Jak istotna jest lokalizacja mieszkania pod wynajem?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
środa, 26 stycznia 2022

Jak istotna jest lokalizacja mieszkania pod wynajem?

Jak istotna jest lokalizacja mieszkania pod wynajem?

Odpowiemy od razu: niezwykle ważna. W dalszej części naszego poradnika dowiecie się dlaczego lokalizacja mieszkania pod wynajem jest tak istotna. I tego co powinno znaleźć się w najbliższym otoczeniu takiej nieruchomości.

 

Lokalizacja mieszkania pod wynajem – jakie są możliwości?

 

Dla pewnego uproszczenia podzieliśmy je na trzy miejsca. Są to centrum, przedmieścia i lokalizacja pomiędzy nimi. Zwykle to ostatnia jest najczęściej wybieraną przez inwestorów w nieruchomość pod wynajem.

 

Zaczniemy jednak od centrum miasta. Taką lokalizację powinniście wybrać, jeśli chcecie postawić na studentów i młode osoby rozpoczynające dorosłe, zawodowe życie. To właśnie te dwie grupy najchętniej wybierają mieszkania pod wynajem położone w centrum. Jakie zalety ma ta lokalizacja z ich punktu widzenia? Przede wszystkim dostęp do rozrywki. Mamy tutaj na myśli puby, kluby, ale też kina i teatry. To właśnie centrum miasta jest miejscem, gdzie toczy się życie kulturalne i towarzyskie. Studenci przy tym są w stanie zgodzić się na pewne niedogodności związane z tą lokalizacją. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim hałas.

 

Przedmieścia to z kolei miejsce, gdzie najchętniej wynajmą mieszkania rodzice z małymi dziećmi. To w ostatnich latach coraz większa grupa najemców. Wynika to z kilku czynników, którymi nie będziemy się tutaj zajmować. Przedmieścia z punktu widzenia rodzin mają zdecydowanie więcej zalet, niż opisane powyżej centrum. Cenią sobie je przede wszystkim za spokój, ale także bezpieczeństwo. To ostatnie wynika z tego, że lokalizacja ta jest opanowana przez rynek pierwotny. A w projektach nowoczesnych osiedli dużą wagę przywiązuje się właśnie do bezpieczeństwa mieszkańców.

 

Trzecia z wymienionych lokalizacji mieszkań pod wynajem ma zwykle zalety obu opisanych. Dlatego właśnie jest najczęściej wybieraną przez inwestorów w nieruchomości. Też warto tutaj dodać, że najwięcej mieszkań jest dostępnych pomiędzy centrum a przedmieściami.

 

Jaka lokalizacja najlepiej wynajmie mieszkanie?

 

Skupimy się teraz na pewnych ogólnych cechach miejsca w którym inwestycja w nieruchomość będzie przynosiła zyski. Zanim w ogóle zdecydujecie się na zakup mieszkania koniecznie powinniście poznać specyfikę miasta i poszczególnych jego części. To da Wam między innymi odpowiedź na pytanie, gdzie warto zainwestować w nieruchomość pod wynajem, tak by przynosiła ona zyski. Jednocześnie pozwoli uniknąć wyboru miejsca w mieście (osiedla), które cieszy się złą sławą. A więc po prostu trudniej będzie Wam znaleźć chętnych na najem.

 

Przejdźmy do ogólnych cech lokalizacji mieszkania pod wynajem. Powinna być ona dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. I tutaj za przykład posłużą nam studenci. Z chęcią zamieszkają oni w centrum nawet jeśli w pobliżu nie ma uczelni, czy jej oddziału. Natomiast z tej lokalizacji musi być łatwo przedostać się do tych ostatnich. Zarówno przy pomocy transportu miejskiego a także samochodem.

 

Atrakcyjna lokalizacji mieszkania pod wynajem jest cicha i bezpieczna. Niezależnie od tego na jaką grupę najemców chcecie „postawić”. Chociaż warto tutaj zaznaczyć pewną ważną sprawę. Zdecydowanie większe znaczenie te dwa aspekty mają dla rodziców. Studenci będą w stanie przełknąć hałas w okolicy.

 

Ostatnią ogólną cechą atrakcyjnej lokalizacji na którą powinniście zwrócić uwagę jest dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych. Jeśli jest ich dużo w najbliższej okolicy, to chętnych na najem nie powinno zabraknąć. Oczywiście lokalizacja powinna spełniać jeszcze wyżej opisane wymogi. A także te, którymi zajmiemy się za chwilę. Warto nadmienić, że Rzeszów jest miastem w którym bez trudu znajdziecie mieszkania zlokalizowane przy terenach rekreacyjnych i zielonych. Za przykład posłuży tutaj osiedle Nad Wisłokiem.

 

Co powinno znajdować się w najbliższej okolicy mieszkania?

 

Są tą kwestie istotne dla każdej grupy najemców. Zresztą szukając mieszkania w które zainwestujecie, możecie wykorzystać doświadczenia związane z wyborem domu dla siebie. Mając oczywiście cały czas na uwadze, że to nie Wy będzie żyli w danej lokalizacji. Są jednak pewne ogólne cechy na które uwagę zwraca każdy.

 

Po pierwsze zaplecze handlowo – usługowe. Im bardziej rozbudowane, tym Wasze mieszkanie pod wynajem będzie miało więcej chętnych. Na takie zaplecze powinny się składać zarówno niewielkie spożywcze sklepy osiedlowe, jak i większe (dyskont, hipermarket). Obecność w niedalekiej odległości od mieszkania (ale nie w bezpośrednim sąsiedztwie) galerii handlowej również jest plusem lokalizacji. Im bardziej rozbudowane i różnorodne zaplecze usługowe, tym lepiej.

 

Oglądając lokalizację mieszkania pod wynajem powinniście również zwrócić uwagę na obecność apteki i ośrodka zdrowia. Każda z grup potencjalnych najemców będzie zadowolona z tego, że znajdują się one w okolicy. Chociaż oczywiście dla rodziców będzie to duża wartość dodana. Podobnie jak przedszkola i szkoła w najbliższej okolicy.

 

Na koniec jeszcze jedna bardzo ważna sprawa związana z wyborem lokalizacji mieszkania pod wynajem. Estetyka. I to zarówno osiedla, jak i budynku oraz samego mieszkania. Niezależnie od tego czy wybierzecie rynek pierwotny czy zdecydujecie się na nieruchomość po właścicielu, warto dokładnie przyjrzeć się okolicy. Tego jak wyglądają chodniki, tereny zielony i same budynki, bramy itd. To też może Wam wiele powiedzieć na temat bezpieczeństwa danej okolicy. Tak przy okazji sprawdzania estetyki w oczy rzuci się Wam też, czy osiedle jest zaplanowane w sposób funkcjonalny.

 

Jeśli chcecie zainwestować w mieszkanie pod wynajem z rynku pierwotnego w Rzeszowie, to zapraszamy do kontaktu z Nami. Jesteśmy także dostępni w biurze przy ulicy Warszawskiej (Skyres 12 piętro).

 

 

 

 

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Jak istotna jest lokalizacja mieszkania pod wynajem?
Ocena 4.92/5 na podstawie 118 Opinii.