demo
Udostępnij:
06 października 2017

Wystrój wnętrz – styl angielski

Wiele osób szukających sposobu na urządzenia mieszkania czy domu, decyduje się właśnie na niego. Jest to odmiana stylu klasycznego. Ma swoje pewne cechy charakterystyczne, które – zanim zaczniemy urządzanie mieszkania – je poznać.

Jaka jest geneza tego stylu?

Co oczywiste szukać należy jej w Wielkiej Brytanii. Po pierwsze dość istotnym aspektem dla ludzi z tego kraju była rodzina. Bardzo mocno było to podkreślane w okresie panowania królowej Wiktorii. To właśnie wtedy miał się narodzić opisywany styl. Drugim aspektem na który zwracano w tym czasie uwagę była wygoda. Ważne było również gromadzenie praktycznych przedmiotów w swoim mieszkaniu.

Na jakie kolory postawić?

W mieszkaniach w tym stylu roi się od rodzinnych pamiątek i dodatków. I dlatego właśnie najlepiej zdecydować się na „spokojne” kolory. Z drugiej strony typowa angielska pogoda w pewnym stopniu wymuszała użycie barw ocieplających wnętrza. Na pewno dobrym wyborem będą jasne kolory. Mogą być pastele, wszelkie odcienie bieli. Wybór tych pierwszych w pewnym sensie porządkuje nieco chaotyczne wnętrza w stylu angielskim. Jeśli zdecydujemy się na pomieszczenie w ciemnych barwach, to z kolei umeblowanie powinno być jasne. Generalnie we wnętrzach urządzonych w tym stylu mogą się pojawić kolorowe dodatki (np. czerwone, zielone). Na przykład w postaci wykończeń okiennic.

Umeblowanie

Tutaj przede wszystkim stawiamy na klasykę. Meble najlepiej aby były z ciemnego drewna. W przypadku stylu angielskiego dobrym wyborem będą masywne, ciężkie kanapy. Podobnie sprawa ma się z fotelami.

Elementem, który można określić jako obowiązkowy w tym stylu, jest kominek. Może zajmować centralne miejsce salonu. To on nadaje pomieszczenia - w przenośni i dosłownie - ciepła i przytulności. Podkreśla rodzinny charakter tego stylu.

W kuchni również znajdziemy pewne stałe elementy wystroju. To między innymi drewniane szafki (o biało- kremowych frontach). To też przeszklone witryny i stylizowane ażury. Zabudowa w przypadku tego stylu przede wszystkim powinna być „jednym ciągiem”. Do tego oczywiście spójnym. Jeśli mamy okap to koniecznie obudowany. Stylizuje się go często na kominek. Na oknach można powiesić białe firanki. Jeśli chodzi o wzór, to na przykład w kwiaty.

Dodatki

Dla wielu osób to one są najważniejsze w przypadku stylu angielskiego. Przede wszystkim mieszkanie urządzane w taki sposób musi wręcz roić się od rodzinnych pamiątek. I to na przestrzeni kilku pokoleń. Mogą być one przekazywane z ojca na syna. Te mają największą wartość. Dodatkowo różnego rodzaju – zbierane przez lata - bibeloty. Bardzo dobrze w tym stylu „sprawdzają się” zdobione wazony. Stawia się na komodach i stolikach.

Ozdób nie pozbawione są również ściany. Chociażby lustro. Obowiązkowo na ścianie powinien znajdować się zegar. Nic nie stoi na przeszkodzie (a nawet można powiedzieć, że jest to wskazane), aby powiesić na niej portrety członków rodziny.

Jeśli chodzi o oświetlenie takiego mieszkania, to tutaj przede wszystkim należy postawić na ozdobne abażury (kryształowe). W wielu przypadkach urządzania mieszkania w tym stylu pojawiają się również dodatkowe kinkiety. Dużą wagę przywiązuje się do abażurów.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN