Rzeszów jako miejsce inwestycji w mieszkanie
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Rzeszów jako miejsce inwestycji w mieszkanie

Rzeszów jako miejsce inwestycji w mieszkanie

Czy warto ulokować swoje oszczędności w tym mieście? Czy można mówić o stolicy Podkarpacia jako o miejscu perspektywicznym? I czy inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie jest dobrym pomysłem? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie poniżej.

 

Czy warto zainwestować w mieszkanie?

 

Zaczniemy od tak postawionego pytania. Wiele osób zastanawia się nad ulokowaniem swoich pieniędzy właśnie w nieruchomości. Od co najmniej kilku lat zauważalna jest rosnąca tendencja związana z zakupem mieszkania i czerpania z niego korzyści finansowych.

 

Po pierwsze biorąc pod uwagę jeden z najważniejszych czynników ryzyka, czyli współczynnik zmienności stopu zwrotu, to właśnie w przypadku inwestycji w nieruchomość pod wynajem, jest on najniższy. Odpowiedzi na postawione wyżej pytanie udziela też opublikowany raport Domu Maklerskiego Michael / Ström z którego wynika między innymi stopa zwrotu z zakupu mieszkania na przestrzeni ostatnich 13 lat osiągnęła 135%. To niewiele mniej, niż w przypadku inwestycji w złoto. Tutaj cena wzrosła o 139%. Warto się zaznajomić ze wspomnianym raportem.

 

Rzeszów jako miejsce inwestycji w mieszkanie

 

To największe miasto na terenie Podkarpacia i jak zostało wspomniane, jego stolica. Czyni to Rzeszów miejscem do którego przyjeżdżają zamieszkać ludzie z całego województwa (jak również spoza niego). W poszukiwaniu pracy i wyższego standardu życia.

 

Nie można zapomnieć o ośrodkach akademickich. W Rzeszowie jest ich kilka. Do najważniejszych zalicza się Uniwersytet Rzeszowski, Politechnikę i Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji. W kontekście najczęściej wybieranej formy inwestycji w mieszkanie, a więc pod wynajem, to duża zaleta Rzeszowa. Ciekawostką mówiącą wiele o liczbie potencjalnych najemców jest to, że w stolicy Podkarpacia na 1000 mieszkańców przypada więcej studentów niż w Warszawie. Lepiej pod tym kątem wypada jedynie Kraków. Jeśli to właśnie na studentów zdecydujecie jako najemców, przyda się się Wam „kilka” rad. Zajrzyjcie koniecznie do tekstu „Poradnik inwestora. Aranżacja mieszkania pod wynajem dla studentów”.

 

Rzeszów miastem dla młodych ludzi

 

To kolejny aspekt na który warto zwrócić uwagę w kontekście zainteresowania inwestycja w mieszkanie po wynajem. Młodzi ludzie przyjeżdżający do Rzeszowa za pracą, to bardzo duża grupa potencjalnych najemców.

 

Oczywiście obecnie w czasie epidemii Koronawirusa rynek pracy został w pewnym stopniu „przemeblowany”. Pierwsze półrocze 2020 pod kątem ofert wygląda gorzej, niż analogiczny czas w 2019. Natomiast nie wszystkie branże straciły w podobny sposób. Warto też zaznaczyć, że na inwestycję w mieszkanie (na przykład w Rzeszowie) pod wynajem, należy patrzeć długoterminowo.

 

Stolica Podkarpacia określona jest miastem innowacji. To właśnie tutaj znajduje się Dolina Lotnicza. W jej składzie jest ponad 165 podmiotów. To między innymi firmy z branży lotniczej i ośrodki naukowo – badawcze. Miejsca pracy przyciągające młodych ludzi do Rzeszowa. W kontekście właśnie Doliny Lotniczej warto wspomnieć o osiedlu Bella Dolina (położone przy ulicy Lubelskiej). Jest to miejsce atrakcyjne z wielu powodów, ale w tym wypadku chodzi przede wszystkim o szybki dojazd do strefy.

 

Jednym z największych pracodawców w Rzeszowie i w całym regionie jest Pratt&Whitney. To światowej klasy producent m.in. silników lotniczych. To miejsce bardzo atrakcyjne pod kątem pracy i rozwoju. Inwestując w mieszkanie pod wynajem pracownikom tej firmy warto zainteresować się dwoma lokalizacji. To Osiedle Nova Graniczna i Tarasy nad Zalewem. Obie pozwalają się nie tylko szybko dostać do miejsca pracy jak i do centrum. Młodzi ludzie żyją nie tylko pracą. A „serce” Rzeszowa to bardzo bogata oferta kulturalna i rozrywkowa.

 

Wymieniając dużych pracodawców w stolicy Podkarpacia nie można pominąć Deloitte. To międzynarodowa firma doradcza. Jej biuro znajdują się u zbiegu ulicy Warszawskiej i Lubelskiej. W kompleksie Skyres. To bardzo konkretne i wymierne informacje z perspektywy osoby, która chce zainwestować w mieszkanie pod wynajem. Można powiedzieć, że Rzeszów gwarantuje stałość najmu. Co za tym idzie comiesięczny zysk.

 

Rzeszów – miasto bezpieczne

 

I to ze względu na kilka kwestii. Jedną z nich jest bezpieczeństwo ekonomiczne (niska stopa bezrobocie, łatwość znalezienia pracy). To także kwestie społeczne. Rzeszów jest miastem o niskim stopniu przestępczości. Stolica Podkarpacia jest jednym z dwóch dużych ośrodków, które w najbliższym czasie nie zanotują spadku populacji. Drugim jest Warszawa.

 

Rzeszów – patrząc na wymienione wyżej kwestie – to miasto bezpieczne dla inwestujących w mieszkanie. To miejsce w którym w ostatnich latach powstało wiele nowoczesnych osiedli. W różnych częściach miasta. Nie tylko na jego obrzeżach, ale również i w centrum. Natomiast warto również wspomnieć, że specyfika Rzeszowa powoduje, że poruszanie się po nim (przejazd z jednego miejsca do innego) nie sprawia dużego problemu. Co jest ogromną zaletą również z perspektywy inwestora. Zdecydowanie łatwiej znaleźć najemców mając do dyspozycji lokalizację z której łatwo dostać się do centrum, jak i wyjechać za miasto.

 

Rzeszów jest miejscem perspektywicznych dla wszystkich, którzy chcą zainwestować w mieszkanie. Warto na sam koniec dodać jeszcze jedną jego zaletę. Ceny mieszkań. Patrząc pod kątem rozwoju miasta i etapu na jakim się znajduje, nie są one wysokie. Są niższe niż na przykład Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

 

Do pobrania

Artykuły

Jak zainwestować w mieszkanie, aby przynosiło zysk? Wybór lokalizacji
sobota, 24 października 2020

Jak zainwestować w mieszkanie, aby przynosiło zysk? Wybór lokalizacji

Najważniejsze aspekty związane z wyborem miejsca swojej inwestycji.
Jak mądrze zainwestować w mieszkanie pod wynajem?
środa, 21 października 2020

Jak mądrze zainwestować w mieszkanie pod wynajem?

Aspekty na które trzeba zwrócić szczególną uwagę przy inwestycji w mieszkanie.
Poradnik inwestora. Aranżacja łazienki w mieszkaniu pod wynajem
sobota, 17 października 2020

Poradnik inwestora. Aranżacja łazienki w mieszkaniu pod wynajem

Na co zwrócić szczególną uwagę przy urządzaniu łazienki? Wszystkiego dowiecie się z poniższego poradnika.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Rzeszów jako miejsce inwestycji w mieszkanie
Ocena 4.93/5 na podstawie 279 Opinii.