Jak zaaranżować mieszkanie pod wynajem? Praktyczne wskazówki
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
poniedziałek, 30 listopada 2020

Jak zaaranżować mieszkanie pod wynajem? Praktyczne wskazówki

Jak zaaranżować mieszkanie pod wynajem? Praktyczne wskazówki

Spoglądacie z dumą na swoją pierwszą – jeszcze pustą – inwestycję w nieruchomość, zastanawiając się jak powinien wyglądać jej wystrój. Przydadzą się poniższe wskazówki. Odpowiedź na pytanie jak zaaranżować mieszkanie pod wynajem jest bowiem złożona.

 

Pewną wskazówką jest to, kto ma być najemcą. O tym lepiej zdecydować, zanim wybierzecie nieruchomość i zainwestujecie w nią. Przede wszystkim dlatego, że poszczególne grupy najemców, o których przeczytacie w naszym tekście, kierują się innymi wytycznymi dotyczącymi lokalizacji. Wy sami oglądając okolicę powinniście zwrócić uwagę na pewne rzeczy właśnie w kontekście tego, komu będziecie chcieli wynająć swoją inwestycję. Tak, aby była jak najbardziej trafiona z punktu widzenia osób szukających lokum.

 

Aranżacja mieszkania pod wynajem – najważniejsza zasada

 

Można o niej napisać, że jest święta i nienaruszalna. Aranżując mieszkanie pod wynajem kierujcie się zasadą „neutralnie i praktycznie”. Wnętrza powinny dawać możliwość korzystania z nich w sposób nieskrępowany. Postawcie na praktyczność nie tylko w takich pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka. Poszczególne sypialnie i pokój dzienny również powinny być urządzane w taki sposób. Ilość mebli należy ograniczyć do niezbędnych. A tak przy okazji – warto pamiętać jeszcze o jednej sprawie. Najemcy bardzo często przychodzą ze swoimi meblami (oczywiście w różnej ilości) i to też warto wziąć pod uwagę.

 

Co oznacza neutralność w aranżacji mieszkania pod wynajem? Po pierwsze kolorystyka. Lepiej postawić na klasyczną biel. Unikajcie pstrokacizny. Krzykliwe wnętrza nie sprawiają dobrego pierwszego wrażenia. Po drugie funkcjonowanie w nich może być problematyczne. A o najemców warto zadbać. Neutralność to także wnętrza pozbawione dodatków w postaci rodzinnych pamiątek, które nie mieszczą się w Waszych domach.

 

Mieszkanie pod wynajem – liczy się pierwsze wrażenie

 

Dlatego aranżując mieszkanie musicie unikać prowizorki? Mowa tutaj między innymi o wykończeniu (jeśli musieliście mieszkanie remontować) go przy pomocy najtańszych materiałów. Pierwsze wrażenie potencjalnych najemców w takiej sytuacji może nie być takie, jakbyście sobie życzyli. Po drugie takie podejście do wykończenia mieszkania bardzo szybko się zemści wydatkami na odnowienie wnętrz.

 

To samo dotyczy umeblowania. Duża jest pokusa zakupu najtańszych szafek, łóżek i sprzętu AGD. Natomiast musicie sobie zdać sprawę z dwóch spraw. Liczy się pierwsze wrażenie. To jedna sprawa. Po drugie niski standard mieszkania może być sporą przeszkodą w kwestii znalezienia najemców. Oczywiście nie oznacza to, że w aranżację swojej inwestycji macie od razu włożyć ogromne pieniądze. Bo za wysoki standard, a co za tym idzie cena najmu też mogą być problematyczne.

 

Idealna jest więc droga środka. Aranżując mieszkanie pod wynajem postawcie na proste umeblowanie, niekoniecznie nowe, ale raczej mające kilka lat, a nie kilkanaście (czy nawet kilkadziesiąt). Jeszcze jedna kwestia w kontekście pierwszego wrażenia. W mieszkaniu pod wynajem dwa najważniejsze pomieszczenia, jeśli chodzi o wykończenie i aranżację, to łazienka i kuchnia. Bardzo często decyzja o podpisaniu umowy najmu jest oparta o wrażenie właśnie z nich. Dlatego urządzając wnętrza należy szczególną wagę przyłożyć do wykończenia i wyposażenia tych pomieszczeń.

 

Funkcjonalne mieszkanie pod wynajem

 

To trzecia przewijająca się już powyżej zasada aranżacji. Co właściwie oznacza funkcjonalne mieszkanie pod wynajem? Po pierwsze dostosowane do najemców. Na inne kwestie musicie zwrócić uwagę przygotowując mieszkanie dla studentów, a innymi rzeczami trzeba się kierować, jeśli najemcami mają być rodzice z dzieckiem. Natomiast pewne ogólne kwestie są podobne.

 

Funkcjonalne mieszkanie pod wynajem odpowiada na praktyczne potrzeby najemców. Jednocześnie nie powinno ono utrudniać codziennego życia. Świetnym przykładem jest pralka. Jej obecność w mieszkaniu pod wynajem nie podlega żadnym negocjacjom. Pralka musi być dostosowana do liczby osób, które będą z niej korzystać. Mamy tutaj na myśli głównie pojemność. Jeśli najemców będzie trójka, to ta ostania powinna wynosić min. 5 kg. I to nie tylko przy założeniu, że będą oni swoje pranie robili razem.

 

Funkcjonalnie urządzone mieszkanie pod wynajem to:

 

- Pojemna lodówka (dostosowana do liczby najemców)

- Zaaranżowana jadalnia

- Trwałe wykończenia podłóg i ścian

- Wygodne nowe (!) łóżka

- Kuchnia i łazienka łatwe w sprzątaniu (np. laminowane blaty)

- Obecność najważniejszego sprzętu AGD

- Szafki w łazience

- Praktyczne meble

 

To oczywiście tylko kilka wskazówek, którymi powinniście się kierować aranżując mieszkanie pod wynajem. Tak, aby stworzyć funkcjonalne wnętrza. Oczywiście nie jest tak, że potencjalni najemcy nie są w stanie przymknąć na pewne niedogodności oka. Natomiast bardziej na te, które wynikają na przykład z kubatury mieszkania (bardziej ogólnie budynku), niż z tego w jaki sposób je zaaranżowaliście.

 

Często w kontekście wystroju pojawia się porada, aby robić to w taki sposób w jaki zrobiliśmy to w swoim domu. Tę wskazówkę należy jednak zweryfikować. Aranżując takie mieszkanie, postawcie się w roli najemców. Wejdźcie w ich buty. I jednocześnie też zastanówcie się czy Wy będąc najemcą, zamieszkali byście w aranżacji przygotowanej przez siebie. Obie te kwestie pomogą zweryfikować pomysły na wystrój Waszej inwestycji. A dzięki temu zwiększycie szansę na sporą kolejkę potencjalnych najemców, a co za tym idzie wyższe zyski. A to przecież jest głównym celem inwestycji w mieszkanie pod wynajem.

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Jak zaaranżować mieszkanie pod wynajem? Praktyczne wskazówki
Ocena 4.90/5 na podstawie 90 Opinii.