demo
Udostępnij:
02 sierpnia 2018

Najpopularniejsze style projektowania wnętrz - cz. 2.

Z pierwszą części tej mini-serii można zapoznać się w tym miejscu. W dzisiejszym tekście między innymi niezwykle popularny styl w domach jednorodzinnych. Przy odrobinie zaangażowania można go również „wprowadzić” w mieszkaniu.

Styl prowansalski

I od tego sposobu aranżacji zaczniemy. To bardzo popularny styl od wielu lat. Kojarzy się on między innymi ze słońcem, kwiatami (świeżymi) i bielonymi meblami. To sposób aranżowania wnętrz idealny na ciepłe miesiące w roku.

Jakie kolory dominują w przypadku stylu prowansalskiego? Wspominana biel nie jest jedyna. We wnętrzach urządzonych w taki sposób pojawiają się też pastelowe fiolety, żółcie i róże. Występują one na ścianach, meblach i dodatkach. Często we wnętrzach pojawiają się motywy roślinne. W stylu prowansalskim dominują naturalne materiały. Bardzo istotnym elementem wystroju wnętrz jest drewniana pogoda.

Jeśli chodzi o dobór mebli, to w ofertach salonów można znaleźć takie, które są dedykowane dla tego stylu. Ważną rolę w przypadku tego sposobu aranżowania wnętrz są dodatki. To między innymi lniane chusteczki, poduszki, zwiewne firanki, kosze i ceramiczna naczynia. Bardzo dużym wyzwaniem w kwestii aranżacji jest kuchnia. Zwłaszcza w bloku. Można ją opisać słowam przytulna, sielska i delikatna.

Styl retro

W przypadku niektórych nowych mieszkań mogą pojawić się pewne trudności z zaaranżowaniem wnętrz w taki właśnie sposób (w tym dwupokojowym na Osiedlu Bella Dolina takiego problemu nie będzie). Na pewno trzeba będzie włożyć nieco wysiłku chociażby w zdobyciu mebli. Raczej nie znajdziemy ich w katalogach.

Elementy, które nadadzą charakteru wnętrzom urządzonym w takim stylu należy dobierać „z głową”. Nie musi być ich dużo. Nie możemy zaśmiecić swojego mieszkania. W tym stylu stawiamy na drewniane zdobione lub tapicerowane meble. Inspiracji możemy szukać przeglądając filmy i zdjęcia z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. To oczywiście jedynie propozycja okresu którym można się zainteresować.

Wnętrza w tym stylu bardzo często są wzbogacane o „ciężkie” tkaniny. Jeśli chodzi o kolory, to wiele zależy od tego, co będzie motywem przewodnim w naszym mieszkaniu. Natomiast często stawia się na wyrazistą paletę.

W sypialni warto połączyć elementy retro z nowoczesnymi rozwiązaniami. Dotyczy to przede wszystkim łóżka. Musi być ono przede wszystkim funkcjonalne. Więcej na temat jego wyboru można przeczytać w tekście „Wybieramy łóżko do sypialni”.

Styl rustykalny

To popularny obecnie sposób na aranżowanie wnętrz. Związane jest to z modą na folk (szerzej: kulturę ludową). Ten wiejski sposób urządzania wnętrz można oczywiście przenieść do mieszkania w bloku.

Stawiamy przede wszystkim na drewniane meble (mogą być one postarzane). Punktem odniesienia do urządzania mieszkań w stylu rustykalnym jest końcówka XIX i początek XX wieku. To właśnie we wnętrzach z tego okresu powinniśmy szukać inspiracji. Dobrym pomysłem będzie więc odwiedzenie skansenu w którym można znaleźć domy z przełomu tych dwóch wieków.

W przypadku tego stylu stawiamy ma naturalne materiały. To nie tylko drewno, ale również kamień. Wybieramy przede wszystkim naturalność i prostotę. Wbrew pozorom wnętrze urządzane w takim stylu nie epatuje niezliczoną ilością dodatków, które je zaśmiecają. Należy je dobierać z głową. Elementy rustykalne świetnie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN