Czy Rzeszów to dobre miejsce do zamieszkania? - DevelopRes
Szukaj mieszkania
Lokalizacja
Lokalizacje
Pokoje
Pokoje
Powierzchnia
Powierzchnia m2
-
20-40
40-60
60-80
80-150
Dodatkowe zalety
Dodatkowe zalety
czwartek, 16 marca 2017

Czy warto zamieszkać w Rzeszowie?

Czy warto zamieszkać w Rzeszowie?
Gdybyśmy zadali takie pytanie mieszkańcom stolicy Podkarpacia, odpowiedzi pewnie były różne. Każdy z nas ma swoje potrzeby i pod tym kątem je oceniamy. I uwzględniając je, trzeba wybrać miejsce w którym chcemy zamieszkać. Spróbujmy skupić się na pewnych cechach opisujących Rzeszów.

 

Bliskość terenów zielonych

 
To jedna z większych zalet tego miasta. Jest ono co prawda duże, ale dotarcie do terenów zielonych nie zajmuje zbyt wiele czasu. W samym mieście również można takowe znaleźć. Chociaż trzeba zaznaczyć, że różnie to wygląda w poszczególnych dzielnicach Rzeszowa. Jak i w ich obrębie. Najlepszym przykładem jest Nowe Miasto. Często określane mianem sypialni Rzeszowa. W pewnym stopniu jest „zwykłym” blokowiskiem. Na szczęście można znaleźć w nim miejsca z których blisko do terenów rekreacyjnych (np. Osiedle Urocze Nowe Miasto). A jednocześnie do "centrum miasta.
 
Wyjeżdżając z Rzeszowa od razu natkniemy się na tereny zielone (np. w stronę Warszawy – Puszcza Sandomierska). Dla wielu osób ogromną zaletą jest bliskość Bieszczad.
 

Bezpieczeństwo

 
To z kolei jedna z częściej podkreślanych zalet Rzeszowa. W przeprowadzanych co pewien czas sondażach wśród mieszkańców, miasto zwykle oceniane jest jako bezpieczne. Oczywiście jak w każdym można znaleźć miejsca, których po zmroku lepiej unikać. Na tle jednak innych dużych miast Rzeszów wypada naprawdę dobrze. Zresztą nie tylko w tym aspekcie miasto jest pozytywnie oceniane w rankingach związanych z zaletami miejsc zamieszkania.
 

Oferta kulturalna – jest nad czym popracować

 
Często – szczególnie młodzi ludzie – wskazują, że Rzeszów w tej materii ma wiele do nadrobienia. I o ile w perspektywie ostatniej dekady widać znaczącą poprawę, to faktycznie miasto musi jeszcze popracować. W Rzeszowie działają kina, teatry i filharmonia. Jest sporo koncertów, ale na tle większych miast nie aż tak dużo. Do tego kaliber gwiazd, które nawiedzają stolicę Podkarpacia „nie powala”. Chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki.
 
Z drugiej strony miasto ma swoje znaki rozpoznawcze – imprezy o międzynarodowych zasięgu: Carpathia Festival czy Wschód Kultury. Wciąż jednak na tym polu jest sporo do zrobienia.
 

Nowe osiedla dla każdego

 
Rzeszów wciąż się rozbudowuje. Oferta proponowanych mieszkań powinna zadowolić większość gustów. Dla osób szukających bezpieczeństwa i spokoju jedną z możliwości jest osiedle Zawiszy (Niska zabudowa). Oddalone od centrum, ale z zadowalającą infrastrukturą. To miejsce zarówno dla seniorów jak rodzin z dziećmi. W najbliższej okolicy znajdują się tereny rekreacyjne. Miejsca gdzie można odpocząć po całym tygodniu pracy. Na samym osiedlu znajduje się najnowocześniejszy plac zabaw w Rzeszowie. Jest też przychodnia lekarska i apteka.
 
Osiedle Zawiszy można by określić wieloma słowami, ale w największym stopniu jego charakter oddają dwa. To komfort i kameralność. Trzy piętrowe niewielkie budynki (w nich cichobieżne windy). Idealne dla seniorów. Wybudowane według najlepszych standardów przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

źródło zdjęcia: Youtube

Artykuły

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego
niedziela, 31 lipca 2022

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Wszystko co powinniście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na inwestycję w mieszkanie z rynku pierwotnego.
Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?
sobota, 30 lipca 2022

Pierwsze mieszkanie – jak je kupić?

Wszystko na temat zakupu pierwszego mieszkania. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.
Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?
piątek, 29 lipca 2022

Rynek pierwotny i wtórny – jakie są różnice?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat rynku pierwotego i wtórnego. Podobieństwa i różnice. Bezpieczny zakup nieruchomości.

Pozostałe lokalizacje

Znajdziemy Ci wymarzone mieszkanie. Skontaktuj się z nami!

Czy warto zamieszkać w Rzeszowie?
Ocena 4.89/5 na podstawie 121 Opinii.