Lokalizacje mieszkań z rynku pierwotnego – jakie są możliwości?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
sobota, 8 stycznia 2022

Lokalizacje mieszkań z rynku pierwotnego – jakie są możliwości?

Lokalizacje mieszkań z rynku pierwotnego – jakie są możliwości?

Nowoczesne budownictwo pojawia się w wielu miejscach miast. Zanim podejmiecie decyzję o jego wyborze warto poznać możliwości dotyczące lokalizacji mieszkań z rynku pierwotnego. Poniżej znajdziecie ich opis, jak również zalety jakimi mogą się pochwalić.

 

Lokalizacje mieszkań z rynku pierwotnego – przedmieścia

 

To miejsce najbardziej kojarzone właśnie z nowoczesnym budownictwem. Przez lata rynek pierwotny budował się na obrzeżach miast. Tworzył tam osiedla, które najchętniej wybierały rodziny z małymi dziećmi. W pewnym sensie wyprowadzka z dala od centrum miasta stała się punktem zwrotnym w życiu. Czasem, kiedy trzeba było w końcu „dorosnąć”, założyć rodzinę i ustatkować się. Dlaczego to właśnie przedmieścia stały się miejscem lubianych przez rodziny?

 

To efekt ich zalet – właśnie z punktu widzenia rodziców z dziećmi. Po pierwsze przedmieścia kojarzone są przede wszystkim ze spokojem i ciszą. Warto tutaj oczywiście zaznaczyć, że wiele w tej materii zależy od specyfiki miasta, ale też miejsca w którym takie osiedla się znajdują. Dotyczy to rzecz jasna każdej lokalizacji mieszkań. Zarówno z rynku pierwotnego i wtórnego.

 

Przedmieścia to spokój i bezpieczeństwo. Nowoczesne osiedla są projektowane i budowane w taki sposób, aby zapewnić mieszkańcom maksymalną ochronę. Mamy tutaj na myśli nie tylko kwestie związane z ochroną, czy monitoringiem. To także zmniejszenie ryzyka wypadków z udziałem pieszych (oświetlenie osiedli, progi zwalniające itp.). To z perspektywy wspomnianych wyżej rodzin z dziećmi niezwykle ważna zaleta przedmieść. Kolejna to obecność terenów zielonych i rekreacyjnych. Do tego warto dodać łatwość z jaką można – właśnie z przedmieść – wydostać się do najbliższego lasu, jeziora czy w góry.

 

W ostatnich latach znaczącej poprawie uległ aspekt, który często był podawany jako wada tej lokalizacji mieszkań z rynku pierwotnego. Mowa tutaj o infrastrukturze i zapleczu handlowo – usługowym. Rodzice oczekują nie tylko dostępu do sklepów z produktami codziennego użytku, ale także jednostek oświatowych i ośrodków zdrowia. Obecnie powstające osiedla odpowiadają na wszelkie potrzeby swoich mieszkańców.

 

Mieszkania z rynku pierwotnego w centrum

 

To z kolei lokalizacja, którą najchętniej wybierane przez młode osoby rozpoczynające swoje „dorosłe” życie. Przeprowadzają się do większego miasta. Zwykle ma to związek z pracą. Takie osoby z jednej strony chcą pewnej stabilizacji w życiu i wiążą ją właśnie z zakupem mieszkania. Jednocześnie nie chcą jeszcze zrywać ze pewnymi rzeczami związanymi z młodym życiem. Mamy tutaj na myśli między innymi częste spotkania ze znajomymi, wyjścia do kina, a także rozwijanie swoich zainteresowań (aktywność fizyczna, podróże).

 

To właśnie centrum oferuje takie możliwości. Jednocześnie można znaleźć osiedla położone w taki sposób, aby było z nich blisko do serca miasta , a także łatwo było z nich wyjechać. Jedną z takich lokalizacji mieszkań z rynku pierwotnego w Rzeszowie jest Skyres. Osiedle położone u zbiegu ulic Warszawskiej i Lubelskiej. Warto także zaznaczyć, że stolica Podkarpacia pod kątem infrastruktury drogowej i poruszaniu się po mieście wypada zdecydowanie lepiej niż innej duże ośrodki.

 

Jeszcze jedna kwestia związana z taką lokalizacją mieszkań z rynku pierwotnego. Zwykle centrum miasta nie jest kojarzone ze spokojem. Ale i w tej części miasta można znaleźć takie miejsca. I znowu podkreślamy, że wiele będzie tutaj zależy od specyfiki miejscowości.

 

Lokalizacje mieszkań z rynku pierwotnego między centrum a przedmieściami

 

To pewne zbiorcze określenie dla osiedli leżących w pewnym oddaleniu od środka miasta, a jednocześnie takich, które unikają chyba największej wady przedmieść – stania w korkach. Bo to właśnie z tym często muszą się mierzyć osoby decydującej się na tę ostatnią lokalizację.

 

W ostatnich latach znaczącą poprawiła się ilość miejsc, gdzie powstają nowoczesne osiedla. To lokalizacja w której świetnie poczują się zarówno rodzice z małymi dziećmi, jak młodzi pracownicy i osoby mające swoją niewielką firmę. Warto zapoznając się z rynkiem nieruchomości danego miasta zwrócić uwagę na to jak wygląda mapa nowych osiedli. Da to między innymi odpowiedź na pytanie, czy jesteście skazani na szukanie mieszkania z rynku wtórnego. Wspominany już Rzeszów to bardzo duża ilość powstających nowoczesnych osiedli w różnych punktach miasta. To między innymi Bella Dolina i Nova Graniczna.

 

Na koniec jeszcze jeden aspekt związany z zakupem mieszkania z rynku pierwotnego. To bezpieczeństwo całego procesu. Z jednej strony prawo obowiązujące w Polsce bardzo wiele w ostatnich latach zrobiło właśnie dla ochrony praw nabywcy. Mamy tutaj na myśli chociażby tak zwaną ustawę deweloperską. Zabezpiecza ona nie tylko prawa kupującego mieszkanie z rynku pierwotnego, ale również jego pieniądze.

 

Nie oznacza to jednak, że sami nie powinniście dodatkowo zadbać o swoją inwestycję. Przede wszystkim informacje na temat dewelopera. Zarówno z jego strony internetowej, prospektu budowy (jest on tam zobowiązany umieścić komplet istotnych dla nabywcy danych związanych między innymi z budową i specyfiką nieruchomości). Przyda się także wiedza na temat wcześniej realizacji takiej firmy. Kolejna sprawa – czy należy ona do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Przy weryfikacji należy również zajrzeć do Krajowego Rejestru Sądowego. Dowiecie się z niego między innymi tego, czy dany deweloper nie jest przypadkiem niewypłacalnym dłużnikiem.

 

Jeśli chcecie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego w Rzeszowie to zapraszamy do kontaktu z Nami. Jesteśmy również dostępni w naszym biurze przy ulicy Warszawskiej 18.

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Lokalizacje mieszkań z rynku pierwotnego – jakie są możliwości?
Ocena 4.96/5 na podstawie 128 Opinii.