Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Idealnie mieszkanie dla singla

Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe?

W dzisiejszych czasach dużo dorosłych osób żyje samotnie i poszukują one mieszkania dla jednej osoby. Wbrew pozorom kawalerka nie zawsze jest najlepszym wyborem, choć może wciąż być odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli tylko sytuacja finansowa na to pozwala lepiej jest kupić choćby o 2 metry większe mieszkanie dwupokojowe. Posiadanie drugiego pokoju choćby bardzo małego jest bardzo ważne. W kawalerce mamy tylko jednej pokój, który pełni rolę pokoju dziennego, gościnnego, sypialni, pracowni, garderoby. To nie jest dobre wyjście bo w takim wypadku trudno zapanować nad porządkiem. Gdy mamy drugi pokój zawsze możemy przechowywać tam zbędne przedmioty. Gdy mamy mało czasu na sprzątanie, a niebawem mają pojawić się goście zawsze można część rzeczy wynieść do drugiego pokoju i po prostu go zamknąć. W przypadku osób samotnych drugi pokój zwykle wykorzystywany jest jako sypialnia albo pracownia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze nowego mieszkania dla singla?

Singiel szukając mieszkania do zakupu zwraca uwagę na pewne kluczowe kwestie. Zazwyczaj jest to mieszkanie o niezbyt dużej powierzchni a więc od 38 do 55 mkw, bo osoby samotne zwykle nie mają wysokiej zdolności kredytowej. Osoba samotna, która często jada na mieście może wybrać mieszkanie z niezbyt dużą kuchnią, bo w sytuacji gdy gotuje mało nie potrzebuje dużo zabudowy czy sprzętu AGD. Jednocześnie nie warto rezygnować z posiadania balkonu, bo jest to nasza strefa relaksu. Singiel wybierając lokalizację mieszkania będzie kierował się innymi kryteriami niż rodzina z dziećmi. Dla niego nie ma znaczenia bliskość szkoły czy przedszkola. Zwykle woli mieć blisko do pracy, centrów handlowych, klubów fitness. Szukając odpowiedniego mieszkania warto przeglądać ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości w sieci, a jeśli nie uda się znaleźć nic ciekawego tą drogą, warto zgłosić się bezpośrednio do dewelopera lub agencji nieruchomości.

Artykuły

Aranżacja wnętrz – wskazówki dla początkujących
sobota, 20 lipca 2019

Aranżacja wnętrz – wskazówki dla początkujących

Kilkanaście praktycznych porad dla osób, które urządzają swoje pierwsze mieszkanie. Dzięki nim stworzycie piękne wnętrza.
Pytania, które muszą paść, jeśli szukasz mieszkania dla siebie
piątek, 19 lipca 2019

Pytania, które muszą paść, jeśli szukasz mieszkania dla siebie

Baza informacji, która pozwoli znaleźć mieszkanie idealne dla siebie. Wskazówki i porady.
Zakup mieszkania na rynku wtórnym – na co trzeba uważać?
niedziela, 14 lipca 2019

Zakup mieszkania na rynku wtórnym – na co trzeba uważać?

Praktyczne wskazówki, które uchronią przed problemami związanymi z zakupem mieszkania z rynku wtórnego. Na co trzeba uważać, a czego (...)

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Idealnie mieszkanie dla singla
Ocena 4.81/5 na podstawie 161 Opinii.