszowie położone u zbiegu ulic Warszawskiej i Lubelskiej. Znajdziecie na nim to ponad 60-metrowe mieszkanie na 3 piętrze.

W przypadku tego osiedla warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę. Zwłaszcza z perspektywy osób, które lubią podróżować. Osiedle Skyres jest położone w lokalizacji z której łatwo wydostać się z Rzeszowa (między innymi na biegnącą w pewnej odległości od miasta autostradę A4). Zarówno w stronę Warszawy, Krakowa, ale też malowniczych Bieszczad. Łatwo i szybko z osiedla dostaniemy się do Jasionki – lotniska obok Rzeszowa.

Życie w centrum miasta

To dla wielu osób ogromna zaleta. Jeśli lubimy w centrum wydarzeń danego miasta, być blisko jego „serca”, to właśnie ta lokalizacja jest najlepszym wyborem. Dzięki temu nie ominą nas żadne ważne imprezy. To istotna informacja dla osób, które chcą być mocno zaangażowane w codzienne życie miasta. Bardo często też imprezy kulturalne są organizowane właśnie w bezpośredniej odległości od centrum. Mieszkanie w takiej lokalizacji daje możliwość wyboru tych w których będziemy chcieli aktywnie uczestniczyć. To zaleta zwłaszcza z perspektywy osób młodych.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN