Inwestycja w mieszkanie pod wynajem w Rzeszowie
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
piątek, 9 kwietnia 2021

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem w Rzeszowie

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem w Rzeszowie

Zwykle w kontekście takiej formy lokaty oszczędności pojawia się Kraków, Warszawa czy Wrocław. Duże ośrodki z ogromnym potencjałem. Czy inwestycja w mieszkanie pod wynajem w Rzeszowie może przynieść zyski? Jakie zaletami z punktu widzenia inwestora może pochwalić się stolica Podkarpacia?

 

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem – czy warto?

 

Zaczniemy od odpowiedzi na tak postawione pytanie. Tym bardziej, że teraz – w czasie trwania epidemii Koronawirusa – wybrzmiewa ono jeszcze mocniej. Naturalne wydają się pewne obawy o rentowność inwestycji w mieszkanie pod wynajem. Jeśli właśnie zastanawiacie się, czy warto wybrać taką formę ulokowania oszczędności, to przede wszystkim trzeba mieć na uwadze jedną sprawę. Wręcz najważniejszą. Inwestycja w mieszkanie pod wynajem jest długofalowa. Po pierwsze trzeba się do niej dobrze przygotować. Po drugie jest ona odporna na takie „czasowe” problemy. Nawet jeśli – tak jak w przypadku koronawirusa – trwają one ponad rok.

 

Natomiast w kontekście pandemii warto obserwować, jak rozwija się sytuacja. Coraz więcej ekspertów wskazuje, że koronawirus w takim natężeniu i zasięgu, już się nie pojawi. Wrócimy do normalnego funkcjonowania. Z powrotem pojawi się także największa grupa potencjalnych najemców – studenci.

 

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem w Rzeszowie

 

Stolica Podkarpacia jest coraz chętniej wybieranym miejscem przez inwestorów. Wpływ na to wiele czynników. Na początek potencjalni najemcy. Rzeszów przyciąga wielu młodych ludzi. Po pierwsze w mieście istnieje kilka dużych ośrodków akademickich. Liczba studentów, którzy mieszkają w Rzeszowie, to nawet kilkadziesiąt tysięcy. Patrząc z punktu widzenia procentowego udziału żaków w ogólnej liczbie mieszkańców, stolica Podkarpacia wyprzedza między innymi Warszawę.

 

Studenci to największa grupa najemców, ale niejedyna. Rzeszów to miasto, które w ostatniej dekadzie rozwija się wręcz błyskawiczne. Stolicę Podkarpacia chętnie wybierają duże firmy. Lokują w niej swoje oddziały. W Rzeszowie zainwestowały między innymi Deloitte, Pratt Witney, MTU Aero Engines i BorgWarner. Nie można nie wspomnieć o WSK. Rzeszów to przede wszystkim Dolina Lotnicza i strefy ekonomicznie. W okolicach tych ostatnich powstają nowoczesne osiedla. Miejsca idealne na inwestycję w mieszkanie na wynajem dla pracowników. Jednym z takich osiedli jest Bella Dolina. Chętnych na wynajem w Rzeszowie nie brakuje. A jak wygląda specyfika miasta pod kątem mieszkania w nim?

 

Największe zalety Rzeszowa

 

Stolica Podkarpacia wyróżnia się na tle innych dużych miast dobrą infrastrukturą drogową i skomunikowaniem poszczególnych części stolicy Podkarpacia. W Rzeszowie – nawet mieszkając na obrzeżach - bez większych problemów i spędzania ogromnej ilości czasu w korkach, można dostać się do centrum. Warto też podkreślić, że jest tutaj wszędzie blisko.

 

Jakie ma to znaczenie punktu widzenia inwestora? Pierwszą rzeczą jaką kierują się najemcy przy wyborze mieszkania jest lokalizacja. I tak na przykład studenci najchętniej wybierają osiedla położone przy uczelni lub blisko centrum. Lokalizacja z której łatwo będzie się dostać w oba te miejsca, będzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

 

Kolejny przykład to ktoś zatrudniony w jednej z firm funkcjonujących we wspominanych strefach ekonomicznych zlokalizowanych wokół Rzeszowa. Takie osoby często wolą mieszkać niedaleko swojego miejsca pracy. Jednocześnie docenią one dobrą komunikację między osiedlem, a pozostałymi częściami miasta (w tym centrum). Takich miejsc na mapie Rzeszowa jest sporo. Szczególnie rynek pierwotny celuje w takich lokalizacjach ( między innymi Nova Graniczna, Tarasy nad Zalewem)

 

Kolejną zaletę inwestycji w mieszkanie pod wynajem w Rzeszowie docenią w zasadzie wszystkie grupy najemców. Stolica Podkarpacia jest miastem bardzo bezpiecznym. Niski odsetek przestępstw stawia Rzeszów w grupie liderów miast chroniących życie i zdrowie swoich mieszkańcom. A akurat kwestie bezpieczeństwa są bardzo istotne w przypadku wyboru mieszkania. I to nie tylko przez rodziny z dziećmi. Warto przy okazji zaznaczyć, że to coraz większa grupa potencjalnych najemców. Inwestorzy decydujący się na rodzinę z dziećmi przede wszystkim cenią sobie stabilizację wynajmu, jaką ona zapewnia. Jest to też bezpieczniejszy wybór z punktu widzenia stanu mieszkania. Na drugim biegunie stoją studenci. Ci zazwyczaj nie przejmują się tym jak będzie wyglądało lokal po tym, jak zrezygnują z najmu.

 

Rzeszów jest miastem atrakcyjnych pod kątem oferty rozrywkowej, sportowej i kulturowej. Chociaż wiele w tej kwestii można jeszcze zrobić, ale i na obecnym etapie każdy znajdzie coś dla siebie. Taka bogata oferta to kolejny „element” przyciągający do największego miasta na Podkarpaciu. Jednocześnie czyni to inwestycję w mieszkanie w Rzeszowie jeszcze bardziej atrakcyjną i podwyższa jej rentowność.

 

Miasto to posiada zalety dużych ośrodków, a jednocześnie pozbawione jest ich największych wad. I to ma ogromny wpływ na to, że Rzeszów przyciąga tak wiele osób, dając przy tym inwestorom w mieszkanie ogromny potencjał i korzyści.

 

 

Artykuły

Czy inwestycja w nieruchomość jest dla każdego?
piątek, 7 maja 2021

Czy inwestycja w nieruchomość jest dla każdego?

Najważniejsze informacje z perspektywy osoby, które chce zainwestować w nieruchomość
Czas na remont mieszkania. Jak się do niego zabrać?
poniedziałek, 3 maja 2021

Czas na remont mieszkania. Jak się do niego zabrać?

Poznaj najważniejsze aspekty związane z odświeżeniem mieszkania.
Inwestycja  w nieruchomość. Praktyczny poradnik
piątek, 30 kwietnia 2021

Inwestycja w nieruchomość. Praktyczny poradnik

W co warto inwestować? Jakie są potencjalne grupy najemców? Odpowiedzi na te pytania w naszym poradniku

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem w Rzeszowie
Ocena 4.98/5 na podstawie 21 Opinii.