Szybki remont – jak tanio odświeżyć swoje mieszkanie?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Szybki remont – jak tanio odświeżyć swoje mieszkanie?

Szybki remont – jak tanio odświeżyć swoje mieszkanie?

Ten pierwszy kojarzy się zwykle się z drogą przez mękę i ogromnymi wydatkami. Żeby zmienić coś w naszym mieszkaniu czasem wystarczy szybki remont. Tym mianem można określić pewne proste i szybkie zmiany odświeżające wygląd naszego „Em”.

 

Wielu z nas odkłada remont mieszkania na „kiedyś”. Najczęściej przeraża nas wizja problemów i dużych niedogodności z nim związanych. I oczywiście koszty zmian w mieszkaniu. Praktycznie zawsze wykraczające poza założony budżet. Trzecią sprawą są problemy z ekipą fachowców na jakie możemy się natknąć. Są jednak pewne zmiany, które przeprowadzimy sami (lub nie będzie do tego potrzebowali większej liczby robotników), wcale nie ponosząc przy tym dużych kosztów. A efekty będą naprawdę zadowalające. Dzięki nim odświeżymy swoje wnętrza.

 

Szybki remont – malujemy płytki

 

Wizja skuwania tych ostatnich, a następnie kładzenie nowych zwykle kojarzy się z koszmarem. I to takim, który może trwać naprawdę długo. Pewnym rozwiązaniem będzie pomalowanie płytek. Szybki sposób na remont dzięki któremu nasze wnętrza „nabiorą” nowego wyglądu. Zanim zabierzemy się za takie zmiany, warto zapoznać się z farbami do płytek.

 

Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów. Różnią się one między sobą poszczególnymi parametrami. Oczywiście powinniśmy użyć farb przeznaczonych do malowania płytek. Natomiast jest jeszcze jedna możliwość. Należy zagruntować powierzchnię płytek. Po takim działaniu można je pomalować „zwykłymi” farbami. Najlepiej sprawdzą się: epoksydowe i alkidowo-uretanowe. To sposób na szybki remont bez dużych wydatków i w krótkim czasie.

 

Malowanie mieszkania – sposób na szybki remont

 

To chyba jeden z częściej polecanych sposobów, które pozwolą nam odświeżyć nasze wnętrza. Jedno, a nawet więcej pomieszczeń możemy w ten sposób wyremontować, poświęcając na to weekend. Odświeżymy większą część mieszkania, jeśli będziemy mieli do pomocy rodzinę lub przyjaciół.

 

Oczywiście zanim zabierzemy się za malowanie (podobnie jak w przypadku opisanego wyżej odświeżenia płytek) przyda się nam wiedza. Jest jej całkiem sporo. Znajomość rodzajów farb to jedno. Wiedza na ten temat jest nam oczywiście niezbędna. Sporo na ten temat dowiecie się z naszego poradnika „Malowanie mieszkania – najważniejsze cechy farb”.

 

Kolejna kwestia to wiedza odnośnie warunków panujących w poszczególnych pomieszczeniach. Inaczej do wyboru farb podejdziemy w przypadku malowania kuchnia, a na co innego powinniśmy zwrócić uwagę w sytuacji, gdy odświeżamy sypialnię. Jeśli pominiemy ten aspekt, to nasz – w założeniu szybki remont – można stać się bardzo długim procesem z ogromnymi kosztami. Które będzie trzeba ponieść ze względu na poprawki.

 

Jeszcze większej uwagi wymaga od nas remont przez pomalowanie mieszkania, jeśli mamy „na pokładzie” dzieci. W tym wypadku trzeba będzie dokładnie przyjrzeć się farbom. I nie chodzi jedynie o to, aby były bezpieczne dla malucha (chociaż oczywiście to najważniejszy aspekt). Taka farba musi być między innymi bardziej odporna na zabrudzenia.

 

No i oczywiście zanim zabierzemy się do malowania, trzeba zabezpieczyć podłogę, meble itd. Chcemy przecież przeprowadzić szybki remont. Oszczędzimy czas na sprzątaniu po zmianach w naszym w mieszkaniu.

 

Sposób na odświeżenie wnętrz – tapetowanie

 

To kolejne po malowaniu rozwiązanie na szybki remont. I podobnie jak w przypadku opisanych wyżej wymaga od nas pewnej wiedzy. Pozwoli nam to zminimalizować ryzyko szkód i potrzeby poprawek, a więc – zazwyczaj – dodatkowych kosztów.

 

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że każdy rodzaj tapet nadaje się do poszczególnych pomieszczeń. Jeśli w mieszkaniu jest dziecko, to też trzeba będzie wziąć pod uwagę Nie tylko jeśli odświeżamy pokój naszej pociechy. Aranżacja tego ostatniego pomieszczenia może od nas wymagać nieco więcej czasu. Zwłaszcza, jeśli dziecko wkroczyło w wiek szkolny. Przydatny będzie nasz poradnik „Urządzamy pokój dla ucznia – o czym trzeba pamiętać”.

 

Metamorfoza kuchni – tanio i szybko

 

To jedno z tych pomieszczeń w mieszkaniu w przypadku którego zmiany zwykle kojarzą się z dużymi kosztami. Również czas potrzebny na zmiany aranżacji zwykle jest długi. Ale wcale tak nie musi być. Szybki i tani remont można też przeprowadzić w kuchni. Jeśli było ono jednak odświeżane przez wiele lat, to od gruntownej zmiany nie uciekniemy. Tym bardziej, że jej brak może być zagrożeniem dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa.

 

Skupmy się jednak na szybkim remoncie w kuchni. Zmiany w tym pomieszczeniu mogą dotyczyć na przykład odświeżenia frontów szafek. Można je po prostu pomalować. I w ten sposób nadać nowy wygląd naszej kuchni. Drugim rozwiązaniem jest wymiana wspomnianych frontów na nowe.

 

Podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń i kuchnię można w szybki sposób odświeżyć, odmalowując ją. To jedno z tych miejsc w mieszkaniu w którym szczególną uwagę musimy zwrócić na parametry i rodzaj farb. W kuchni łatwo o zabrudzenia, również te trudne do usunięcia. Farba, którą pomalujemy ściany w tym pomieszczeniu, muszą więc być na nie w dużym stopniu odporna.

Artykuły

Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek
niedziela, 31 maja 2020

Remont i aranżacja balkonu – 5 praktycznych wskazówek

W jaki sposób zaaranżować to miejsce w naszym mieszkaniu? Skorzystaj z naszych wskazówek.
Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady
czwartek, 28 maja 2020

Jak kupić używane mieszkanie. Przydatne rady

Nasz poradnik może być wybrać nieruchomość z rynku wtórnego.
Jak kupić nowe mieszkanie? Przydatne wskazówki
poniedziałek, 25 maja 2020

Jak kupić nowe mieszkanie? Przydatne wskazówki

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie mieszkania? Dowiecie się z naszego tekstu

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Szybki remont – jak tanio odświeżyć swoje mieszkanie?
Ocena 4.77/5 na podstawie 59 Opinii.