Zalety mieszkania w centrum - Developres
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
niedziela, 5 maja 2019

5 zalet mieszkania w centrum miasta

5 zalet mieszkania w centrum miasta

Ostatnio zajęliśmy się plusami wyprowadzenia się na przedmieścia. Ale również mieszkanie w centrum ma swoje zalety. I przed wyborem lokalizacji dla siebie, warto je poznać.

 

Mieszkanie w centrum miasta – wszędzie blisko

 

To jedna z częściej wymienianych zalet takiej lokalizacji. I tak naprawdę niezależnie od tego czy jesteśmy dopiero „startującym” w dorosłym życiu singlem, czy seniorem. W tym pierwszym wypadku największe znaczenie zwykle ma bliskość do miejsc w których można przyjemnie spędzić czas ze znajomymi. To w centrach miast znajdują się puby, restauracje, ale też zwykle ośrodki kultury (kina, teatry itd.). To jednak nie wszystko. W centrum miasta mamy zdecydowanie większy wybór, jeśli chodzi o sklepy. W wielu miejscowościach w tej właśnie części powstają duże galerie handlowe.

 

Z perspektywy seniora bliskość do poszczególnych miejsc nabiera jeszcze większego znaczenia. W najbliższej okolicy zwykle znajduje się niewielki osiedlowy sklep. Nie można też nie wspomnieć o tym „obecności” apteki, a nawet – bardzo często – ośrodka zdrowia. I to ogromna zaleta mieszkania w centrum miasta.

 

Niski koszt transportu

 

To też jedna z częściej wymienianych zalet mieszkania w centrum. Przede wszystkim przez osoby nieposiadające prawy jazdy, lub bez samochodu. Oczywiście wiele w tej kwestii zależy od specyfiki miasta. Tego w jaki sposób działa w nim transport publiczny. Skupimy się na Rzeszowie jak przykładzie miasta w którym w zasadzie bez większych problemów można dostać się w poszczególne jego części. Wykorzystując w tym celu transport publiczny. Infrastruktura drogowa również jest wciąż rozwijana, a celem tych działań jest umożliwienie jak najłatwiejszego i szybkiego poruszania się po mieście, a także wydostania się z niego.

 

Niski koszt transportu w sytuacji gdy mieszkamy w centrum związany jest nie tylko ze wspominaną bliskością do istotnych dla codziennego życia miejsc. Bardzo często wybierając taką właśnie lokalizację bierzemy pod uwagę swoje miejsce pracy. Nierzadko jest tak, ze nie potrzebujemy nawet przemieszczać do niej przy pomocy transportu publicznego czy samochodu.

 

Mieszkanie w centrum miasta – dostęp do terenów zielonych

 

To zaleta zależna od specyfiki miejscowości. Faktem jest, że nie w każdym mieście możemy korzystać z terenów zielonych. I tutaj znowu za przykład posłuży Rzeszów. To miasto w którego centrum nie brakuje „zielonych” miejsc do odpoczynku i relaksu. Są one ulokowane w niewielkich odległościach. Z osiedli położnych w tej lokalizacji bez trudu dostaniemy się do parków, ale także nad Wisłok, którego nabrzeża są jednym z chętniej wybieranych przez mieszkańców Rzeszowa miejscem do relaksu, ale też aktywnego spędzania wolnego czasu. Zwłaszcza ten ostatni aspekt jest chętnie „podnoszoną” zaletą przez osoby młode, wybierające właśnie taką lokalizację.

 

Mieszkanie w centrum – nowoczesne budownictwo

 

Chociaż zwykle w kontekście takiej lokalizacji jesteśmy zmuszeni do wyboru nieruchomości z rynku wtórnego, to nie jest to na szczęście regułą. Coraz więcej w centrach miast powstaje nowoczesnych osiedli. Z dużą ilością mieszkań z różnym metrażem i w wielu konfiguracjach. Zapłacimy za nie więcej niż za te z rynku wtórnego – to oczywiste. Natomiast w zamian dostajemy „świeże” mieszkanie zbudowane przy użyciu najnowszych technologii. Nie musimy się martwić przy zakupie wizją – często bardzo drogiego – remontu. A także tym czy przypadkiem takie mieszkanie nie ma ukrytych wad. Chociażby „wiekowej” kanalizacji lub instalacji gazowej.

 

Nowoczesne budownictwo w centrach miast ma jeszcze jedną bardzo ważną osób zmotoryzowanych zaletę. Parkingi z dedykowanymi miejscami. Kto chociaż przez chwilę mieszkał na starym osiedlu w tym rejonie miasta wie jakim koszmarem jest brak takiego rozwiązania. To – nie przesadzając – codzienna walka o miejsce parkingowe.

 

Wszystkie wyżej opisane zalety nowoczesnego budownictwa spełnia Osiedle Skyres w Rzeszowie położone u zbiegu ulic Warszawskiej i Lubelskiej. Znajdziecie na nim to ponad 60-metrowe mieszkanie na 3 piętrze.

 

W przypadku tego osiedla warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę. Zwłaszcza z perspektywy osób, które lubią podróżować. Osiedle Skyres jest położone w lokalizacji z której łatwo wydostać się z Rzeszowa (między innymi na biegnącą w pewnej odległości od miasta autostradę A4). Zarówno w stronę Warszawy, Krakowa, ale też malowniczych Bieszczad. Łatwo i szybko z osiedla dostaniemy się do Jasionki – lotniska obok Rzeszowa.

 

Życie w centrum miasta

 

To dla wielu osób ogromna zaleta. Jeśli lubimy w centrum wydarzeń danego miasta, być blisko jego „serca”, to właśnie ta lokalizacja jest najlepszym wyborem. Dzięki temu nie ominą nas żadne ważne imprezy. To istotna informacja dla osób, które chcą być mocno zaangażowane w codzienne życie miasta. Bardo często też imprezy kulturalne są organizowane właśnie w bezpośredniej odległości od centrum. Mieszkanie w takiej lokalizacji daje możliwość wyboru tych w których będziemy chcieli aktywnie uczestniczyć. To zaleta zwłaszcza z perspektywy osób młodych.

 

 

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

5 zalet mieszkania w centrum miasta
Ocena 4.79/5 na podstawie 130 Opinii.