Remont mieszkania – czy lato to dobry wybór?
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
czwartek, 22 lipca 2021

Remont mieszkania – czy lato to dobry wybór?

Remont mieszkania – czy lato to dobry wybór?

Okres wakacji zwykle kojarzy się z odświeżaniem nieruchomości. Wiele osób decyduje się na remont mieszkania. Czy oznacza to, że lato to jedyny słuszny wybór? A może nie ma to większego znaczenia? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

 

Dlaczego lato to dobry czas na remont mieszkania?

 

Zaczniemy od odpowiedzi na tak skonstruowane pytanie. Faktem jest, że to właśnie w okresie wakacyjnym przeprowadza się najwięcej prac naprawczych. I to nie tylko wewnątrz mieszkań, ale również na elewacjach budynków. To właśnie w tym czasie wiele osób przeprowadza remont domów jednorodzinnych. Mamy tutaj na myśli również prace związane z naprawą tarasów, czy podjazdów do garażu.

 

Dlaczego akurat lato to dobry wybór na remont mieszkania? Przede wszystkim warunki pogodowe i długość dnia. Ta ostatnia pozwala na wykonanie większej ilości pracy. Co z kolei przyspiesza remont. Oczywiście warto tutaj zaznaczyć, że nie oznacza to możliwości znacznego skrócenia oczekiwania związanego z pewnymi „elementami” remontu. Mamy tutaj na myśli chociażby schnięcie wylewki.

 

Warunki pogodowe wymienia się w kontekście zalet odświeżania mieszkania latem przede wszystkim ze względu na prace na zewnątrz. Ale wysoka temperatura daje też możliwość dłuższego wietrzenia mieszkania. Remont wewnątrz mieszkania nie jest narażony na burzową pogodę, która z roku na rok, daje się nam coraz bardziej we znaki.

 

Lato - jak już wspomnieliśmy to czas w którym zwykle wyjeżdżamy na urlop. A to oznacza, że możemy w znacznym stopniu uniknąć wszelkiego dyskomfortu związanego z remontem. Hałas, kurz i brak możliwości korzystania z poszczególnych części mieszkania. Z drugiej strony na pewno będziemy mieć „z tyłu głowy” to, że ekipa remontowa w zasadzie działa w naszym mieszkaniu bez nadzoru. I to bez wątpienia najczęściej wymieniana wada odświeżania domu w okresie wakacyjnym.

 

Ostatnim, ale wcale nie najmniej istotnym plusem remontu latem są możliwe oszczędności. Ze względu na to, że to właśnie w tym czasie przeprowadza się ich najwięcej, sklepy z materiałami kuszą promocjami. Oczywiście warto na nie uważać. Nie zawsze okazja okaże się dobrym wyborem. W tym wypadku zwykle z pomocą przychodzą ekipy remontowe. Mają wiedzę, ale też swoje „dojścia”.

 

Remont mieszkania – solo czy z fachowcami?

 

Częściowo już na to pytanie odpowiedzieliśmy wyżej. Chociaż akurat temat z nim związany i ewentualne wyzwania wciąż są poddawane pod dyskusję. Z jednej strony remont przeprowadzany przez fachowców oznacza przede wszystkim oddanie mieszkanie w czyjeś ręce. Jeśli sami nie macie doświadczenia to może być idealne rozwiązanie dla Was. Oczywiście przy świadomości możliwych problemów. Internet pełen jest opowieści o nieuczciwych ekipach remontowych i takich po których trzeba było poprawiać.

 

W tym wypadku największego znaczenia nabiera wyborów najlepszych fachowców. I właśnie to może się okazać ogromnym wyzwaniem związanym z remontem mieszkania. I to nie tylko latem. Chociaż akurat w przypadku tej pory roku, trzeba pamiętać o jednym. Jeśli chcecie odświeżyć swój dom właśnie latem, to ekipy należy szukać dużo wcześniej. Jeśli „obudzicie” się za późno może być ogromny problem z jej znalezieniem. A na pewno te najlepsze i z największym doświadczeniem swój kalendarz mają już zapełniony.

 

Kiedy remont mieszkania można przeprowadzić solo? Po pierwsze, jeśli macie w tym doświadczenie. Bez niego zwykle kończy się dodatkowymi – nierzadko wysokimi – kosztami. I najczęściej i tak trzeba będzie zatrudnić fachowców, którzy po Was poprawią. Natomiast niektóre z prac z powodzeniem można wykonać samemu.

 

W tym kontekście najczęściej podaje się malowanie i tapetowanie. Oczywiście i tutaj nie obędzie się bez wiedzy. Chociażby związanej z parametrami farb. Pozwoli to między dobrać taką, która pasuje do konkretnego pomieszczenia (na przykład kuchni). Obie formy odświeżenia wnętrz charakteryzuje to, że można je – w przypadku problemów – naprawić. I nie trzeba będzie do tego zatrudniać fachowców. A co najważniejsze właśnie malowanie i tapetowanie mogą w znaczącym stopniu odświeżyć Wasze wnętrze. Do tego nowa aranżacja i będzie spojrzycie na swoje mieszkanie inaczej. Natomiast, jeśli potrzebuje ono faktycznie generalnego remontu, to nie należy z nim zwlekać. W takich wypadkach samo malowanie ścian nie wystarczy. Będzie ono co najwyżej „przykryciem” problemu.

 

Czy remont mieszkania trzeba przeprowadzać latem?

 

Nie. W żadnym wypadku. W zasadzie prace związane z odświeżaniem mieszkania można przeprowadzić w ciągu całego roku. Oczywiście trzeba mieć na uwadze korelację między niektórymi elementami remontu a warunkami pogodowymi. Chociażby wspomniane wcześniej wietrzenie mieszkania. Na pewno w czasie pozostałych pór roku łatwiej będzie Wam znaleźć ekipę fachowców.

 

Warto się dobrze zastanowić nad przeprowadzaniem gruntowego remontu zimą. Oczywiście można odświeżyć w tym czasie mieszkanie, ale koniecznie trzeba wziąć pod uwagę warunki pogodowe. I to jak będą wpływać na poszczególne prace. Krótszy dzień również ma tutaj znaczenie. Na pewno na remont zimą będziecie musieli przeznaczyć więcej czasu. Trzeba będzie go więc dobrze zaplanować.

 

 

Artykuły

Jak szukać i kupić mieszkanie dla siebie – praktyczne wskazówki
sobota, 31 lipca 2021

Jak szukać i kupić mieszkanie dla siebie – praktyczne wskazówki

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat kupowania mieszkania. Porady, kwestie formalne itd.
Wynajem mieszkania rodzinie z dziećmi – poradnik dla właściciela
środa, 28 lipca 2021

Wynajem mieszkania rodzinie z dziećmi – poradnik dla właściciela

Z naszego poradnika dowiesz się w jaki sposób wybrać i przygotować nieruchomość pod wynajem dla rodziny z dzieckiem
Co trzeba wiedzieć o inwestowaniu w nieruchomości? Praktyczne porady
niedziela, 25 lipca 2021

Co trzeba wiedzieć o inwestowaniu w nieruchomości? Praktyczne porady

Z naszego poradnika dowiesz się wielu przydatnych informacji związanych z taką formą zarabiania pieniędzy.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Remont mieszkania – czy lato to dobry wybór?
Ocena 4.89/5 na podstawie 29 Opinii.