Aranżacja wnętrz – przydatne wskazówki
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
sobota, 18 grudnia 2021

Aranżacja wnętrz – przydatne wskazówki

Aranżacja wnętrz – przydatne wskazówki

Stworzenie atrakcyjnego wizualnie wystroju mieszkania to jedno. Jednak aranżacja wnętrz powinna skupiać się na innych kwestiach. I to właśnie między innymi o nich przeczytacie w naszym poradniku.

 

Aranżacja wnętrz – czym się kierować?

 

W sieci znajdziecie mnóstwo poradników, również o charakterze wizualnych, związanych właśnie z tworzeniem wystroju mieszkania lub domu. Nierzadko przedstawiają one rozwiązania, które na pierwszy rzut oka wydają się być dobrym pomysłem, ale niekoniecznie w Waszych czterech ścianach. Zasadne jest więc pytanie czym należy się kierować przy aranżacji wnętrz?

 

Czy rozwiązania proponowane w katalogach meblarskich są kierunkiem, którym warto podążać? W zasadzie nikt tego nie broni. Natomiast warto patrzeć na przez pryzmat tego, czym są. Reklamą. Wizją stworzoną na potrzeby zaprezentowania mebli, a szerzej produktu. I ta pierwsza niekoniecznie sprawdzi się w mieszkaniach. Korzystając z rozwiązań zaproponowanych przez takie katalogi zawsze należy się zastanowić, czy możecie je dostosować do swoich wnętrz. Kubatury mieszkania i jego metrażu. W sytuacji, gdy będziecie to wymagało dużego poświęcenia (na przykład kosztem będzie funkcjonalność), lepiej wybrać inne rozwiązania.

 

Najważniejsze zasady aranżacji wnętrz

 

Skoro wspomnieliśmy wyżej o funkcjonalności, to czas na najbardziej istotne aspekty związane w z wystrojem mieszkania. Są trzy naczelne zasady aranżacji wnętrz. My dodatkowo dodamy jeszcze jedną. I od niej zaczniemy. W Waszym mieszkaniu przede wszystkim powinniście się czuć dobrze. Banał? Z ręką na sercu, ile razy zastanawialiście się nad wykorzystaniem rozwiązania, które może mieć negatywny wpływ na codzienne życie w mieszkaniu, ale naprawdę efektownie wygląda? I będziesz cieszył Wasze oko, a wzbudzał podziw u gości. Wygląd – wbrew pozorom – należy postawić na dalszym miejscu.

 

Pierwsza zasada aranżacji wnętrz brzmi: postaw na funkcjonalność. To ona ma bezpośredni wpływ na standard codziennego życia. Tę funkcjonalność rozumie się na wiele sposób. Za przykład posłuży salon. To centralne miejsce naszego mieszkania. Miejsce, gdzie spotykają się wszyscy członkowie rodziny. Jednocześnie to serce do którego tego dochodzą poszczególne arterie z mieszkania. Funkcjonalność aranżacji wnętrz będzie się w tym wypadku manifestować w odpowiednim rozplanowaniu „korytarzy” komunikacyjnych. Najbardziej jaskrawym przykładem – umieszczanie sofy w taki sposób, aby trzeba było przez nią przechodzić.

 

Druga zasada aranżacji wnętrz to wykorzystywanie praktycznych rozwiązań. Tutaj za przykład posłuży niewielki metraż. W takim wypadku wykorzystywanie praktycznych rozwiązań ułatwia codzienne życie w małym mieszkaniu. Można na tę zasadę spojrzeć nieco szerzej. Jeśli dysponujecie niewielkim metrażem powinniście zastanowić nad wyborem stylu aranżacji, który będzie praktyczny. W takiej sytuacji najlepiej postawić na minimalizm i skandynawski sposób wystroju mieszkania. To te dwa style są najbardziej praktycznymi opcjami w kawalerkach.

 

Trzecia z zasad brzmi: aranżacja mieszkania musi być bezpieczna. Niezależnie od tego, czy w macie w domu małe dzieci, czy jesteście singlami. Oczywiście w tym pierwszym wypadku będziecie mieli do zrobienia zdecydowanie więcej. Szczególną uwagę musicie zwrócić na kuchnię i łazienkę. To w tym pomieszczeniach statystycznie zdarza się najwięcej wypadków w mieszkaniach. Ta zasada wyraża się w wielu sprawach. Sposób oświetlenia, montażu szafek i dostępie do nich, czy podziału stref w obu pomieszczeniach. To tylko kilka ze spraw na które będziecie musieli zwrócić uwagę przy tworzeniu aranżacji kuchni i łazienki. Oczywiście podobnie w pozostałych częściach Waszego mieszkania. Przy raczkujących maluchach będziecie musieli zwrócić uwagę praktycznie na wszystko.

 

Czy da się urządzić mieszkanie tanio?

 

To często pojawiające się pytanie. Odpowiedź na nie jest złożona. Da się bowiem urządzić mieszkanie tanio, ale czy jednocześnie będzie ono spełniało wyżej wymienione zasady? Ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa domowników. W tym kontekście można podać przykład urządzania mieszkania pod wynajem. Często proponowanym - błędnie – rozwiązaniem jest stworzenie wystroju po tzw. kosztach. Stare używane meble i sprzęt AGD. To tylko pozorne oszczędności. Dodatkowo mogą być zagrożeniem dla najemców i problemem – w sytuacji gdy coś się stanie – dla Was.

 

Na pewno przy planowaniu aranżacji wnętrz warto zrobić stworzyć plan i kosztorys. Ten ostatni może pomóc oszczędzić przy urządzaniu mieszkania. Nie tyle będzie tanio, ale na pewno jest szansa wydać mniej. Jednocześnie plan aranżacji pozwala stworzyć wnętrza „przestrzegające” wyżej opisane zasady. Do jego przygotowania dobrze byłoby się zabrać na długo przed planowanym odświeżeniem wizerunku. To nie tylko pozwoli uniknąć błędów związanych z aranżacją wnętrz. Da szansę na rozłożenie wydatków w czasie. A także to większe pole do szukania okazji cenowych w sklepach budowlanych i tych z wystrojem wnętrz. I to faktycznie daje Wam szansę na urządzenie mieszkania w „rozsądnej” cenie.

 

 

 

 

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Aranżacja wnętrz – przydatne wskazówki
Ocena 4.95/5 na podstawie 18 Opinii.