demo
Udostępnij:
06 sierpnia 2018

Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej lokalizacji to niezwykle ważna sprawa w takiej sytuacji. Również samo mieszkanie rodzina z dzieckiem (czy taka, która się go spodziewa) powinna poddać surowej ocenie. Ale skupimy się na kilku ogólnych aspektach związanych z lokalizacją.

Centrum czy przedmieścia?

W tym wypadku wiele zależy od naszych możliwości finansowych, sytuacji mieszkaniowej w danym mieście i czynników indywidualnych. To jednak osiedla na obrzeżach kojarzone są przede wszystkim jako miejsce, które wybierają rodziny z dziećmi. Nierzadko położone blisko terenów zielonych i rekreacyjnych. Idealnych do spędzenia na nich wolnego czasu z rodziną.

Są też oczywiście zwolennicy osiedli położonych bliżej centrum, wskazując przy tym ich zalety. Takich jak dostęp do większej ilości placówek oświatowych, a także urzędów. Jak również dużo bardziej bogata oferta sklepów (nie tylko tych z produktami pierwszej potrzeby).

Jak wygląda najbliższa okolica?

To kolejne ważne pytanie zadawane przez rodziny z dzieckiem, które szukają dla siebie mieszkania. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy ta najbliższa okolica jest bezpieczna. Czy nie jest położona zbyt blisko ruchliwej drogi? Czy gdzieś w okolicy nie ma zakładu pracy. Zwykle takie miejsca są głośne. Poziom hałasu na który będzie wystawiona nasza pociecha, jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze mieszkania. Dużą wagę rodziny z dziećmi przywiązują do wspominanej bliskości terenów zielonych. Istotnym elementem jest też odległość od placu zabaw.

Na pewno jako rodzice powinniśmy w czasie szukania mieszkania zwrócić też uwagę na to, czy w okolicy znajduje się ośrodek zdrowia i apteka (dobrze jeśli będzie otwarta całą dobę).

Rynek pierwotny czy wtórny?

W tym wypadku skupimy na udogodnieniach, ale i możliwych utrudnieniach związanych z nimi. Obecnie wśród rodziny z dzieckiem popularnością cieszy się kilkuletnie mieszkania z rynku wtórnego. Wybór bardzo często pada też na nowe budynki. Wynika to z kilku przyczyn. Jedna z bardziej istotnych są wspominane udogodnienia.

Wybierając w mieszkanie w bloku zwracamy uwagę na to, czy jest w nim winda. W nowoczesnym budownictwie jest to standard. Jeśli mamy malucha, którego wozimy w wózku, sprawdźmy czy nie napotkamy na trudności z tym związane.

Obecnie budowane bloki mieszkalne często zapewniają podziemne miejsce parkingowe. To bardzo ważna sprawa w przypadku zmotoryzowanej rodziny z dziećmi. Zwłaszcza chcącej mieszkać nieco bliżej centrum. W którym to zwykle trudno jest znaleźć miejsce do parkowania. Nawet pod „własnym” blokiem.

W Rzeszowie miejscem położonym w pewnym oddaleniu od zgiełku centrum jest osiedle Bella Dolina. Jedną z zalet tej lokalizacji jest to, że łatwo się z niej wydostać z miasta. Urządzić sobie z rodziną wycieczkę do pobliskich lasów, ale też innych miejsc turystycznych Podkarpacia.

Jednocześnie jest to miejsce na tyle położone blisko centrum, że można bez problemu korzystać z atrakcji, które zapewnia Rzeszów rodzinom z dziećmi.

Na Osiedlu Bella Dolina znajdują się mieszkania o bardzo różnych metrażach. Atrakcyjnych zarówno dla singli jak i rodzin z dzieckiem. Takich jak to prawie 62-metrowe mieszkanie na trzecim piętrze (dostępne w kilku standardach wykończenia).

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN