Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie – co trzeba wiedzieć?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
piątek, 24 września 2021

Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie – co trzeba wiedzieć?

Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie – co trzeba wiedzieć?

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy warto kupić nieruchomość w stolicy Podkarpacia, chociażby celem jej wynajmowania, to poniżej znajdziecie informacje, które są wiedzą niezbędną. Zarówno na temat Rzeszowa, jak i samego procesu. Zapraszamy do lektury.

 

Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie – praktyczne informacje

 

Zaczniemy od aspektów dotyczących stolicy Podkarpacia. Być może właśnie zastanawiacie się nad miastem w którym chcielibyście kupić nieruchomość. Często w tym kontekście przywoływane są największe ośrodki. Takie jak Warszawa, Wrocław czy Kraków. Z punktu widzenia początkującego inwestora są to miasta „niebezpieczne”. Ogromna konkurencja, mnóstwo kwestii (na przykład związanych ze znajomością rynku nieruchomości, specyfiki takiego ośrodka), które mogą przytłoczyć.

 

Rzeszów jest miastem w którym zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć i kupić mieszkanie początkującemu inwestorowi. Jednocześnie stolica Podkarpacia daje szansę na zyski z takiej formy ulokowania swoich oszczędności. Za przykład posłuży tutaj rynek najmu mieszkania, który w Rzeszowie jest w bardzo dobrej „formie”. To między innymi zasługa kilku ośrodków akademickich i dużej liczby studentów. Dość powiedzieć, że w liczbie żaków na tysiąc mieszkańców Rzeszów jest wyżej niż na przykład Warszawa.

 

Stolica Podkarpacia jest miejscem gdzie naturalnie ściągają młode osoby z regionu. Nie tylko ze względu na obecność wspomnianych ośrodków akademickich. Rzeszów jest ważnym, jeśli nie najważniejszym, punktem na gospodarczej mapie regionu. Wokół stolicy Podkarpacia znajdują się strefy ekonomiczne, które są sukcesywnie „zabudowywane” przez duże i małe firmy szukające pracowników. Rzeszów to między innymi Asseco, MTU Aero Engines, OPTeam i G2A. Firmy te przyciągają do stolicy Podkarpacie młode osoby rozpoczynające swoje dorosłe życie zawodowe. Są oni drugą największą grupą potencjalnych najemców.

 

Wymieniając zalety Rzeszowa nie można nie wspomnieć o wysokim poziomie bezpieczeństwa, dobrze rozwiniętej infrastrukturze i sporej ofercie kulturowo – sportowej. To również czynniki, które przyciągają ludzi z całego regionu.

 

Jak wygląda rynek pierwotny w Rzeszowie?

 

Wielu inwestorów decyduje się właśnie na nowoczesne budownictwo. Ten trend widać między innymi na rynku mieszkań pod wynajem. Przede wszystkim znacząco podniosły się wymagania osób szukających lokalu dla siebie. Wszystkie potencjalne grupy najemców (studenci, młodzi pracownicy i rodziny z małymi dziećmi) przykładają do tego obecnie ogromną wagę. Jednocześnie godząc się na wyższą cenę za najem.

 

Rynek pierwotny w Rzeszowie to przede wszystkim duży wybór lokalizacji rozsianych po całym mieście. Można znaleźć mieszkania położone w większej odległości od centrum (za przykład posłuży tutaj osiedle Bella Dolina). Rynek pierwotny w Rzeszowie oferuje również miejsca położone bliżej centrum, jednocześnie posiadające cechy charakterystyczne dla przedmieść. Przykładem takiego osiedla jest Paderewskiego Park.

 

Nowoczesne osiedla znajdziecie w stolicy Podkarpacia również niemal w samym centrum miasta. Taką lokalizację chętnie wybierają młodzi najemcy (między innymi studenci). Osiedlem położonym blisko serca Rzeszowa jest Skyres.

 

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem w Rzeszowie – co trzeba wiedzieć?

 

Przede wszystkim warto, a w zasadzie trzeba poznać specyfikę miasta. To jak wygląda w nim codzienne życie. Mamy tutaj na myśli między innymi poruszanie się po Rzeszowie. Zarówno przy pomocy własnego środka transportu, jak i komunikacji miejskiej. Specyfika miasta to również kwestie dotyczące najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Rzeszowie.

 

Jeśli chcecie zainwestować w mieszkanie pod wynajem trzeba wcześniej przyjrzeć się temu jak wygląda rynek nieruchomości najmu. To szczególnie ważne teraz w 2021 roku, a więc w czasie kiedy w pewnym stopniu „oswoiliśmy się” z pandemią Koronawirusa. A życie wróciło w dużym stopniu do czasu sprzed niej. Mamy tutaj na myśli właśnie kwestie związane z wynajmowaniem mieszkań. Wszyscy pamiętamy ubiegły rok, kiedy to studenci funkcjonowali w zdalnym trybie nauczania. Większość wróciła do swoich rodzinnych domów. Przez to część rynku najmu miała przejściowe problemy.

 

Specyfika miasta to także ceny związane z mieszkaniami. Warto pod tym kątem spojrzeć zarówno na rynek pierwotny, jak i wtórny. Generalnie – niezależnie od tego jakie miasto wybierzecie na swoją inwestycję – trzeba poświęcić sporo czasu na research. Znajomość miejsca to znaczące obniżenie ryzyka.

 

Jak wybrać mieszkanie pod wynajem?

 

Odpowiedź na to pytanie w zasadzie jest dość prosta. Mieszkanie pod wynajem powinno przyciągać potencjalnych chętnych. Co to jednak oznacza? I tutaj zaczynają się pojawiać szczegóły, czasem niewielkie, decydujące o powodzeniu inwestycji w nieruchomość. Kupno rozpadającego się mieszkania w niskim standardzie nie przyciągnie dużo chętnym.

 

Zadbane mieszkanie (jeśli trzeba - również odremontowane) przede wszystkim kusi klientem wysokim standardem. Warto też rozważyć koncepcję kupna nieruchomości w kontekście rynek pierwotny vs rynek wtórny. Nie chodzi o stan mieszkanie, ale jego rozplanowanie. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat znacząco zmieniły się wytyczne związane z funkcjonalnym rozmieszczeń pomieszczeń.

 

Za najlepszy przykład posłuży otwarta na pokój dzienny kuchnia. To obecnie standard w ogromnym stopniu usprawniających korzystanie z mieszkania. I na ten aspekt również będą patrzeć potencjalni najemcy. Z kolei rynek wtórny z nieruchomościami sprzed co najmniej dwóch dekad, to często kuchnia niewielka i zamknięta. Są osoby dla których jest to zaleta. Zdecydowana większość woli otwartą kuchnię.

 

Przy okazji jeszcze jedna sprawa związana z tym pomieszczeniem i łazienka. Oba te miejsca można powiedzieć „wynajmują” mieszkanie. Od ich stanu (ale także metrażu itd.) bardzo często zależy decyzja osób, które chciałaby zamieszkać w danym lokalu. Dlatego przy zakupie nieruchomości z rynku wtórnego tak istotny jest remont właśnie tych dwóch pomieszczeń.

 

Jeśli zastanawiacie się nad inwestycją w mieszkanie w Rzeszowie, to zapraszamy do kontaktu z Nami.

Artykuły

Kupno mieszkania z rynku wtórnego. Na co trzeba zwrócić uwagę?
poniedziałek, 18 października 2021

Kupno mieszkania z rynku wtórnego. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Chcesz kupić używane mieszkanie? Sprawdź nasz poradnik, aby dowiedzieć się na co trzeba uważać.
Jak uniknąć nietrafionej inwestycji w nieruchomość? Przydatne wskazówki
piątek, 15 października 2021

Jak uniknąć nietrafionej inwestycji w nieruchomość? Przydatne wskazówki

Na co zwrócić szczególną uwagę przy inwestowaniu w mieszkania? Zajrzyj do naszego poradnika.
Wybór mieszkania – jak go dokonać?
wtorek, 12 października 2021

Wybór mieszkania – jak go dokonać?

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie mieszkania. Jaki rynek wybrać? Dowiecie się tego z naszego poradnika.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie – co trzeba wiedzieć?
Ocena 4.97/5 na podstawie 251 Opinii.