demo
Udostępnij:
08 sierpnia 2018

Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem – jak je urządzić? (cz.1)

W tym miejscu możecie przeczytać o tym co brać pod uwagę przy lokalizacji, kiedy szukajcie miejsca dla siebie i swojej pociechy. Urządzanie mieszkania w którym jest (lub będzie) dziecko to prawdziwe wyzwanie. O czym warto pamiętać?

Łazienka

Skupimy się na poszczególnych pomieszczeniach i temu na co powinniśmy w nich zwrócić uwagę w sytuacji, gdy w domu jest dziecko. Część z porad jest uniwersalna. Inne będą można modyfikować zależnie od wieku naszej pociechy.

W przypadku łazienki stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Zwłaszcza ta druga kwestia – ze względu na obecność środków czystości i innych chemikaliów – jest istotna. Wyobraźnia i możliwości dzieci są praktycznie nieograniczone. I warto to wziąć pod uwagę przy urządzaniu tego pomieszczenia (jak i pozostałych).

W żadnym wypadku nie można zostawić wspomnianych środków czyszczących na widoku. Warto uwzględnić w czasie aranżacji wnętrza miejsce (na przykład szafkę) dla nich. Koniecznie poza zasięgiem dziecka. W łazience powinniśmy też zabezpieczyć podłogę. Śliska powierzchnia to ogromne zagrożenie dla zdrowia naszej pociechy (i też oczywiście naszego).

Kolejnym elementem na który trzeba zwrócić uwagę jest temperatura wody. Możemy zamontować pod prysznicem baterię termostatyczną. Dzięki niej nie tylko ochronimy dziecko przed zbyt gorącą wodą. Może mieć ona też przełożenia na wysokość rachunków.

O ile wspominane chemikalia muszą być poza zasięgiem dziecka, o tyle rzeczy których używa się na co dzień (tak jakie ręcznik czy papier toaletowy), powinny być dostępne na wyciągnięcie ręki.

Kuchnia

To jedno z tych miejsc w mieszkaniu w których najczęściej dochodzi do nieszczęśliwych wypadków. Małe dziecko w domu wymusza na nas zwiększenie bezpieczeństwa w tym pomieszczeniu. W kuchni czyha na nie naprawdę dużo zagrożeń. Podobnie jak w łazience stwórzmy w tym pomieszczeniu miejsce, gdzie będziemy mogli przechowywać środki czystości.

Kolejna sprawa to ograniczenie ryzyka oparzenia. Starszym dzieciom można wytłumaczyć, aby trzymały się z dala od kuchenki. Warto jednak zastanowić się nad wyborem modelu, który posiada tzw. system zimnych drzwi. To oczywiście niejedyny aspekt związany z zapewnieniem bezpieczeństwa dziecka, który bierzemy pod uwagę przy wyborze sprzętu AGD.

Następne potencjalne zagrożenie to ostre sprzęty kuchenne. Musimy wygospodarować dla nich miejsce poza zasięgiem dziecka. Możemy dodatkowo zabezpieczyć szafki i szuflady przed nim. Rozwiązań na to jest wiele i warto przetestować kilka, tak aby wybrać to najlepsze.

Musimy też pamiętać o zabezpieczeniu gniazdek w kuchni. Zresztą ta porada dotyczy każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Im mniejsze dziecko, tym więcej czasu trzeba temu poświęcić.

Miejscem w kuchni na które zwykle nie zwracamy uwagi (właśnie w kwestii bezpieczeństwa) jest to, gdzie znajduje się kosz na śmieci. Dla nas w tym ostatnim nie znajduje się nic ciekawego. Dla dzieci to miejsce pełne skarbów. Aby zminimalizować ryzyko – zwłaszcza w przypadku młodszych szkrabów – kupmy zamykany kosz. Ma on jeszcze jedną zaletę. Docenimy ją zwłaszcza w czasie upałów. Taki kosz ogranicza wydzielanie przykrych zapachów.

I na koniec jeszcze ważna sprawa. Musimy zwrócić uwagę na sposób przechowywania żywności. Zwłaszcza tej, która może zaszkodzić, jedzona bez wcześniejszej obróbki termicznej. Po pierwsze w szafkach poza zasięgiem dziecka. Po drugie w pojemnikach, które będą trudne do otworzenia.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN