Wybór podłogi w nowym mieszkaniu - DevelopRes
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
wtorek, 11 lipca 2017

Podłoga w mieszkaniu – o czym warto wiedzieć?

Podłoga w mieszkaniu – o czym warto wiedzieć?

Niestety musimy się liczyć ze sporym wydatkiem. Możemy zdecydować się na „klasyczne” rozwiązanie jak panele czy parkiet, ale nic nie stoi na przeszkodzie wybrać nieco inne rozwiązanie. O czym warto pamiętać przy podejmowaniu decyzji co będzie znajdować się na podłodze naszego mieszkania?

 

Przede wszystkim funkcjonalność

 

To ona jest najważniejsza. To funkcjonalność podłogi musi nam "przyświecać" przy wyborze tego co znajdzie się na podłodze. Musimy mieć też świadomość tego, że decyzję trzeba naprawdę dobrze przemyśleć. To jeden z ważniejszych elementów naszego mieszkania. Nie możemy sobie pozwolić na wymianę podłogi po miesiącu. Wygląd też oczywiście jest istotny, ale postawmy go na drugim miejscu.

 

Najlepsza podłoga to…

 

Nie ma idealnego, jednego rozwiązania. Zanim podejmiemy decyzję, uzbrójmy się przede wszystkim w wiedzę na temat poszczególnych rozwiązań. Ich zalet i wad. Wiadomo, że każdy chciałby mieć podłogę, która jest odporna na zarysowania. Do tego oczywiście koniecznie wytrzymałą. A jeśli jeszcze by się ją dało bez większych problemów czyścić… ideał:). Na to jednak ciężko liczyć.

 

Na co na pewno trzeba zwrócić uwagę? To jakie warunki panują w naszym mieszkaniu. Chodzi tutaj między innymi wilgotność. Ważne jest też to jak mocno musimy je grzać w okresie jesienno – zimowych.

 

Oczywiście istotnym kryterium będzie też cena. Jeśli chcemy zrobić podłogę „po kosztach”, to naturalnym wyborem będą panele. Ich zaletą, oprócz ceny, jest to, że łatwo się je kładzie. Na pewno istotnym czynnikiem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest ogromna ilość wzorów jakie są dostępne. Niestety panele wprowadzają w domu pewnego rodzaju sztuczność. Wadą może być też specyficzny pogłos.

 

Droższym, ale za to naturalnym rozwiązaniem są parkiety drewniane. Na początek jednak wady takiego rozwiązania. Niekoniecznie jest to dobry pomysł dla rodzin z dziećmi. Szczególnie gdy te młodsze. Parkiety są podatne na uszkodzenia mechaniczne, których przy dzieciach, może być sporo. I musimy to mieć na uwadze. Jeśli przyłożymy się do ochrony parkietu, to będzie nam służył latami. Jest to też rozwiązanie estetyczne. Niestety będzie od nas wymagało dużych nakładów finansowych.

 

Kolejnym rozwiązaniem są bezspoinowe posadzki z żywicy. Wcześniej wykorzystywano je w budownictwie przemysłowym. To rozwiązanie stosowane przede wszystkim w mieszkaniach urządzanych w sposób minimalistyczny. Posadzki z żywice dobrze korespondują z industrialnymi dodatkami. Są one bez wątpienia łatwe w pielęgnacji. Do tego trwałe (chociaż nie są pod tym względem najlepszym rozwiązaniem).

 

Wracając jeszcze na koniec do drewna, to ciekawym pomysłem jest podłoga ze starych desek. Jest to rozwiązanie, które dobrze prezentuje się w nowocześnie urządzanych mieszkaniach (na zasadzie kontrastu). Nadaje się wnętrzu rustykalnego charakteru. Tego typu podłoga może podkreślić ekskluzywność naszego mieszkania. Warto w tym wypadku wziąć pod uwagę sposób w jaki uzyskuje się „starość” takiej podłogi.

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Podłoga w mieszkaniu – o czym warto wiedzieć?
Ocena 4.87/5 na podstawie 180 Opinii.