Rynek pierwotny – czy warto zainwestować w nowe mieszkanie?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety

Rynek pierwotny – czy warto zainwestować w nowe mieszkanie?

Rynek pierwotny – czy warto zainwestować w nowe mieszkanie?

Jakie niesie za sobą korzyści taka lokata oszczędności? Jakie są perspektywy zarobku? Czy inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego niesie za sobą jakieś ryzyko? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

 

Inwestycja w mieszkanie – czy to dobry pomysł?

 

Zaczniemy od tak postawionego pytania. Wiele osób szuka bezpiecznego sposobu na ulokowanie swoich oszczędności. Przy jednoczesnej możliwości zarabiania na nich. Eksperci jednoznacznie wskazują, że inwestycja w mieszkanie jest bezpiecznym i niosącym za sobą wiele korzyści rozwiązaniem. Ceny nieruchomości wciąż rosną. Nie ma sygnałów wskazujących, aby w ciągu najbliższych lat ta tendencja miała się zmienić.

 

Inwestując w mieszkanie można nie tylko w bezpieczny sposób ulokować swoje oszczędności, ale również mieć z tego tytułu korzyści finansowe. Kluczowym aspektem w całym procesie jest wybór odpowiedniej lokalizacji (miasta, osiedla itp.) i samej nieruchomości. Nie tylko biorąc pod uwagę metraż i rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń. Ważna jest również kwestia rynku z jakiego pochodzi mieszkanie. Czy zdecydujecie się na starsze budownictwo i używany lokal? Czy jednak wybór padnie na nowoczesne osiedle? W tym poradniku przeczytacie o zaletach i możliwych wadach tego drugiego rozwiązania.

 

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

 

Przeciwnicy kupna nowej nieruchomości jako główną wadę wskazują wysoką cenę, jaką przyjdzie za nią zapłacić. I trudno byłoby się z tym nie zgodzić, gdyby nie pewne „ale”. Od paru lat bardzo mocno rosną koszty nabycia mieszkań z rynku wtórnego. Znając wszystkie minusy zakupu używanej nieruchomości - przy coraz mniejszej różnicy cenowej – lepszym rozwiązaniem jawi się rynek pierwotny. Mając dodatkowo na uwadze brak remontu, który w przypadku starszego budownictwa, będzie koniecznością. Przy inwestycji w mieszkanie z rynku pierwotnego dostajecie lokal „pachnący” jeszcze farbą.

 

Jakie jeszcze zalety niesie za sobą takie rozwiązanie? Bardzo często podkreślaną korzyścią z wyboru rynku pierwotnego jest mnogość lokalizacji. O ile jeszcze kilkanaście lat temu nowe osiedla powstawały praktycznie wyłącznie na obrzeżach, obecnie wygląda to inaczej. Wiele nowoczesnych budynków mieszkalnych budowanych jest w sercu miasta. Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego właśnie w centrum daje szansę na spory zysk z jego najmu.

 

Wiele osób szuka takiej właśnie lokalizacji do życia. Decydując się na wynajem swojej inwestycji będziecie musieli odpowiednio ją zaaranżować. Przygotować na mieszkańców. Trzeba więc będzie podjąć decyzję, kto nimi będzie. Jeśli Wasz wybór padnie na studentów (zdecydowanie największa grupa najemców), to zajrzyjcie do naszego poradnika na temat tego, jak się przygotować do wynajmu właśnie im.

 

Oczywiście nie tylko centrum miasta jest lokalizacją, która świetnie sprawdzi się pod kątem zainwestowania w mieszkanie na wynajem. Również miejsca oddalone od środka miejscowości mają sporo chętnych.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji?

 

Właśnie ze względu na potencjalnych najemców. Oczywiście aspekty o których zaraz przeczytacie dotyczą każdej części miejscowości. Przeglądając oferty osiedli z rynku pierwotnego po pierwsze zwróćcie uwagę na specyfikę miasta. Jeśli go nie znacie, warto się zorientować jak wygląda w nim życie. Jakie problemy ma miasto (np. kwestie związane z infrastrukturą drogową, bezpieczeństwem mieszkańców), a na jakich obszarach się ono rozwija. To bardzo ważne informacje, które powinniście poznać, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie.

 

Przejdźmy do cech lokalizacji. Niezależnie czy mowa o przedmieściach, centrum czy innej części miasta, kilka kwestii jest wspólnych. Po pierwsze sklepy z towarami pierwszej potrzeby w okolicy. To nie musi być hipermarket, ale obecność kilku miejsc z produktami spożywczymi będzie plusem lokalizacji. Warto też zwrócić uwagę na obecność i dostępność miejsc parkingowych. Pod tym kątem rynek pierwotny zdecydowanie wygrywa ze starszym budownictwem. Nowoczesne osiedla mają dedykowane miejsca parkingowe.

 

Obecność terenów zielonych i rekreacyjnych w najbliższej okolicy, to również plus lokalizacji. W tej kwestii wiele zależy od specyfiki miasta. Tak samo ze wspomnianą infrastrukturą drogową.

 

Inwestycja w mieszkanie w Rzeszowie

 

Stolica Podkarpacia to miejsce do którego przeprowadzają się ludzie nie tylko z tego województwa. Przyciąga ich między innymi bogata oferta uczelni, jak również wiele miejsc pracy. Warto zainwestować w mieszkanie na wynajem. Osób chętnych na pewno nie braknie. W przeliczeniu na tysiąc mieszkańców w Rzeszowie jest więcej studentów niż… w Warszawie. To ogromna grupa potencjalnych najemców. Warto również wspomnieć o Podkarpackim Parku Naukowo – Technologicznym. To miejsce, które przyciąga inwestorów działających w obszarze nowych technologii. A to z kolei zapewnia nowe miejsca pracy.

 

Stolica Podkarpacia ma bogatą ofertę nowoczesnych osiedli w różnych lokalizacjach. Jeśli chcecie zainwestować w mieszkanie z rynku pierwotnego, to koniecznie zajrzyjcie do naszej oferty. Developres posiada budynki mieszkalne między innymi przy ulicy Lubelskiej (Bella Dolina) i Kwiatkowskiego (osiedle Tarasy nad Zalewem).

 

 

Artykuły

Poradnik inwestora. Jak wybrać idealnych najemców?
piątek, 30 października 2020

Poradnik inwestora. Jak wybrać idealnych najemców?

Na jakie aspekty koniecznie musisz zwrócić uwagę? Co jest ważne przy wyborze najemców?
Czy inwestowanie w mieszkanie pod wynajem wciąż się opłaca?
środa, 28 października 2020

Czy inwestowanie w mieszkanie pod wynajem wciąż się opłaca?

O czym trzeba pamiętać, jeśli inwestycja ma przynosić zyski.
Jak zainwestować w mieszkanie, aby przynosiło zysk? Wybór lokalizacji
sobota, 24 października 2020

Jak zainwestować w mieszkanie, aby przynosiło zysk? Wybór lokalizacji

Najważniejsze aspekty związane z wyborem miejsca swojej inwestycji.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Rynek pierwotny – czy warto zainwestować w nowe mieszkanie?
Ocena 4.81/5 na podstawie 104 Opinii.