Inwestycja w nieruchomość. Wynajem mieszkania rodzinie z dziećmi
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
czwartek, 13 maja 2021

Inwestycja w nieruchomość. Wynajem mieszkania rodzinie z dziećmi

Inwestycja w nieruchomość. Wynajem mieszkania rodzinie z dziećmi

To jedna z trzech największych grup potencjalnych najemców. Jeśli decydujecie się na inwestycję w nieruchomość celem jej wynajmowania rodzinie z dziećmi, musicie się do tego odpowiednio przygotować. Poniżej znajdziecie cenne wskazówki.

 

Inwestycja w nieruchomość pod wynajem

 

Zaczniemy jednak od pewnych ogólnych informacji, ale pod kątem wynajmu mieszkania rodzinie z dziećmi. Decydując się na taką postać inwestycji w nieruchomość musisz mieć na uwadze kilka kwestii. Po pierwsze wybór lokalizacji. Jeśli nastawiacie się głównie na wynajem rodzinom to musi ona spełniać kilka warunków. Zwykle też ta grupa najemców wybiera miejsca oddalone od centrum. Niekoniecznie są to przedmieścia. Chociaż to one cieszą się największą popularnością. To może być lokalizacja, która leży w pewnej odległości do centrum miasta, ale można się do niego szybko dostać. Jednocześnie posiada dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych. W Rzeszowie takim miejscem jest osiedle Paderewskiego Park.

 

Atrakcyjna lokalizacja dla rodziny z dziećmi:

 

  • bliskość jednostek oświaty (przedszkola, szkoła itp.),

  • bezpieczna okolica (na przykład monitoring),

  • dostęp do sklepów z produktami codziennego przeznaczenia,

  • bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych,

  • bezpieczne rozplanowana infrastruktura drogowa (progi zwalniające itd.).

 

Wynajem mieszkanie rodzinie z dziećmi – kwestie prawne

 

W tym kontekście warto mieć świadomość pewnej bardzo ważnej sprawy. Zdarzają się sytuacje w którym tacy najemcy są problematyczni. I nie mamy tutaj na myśli kwestii związanych
z uszkodzeniami mieszkania, które mogą stać się udziałem dzieci. To może być sytuacja, w której najemcy zalegają z opłatami.

 

Z jednej strony podobnie jak w przypadku innych grup najczęściej wynajmujących, tak i tutaj obowiązują zasady zawarte w umowie. Podobnie jak na przykład studentów, tak i rodzina
z dziećmi musi być świadoma, że może dostać od właściciela wypowiedzenie.
Natomiast różnica między oboma grupami najemców jest dość zasadnicza. Rodzina z dziećmi jest pod ochroną polskiego prawa. Nie może ona zostać pozbawiona dachu nad głową bez zapewnienia innego mieszkania. I tutaj pojawiają się kwestie związane z przyznawaniem lokali socjalnych itd.

 

Jako inwestor w mieszkanie pod wynajem rodzinie z dziećmi musisz mieć to na uwadze. Oczywiście nie jest tak, że takie sytuacje zdarzają się nagminnie. Zwykle ta grupa najemców jest najbardziej „przywiązaną” do miejsca. Tak najem trwa najczęściej co najmniej kilka lat. To z perspektywy inwestora oznacza nieprzerwany zysk. Oczywiście pewne koszty będzie trzeba ponieść o czym poniżej.

 

Jak przygotować mieszkanie na wynajem rodzinie z dziećmi?

 

I nie będzie się tutaj skupiali na aranżacji wnętrz. Tym zajmiemy się w jednym z kolejnych naszych poradników. Pisząc „przygotowanie mieszkanie” mamy na myśli kwestie związane z remontem. I to zarówno takim, który będziecie zmuszeni wykonać, zanim wprowadzą się Wasi najemcy, jak i tym w trakcie użytkowania przez nich nieruchomości. W obu przypadkach należy wziąć pod uwagę pewne aspekty. Oczywiście decydując się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego przygotowanie będzie mniej kosztowne, jak również nie będzie trzeba na to poświęcić sporo czasu. Mieszkanie w starszym budownictwie są pod tym względem gorszym wyborem. Nie zawsze jednak można zainwestować w nieruchomość pachnącą nowością.

 

Jak zabrać się do remontu mieszkania z rynku wtórnego? Przede wszystkim zanim podejmiecie decyzję o zakupie takiej nieruchomości warto dokładnie przyjrzeć się w jakim jest ona stanie. Jeśli sami nie czujecie się na siłach, pomocą mogą służyć firmy lub fachowcy, którzy profesjonalnie zajmują się oceną takich mieszkań. Już te informacje dadzą Wam pojęcie jak duże zmiany trzeba będzie przeprowadzić, aby mogli się do niego wprowadzić najemcy. W tym oczywiście rodzina z dziećmi.

 

Warto szczególną uwagę zwrócić na materiały wykończeniowe jakich użyjecie do remontu. Nie chodzi tylko o ich jakość. Chociaż faktem jest, że nie warto robić takiego remontu po tak zwanych kosztach. Wbrew temu co się może wydawać, to będą to jedynie pozorne oszczędności. Zwłaszcza przy nieco starszym dziecku, które to bardzo szybko je „przetestuje” i zniszczy. Lepsze materiały użyte do wykończenia zwiększają również atrakcyjność mieszkania. A to z kolei daje możliwość na większą liczbę potencjalnych najemców. Daje to szansę na wybór osób, które najbardziej będą pasowały właścicielowi.

 

Jeśli chcecie wynajmować mieszkanie rodzinie z dziećmi, zwróćcie też uwagę na bezpieczeństwo takich materiałów. Pierwszy przykład to farby, których użyjecie do pomalowania mieszkania. Nie powinny one zawierać niebezpiecznych dla dzieci substancji. Warto także zainwestować w farby, które nie powodują alergii. A dodatkowo nie osiada na nich zbyt dużo kurzu.

 

Drugi przykład to płytki podłogowe w łazience. W ich wypadku niezwykle ważnym parametrem będzie antypoślizgowość. To właśnie od niego zależy bezpieczeństwo w takim miejscu jak łazienka. Oczywiście zadaniem inwestora nie jest dbanie o to, aby dziecko się nic nie stało. Po pierwsze – to dość oczywiste, że nie chcemy, aby najmłodszym działa się jakaś krzywda. Po drugie – takie ludzkie (czytać: normalne) podejście do najemców ma wpływ na wzajemne relacje. A te przy takiej inwestycji są niezwykle ważne.

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Inwestycja w nieruchomość. Wynajem mieszkania rodzinie z dziećmi
Ocena 4.85/5 na podstawie 215 Opinii.