Mieszkanie bezpieczne dla dziecka - Developres
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
sobota, 29 września 2018

Bezpieczne mieszkanie – praktyczne porady cz. 3

Bezpieczne mieszkanie – praktyczne porady cz. 3

Z pierwszej części naszej serii dowiecie się jak chronić swój dom przed włamywaczami. W tekście „Bezpieczne mieszkanie – praktyczne porady cz. 2” skupiliśmy się na zdarzeniach losowych (np. zalaniu). Dzisiaj zajmiemy się ochroną naszych pociech.

 

W momencie, gdy w rodzinie pojawia się dziecko, to zmianie ulega w zasadzie wszystko. I to oczywistość. Ale zmianom będzie też musiał ulec wygląd naszych czterech ścian. W niektórych przypadkach wiąże się to z bardzo radykalnym przeobrażeniem. Tak aby stworzyć bezpieczne mieszkania dla naszego dziecka. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że musimy pomyśleć właściwie o wszystkim w momencie, gdy zajmujemy się wprowadzeniem pewnych zmian w związku z narodzinami potomka. A i tak może się zdarzyć, że coś nam w momencie aranżacji wnętrz umknie.

 

Stwórz plan bezpiecznego mieszkania

 

Mając go, możemy do minimum ograniczyć ryzyko zagrożenia dla malucha i tego, że o czymś zapomnimy. Pod uwagę przede wszystkim bierzemy wszelkie sprzęty i miejsca w mieszkania, które mogą być niebezpieczne.

 

Warto byłoby na chwilę „wejść” w perspektywę dziecka. Co może go zainteresować (tak, odpowiedź brzmi „wszystko”), gdzie będzie chciało wejść (tak, wszędzie:) ). I co jest dla niego w obecnej aranżacji naszego mieszkania możliwym zagrożeniem. Zmiany możemy zacząć wprowadzać jeszcze przed narodzeniem dziecka.

 

Nie musimy jednak przesadnie się martwić, jeśli nie zdążymy wszystkiego zrobić. Można powiedzieć, że na te najważniejsze zmiany mamy czas do momentu, gdy maluch zacznie raczkować i interesować się wszystkim wokół.

 

Bezpieczna kuchnia dla dziecka

 

To właśnie jedno z tych miejsc na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Statystyki mówią że to właśnie w kuchni zdarza się bardzo dużo wypadków. I to nie tylko przy udziale dzieci. Jak stworzyć bezpieczną kuchnię?

 

Warto pokusić się o wybór nowoczesnego sprzętu AGD. Jeśli mamy taką możliwość lepiej zrezygnować z kuchenki gazowej. Stwarza ona duże ryzyko oparzenia dziecka. Przy zakupie tego sprzętu powinniśmy też zwrócić uwagę na piekarnik. Nowoczesne modele są wyposażone w system „zimnych drzwi”.

 

Przy aranżowaniu kuchni w mieszkaniu, które ma być bezpieczne dla dziecka musimy zwrócić uwagę jak wygląda dostęp do szafek stojących. Wszelkie szuflady, półki znajdujące się blisko ziemi i drzwiczki, to potencjalnie interesujące miejsca dla naszego dziecka. Po pierwsze warto zainwestować w blokady, które uniemożliwią mu dostanie się do nich. Pamiętajmy też o tym aby nie trzymać tak nisko środków czystości. Muszą być one umieszczone poza zasięgiem dziecka. To samo dotyczy produktów spożywczych nieodpowiednich dla malucha.

 

Jest jeszcze jedno miejsce w kuchni o którym nie zawsze myśli w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa. To… kosz na śmieci. Miejsce w którym małe dziecko znajdziecie wiele skarbów. Z naszej perspektywy to śmieci, które dodatkowo mogą być zagrożeniem dla jego zdrowia.

 

Kuchnia w bezpiecznym mieszkaniu to miejsce w którym dziecko ma ograniczony dostęp do wszelkich sprzętów kuchennych i środków czystości. Ale także do mniejszych rzeczy mogących stanowić zagrożenie (np. sztućce).

 

Przyjazne mieszkanie dla dziecka

 

To miejsce z jednej strony funkcjonalne, bezpieczne, ale też stwarzające przestrzeń dla malucha w której będzie się on mógł rozwijać. W naszym mieszkaniu musimy zwrócić na wszelkie miejsca do których dziecko będzie się chciało dostać.

 

Podobnie jak w kuchni zabezpieczamy szafki i półki znajdujące się blisko ziemi. Ale nie chodzi jedynie o utrudnienie dostępu do nich. Warto też zwrócić na wszelkiego rodzaju kanty i narożniki. Możemy je zabezpieczyć przy pomocy taśmy piankowej.

 

Szczególną uwagę zwracamy na pokój dziecka. Będzie to przecież jego najważniejsza przestrzeń przez lata. Tutaj również obowiązuje zasada: bezpieczne i funkcjonalnie. Stwórzmy przestrzeń przyjazną dla malucha.

 

Nowoczesne budownictwo daje w kwestii stworzenia bezpiecznego mieszkania dla dziecka większe możliwości. Na przykład dzięki użyciu technologii, które nie były dostępne jeszcze kilkadziesiąt a nawet kilkanaście lat temu. Developres w Rzeszowie ma do zaoferowania mieszkania na osiedlach w których rodzina z dzieckiem będzie się czuła się bezpieczne. Niedaleko centrum, a jednocześnie w spokojnej lokalizacji. Dla rodziny z dzieckiem idealne jest to 3-pokojowe mieszkanie(60-metrowe) na osiedlu Paderewskiego Park.

 

Urządzając przyjazne wnętrze dla naszej pociechy, pamiętajmy też o zabezpieczeniu podłóg. Warto – jeśli mamy na nich dywany – ograniczyć możliwość ich przesuwania się. Kolejna sprawa to okna w mieszkaniu i to co się przy nich znajduje. Te pierwsze zabezpieczamy w taki sposób, aby dziecko nie mogło ich samodzielnie otworzyć.

 

Postarajmy się również unikać sytuacji w której przy oknie będą stały krzesła, albo łóżko po których maluch będzie się mógł wspiąć na parapet. Wróćmy jeszcze na chwilę do zabezpieczenie mebli. Warto je przymocować w miarę możliwości do ścian. Dziecko za pewne spróbuje się na nie wspinać i koniecznie musimy ograniczyć ryzyko wypadku.

 

I na koniec jeszcze dwie kwestie. Po pierwsze drzwi do poszczególnych pomieszczeń. Je również powinniśmy zabezpieczyć w taki sposób, aby dziecko nic groźnego nie stało. I koniecznie musimy zaopatrzyć się w produkty pozwalające zabezpieczyć gniazdka. O tym nie możemy zapomnieć!

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Bezpieczne mieszkanie – praktyczne porady cz. 3
Ocena 4.78/5 na podstawie 136 Opinii.