Urządzanie pokoju dla ucznia w nowym mieszkaniu - DevelopRes
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
czwartek, 30 sierpnia 2018

Pokój dla ucznia – jak go urządzić?

Pokój dla ucznia – jak go urządzić?

Przede wszystkim w taki sposób, aby był on funkcjonalny, wygodny dla dziecka i oczywiście bezpieczny Pokój dla ucznia to spore wyzwanie stojące przed rodzicami. Właśnie w kontekście jego przygotowania na nowe zajęcia wynikające ze zmian zachodzących w życiu dziecka.

 

Podział na 3 strefy

 

Być może do tej pory pokój dziecka był urządzony w oparciu o „kąt” w którym mogło się ono bawić i miejsce do spania. W momencie, gdy nasza pociecha idzie do szkoły, będzie to musiało ulec zmianie. Pokój dla ucznia powinien mieć 3 strefy. Ta do spania pozostaje bez zmian. Miejsce, gdzie dziecko będzie się relaksować zwykle ulega pewnemu przeobrażeniu. Trzecia to strefa do nauki. I na niej skupimy się najbardziej.

 

Strefa do nauki – biurko i krzesło

 

To dwa meble są w niej najważniejsze. Ich wybór powinniśmy poprzedzić odpowiednim researchem. Znaczenie ma tutaj aspekt wizualny, natomiast najważniejsza w obu przypadkach jest funkcjonalność.

 

Warto rozważyć zakup biurka, które „rośnie” wraz z dzieckiem”. Dzięki temu nie będziemy musieli co chwilę kupować nowego mebla. Ważne, aby w biurku można było regulować nie tylko wysokość blatu, ale również kąt jego nachylenia. To z kolei istotne z punktu widzenia zdrowia dziecka. Co też musi być naszym priorytetem.

 

Uczeń od początku swojej „kariery” w szkole będzie przy biurku spędzał sporo czasu. Musimy zadbać między innymi o jego kręgosłup i prawidłową postawę. Biurko powinno wyposażone w szuflady i miejsca, gdzie będzie można przechowywać rzeczy potrzebne do szkoły.

 

Kolejnym istotnym meblem w strefie do nauki jest krzesło. W jego przypadku najważniejszą kwestią jest to, aby pozwalało ono „utrzymywać” prawidłową postawę. Oparcie powinno „skupiać się” na odcinku lędźwiowym i piersiowym kręgosłupa. Siedzisko musi znajdować się na takiej wysokości, by dziecko mogło postawić całe stopy na podłodze. Istotna w przypadku tej pierwszego jest też głębokość. Zasada jest taka, że ten parametr siedziska powinien odpowiadać długości ud dziecka.

 

Kolejną istotną kwestią jest twardość tego mebla. Siedzisko w przypadku krzesła nie może zbyt miękkie. Dziecko będzie się w nim „zapadać”, co ma przełożenie funkcjonalność tego mebla. Z drugiej strony zbyt twarde siedzisko jest po prostu niewygodne. Musimy też zwrócić uwagę na obecność podłokietników. Dają one odpocząć ramionom i mają również wpływ na zachowanie postawy.

 

Obecnie jednym z częściej wybieranych rozwiązań jest krzesło obrotowe i na kółkach. Zapewnia swobodę ruchu i dostęp do każdego miejsca w strefie nauki.

 

Jak oświetlić strefę do nauki?

 

Przy wyborze lampki na biurko powinniśmy kierować się kilkoma parametrami. Po pierwsze powinna być ona lekka. Tak aby łatwo można ją było przenosić czy przesuwać. Lepiej wybrać model, który daje możliwość regulacji natężenia światła. W przypadku nowych lampek, to już właściwie standard. Istotnym czynnikiem jest również barwa światła. Ma ona wpływ między innymi na utrzymanie koncentracji dziecka. Zwykle do pokoju dla ucznia poleca się żarówki między 3000-4000 K (Kelwina). Więcej na temat parametrów dotyczących oświetlenia możecie przeczytać w tym tekście.

 

Lampa na biurko powinna mieć też regulowaną wysokość. Istotna jest odległość źródła światła od powierzchni blatu. Tutaj najczęściej podawaną liczbą jest 35 centymetrów. Musimy mieć świadomość tego, że źle dobrane oświetlenie, będzie miało wpływ również na to jak dziecko siedzi przy biurku.

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Pokój dla ucznia – jak go urządzić?
Ocena 4.85/5 na podstawie 170 Opinii.