Bezpieczny pokój dla małego dziecka w nowym mieszkaniu w Rzeszowie
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
poniedziałek, 16 stycznia 2017

Bezpieczny pokój dla małego dziecka – kilka porad

Bezpieczny pokój dla małego dziecka – kilka porad

Kiedy go urządzacie należy pamiętać o dwóch sprawach. Pokój dla malucha to przede wszystkim bezpieczeństwo i przyjazne otoczenie.

Po pierwsze bezpieczeństwo

To w jaki sposób urządzacie pokój jest oczywiście zależne od tego w jaki wieku jest dziecko. To w zasadzie warunkuje wszystko. O bezpieczeństwie warto pamiętać już od pierwszej wizyty niemowlaka w domu rodzinnym. Często słyszy się, że najlepiej zacząć to robić w momencie, gdy maluch zaczyna raczkować. Trzymajcie się jednak tej pierwszej zasady.

Zwróćcie uwagi na wszelkie kanty. Najlepiej do pokoju dziecka wybrać meble o zaokrąglonych brzegach. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możecie sobie na to pozwolić, to warto zainwestować w silikonowe nakładki. Dzięki temu „pozbędziecie się” ostrych brzegów mebli, które stanowią zagrożenie dla dzieci w zasadzie w każdym wieku. Takie nakładki nie są drogie. Warto jednak spędzić trochę czasu nad ich wyborem i nie decydować się na najtańsze. Jakość, nie cena.

To samo powinno przyświecać przy wyborze mebli. Koniecznie należy je dostosować do wieku i wzrostu dziecka. Obie te kwestie trzeba też wziąć pod uwagę w przypadku źródła światła. Starsze dzieci mogą oczywiście same „gasić” lampy i lampki. Wciąż jednak te ostatnie powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Zwróćcie uwagę również na dywan i drzwi. Te ostatnie - jeśli będą szklane – mogą być zagrożeniem dla malucha. Dywan powinien być „podbity” od spodu gumą.

Po drugie przyjazne otoczenie

Cały czas oczywiście pamiętaj o bezpieczeństwie. Przyjazne otoczenie pozwala dziecku rozwijać się, a jednocześnie bezpiecznie bawić. Czy warto pokój malucha przystroić w rośliny? Tak, mają one sporo zalet. Warto jednak mieć na uwadze dwie sprawy. Po pierwsze niektóre rośliny mogą być trujące. Dziecko może zerwać liść i go zjeść. Dlatego poznajcie te rośliny, których trzeba unikać. Po drugie  – niezależnie od tego czy są bezpieczne – zawsze lepiej umieścić na takiej wysokości, aby dziecko nie mogło się do nich dostać.

Ciekawym pomysłem może być akwarium. Dostarcza ciekawych wrażeń estetycznych. Oczywiście zabezpieczone w taki sposób, aby dziecko nie mogło się do niego dostać.

Bardzo istotną kwestią, którą należy rozważyć jest kolorystyka pomieszczenia i jego oświetlenie. Doborowi farb do pokoju dla dziecka poświecimy oddzielny tekst. Najogólniej rzecz biorąc, jeśli dobór kolorystyki, to najlepiej postawić na świetliste, pastelowe barwy. Powinny być też on „ciepłe”. Do pokoju dziecka na pewno nadadzą się kolory: morelowy, łososiowy, czy różowy.

W jaki sposób powinno wyglądać oświetlenie? Przede wszystkim dobrze było, aby pokój dziecka widny w sposób naturalny. W kwestii oświetlenia sztucznego idealnym rozwiązaniem jest system regulacji światła. Dzięki temu można je dostosować do pory dnia i zajęć, które dziecko wykonuje. Warto też zdecydować się na lampkę nocną. Bez większego problemu znajdziecie wzór, który spodoba się Wam i dziecku. Wybór lampek nocnych jest naprawdę duży.

 

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Bezpieczny pokój dla małego dziecka – kilka porad
Ocena 4.72/5 na podstawie 119 Opinii.