demo
Udostępnij:
03 stycznia 2017

Wanna czy prysznic – na co się zdecydować?

Właśnie urządzacie łazienkę i stanęliście przed takim dylematem. Spróbujemy więc Wam pomóc w podjęciu decyzji.

Przede wszystkim pierwsza sprawa która w pewnym stopniu warunkuje możliwość wyboru jest wielkość łazienki. W sytuacji gdy ma ona np. 6 metrów kwadratowych, to spokojnie można się zdecydować na wannę. Większa łazienka daje komfort zamontowania dodatkowo kabiny prysznicowej. Wtedy żadnego problemu nie ma. Co najwyżej musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, czy właściwie potrzebujecie i wanny i kabiny prysznicowej. Jeśli łazienka jest bardzo mała, wtedy jesteście zmuszeni na zamontowanie tej ostatniej. Ma ona swoje zalety, ale też i wady. Skupmy się na sytuacji, gdy macie jednak wybór.

Co warto wiedzieć o kabinie prysznicowej?

Bez wątpienia właśnie taki wybór cieszy się obecnie dużą popularnością. Wynika on z co najmniej kilku czynników. Po pierwsze jest ona wygodnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, lub po prostu mają mało czasu. Czyli dla większości z nas;). Prysznic to szybsza higiena. Więcej zaoszczędzonego czasu. Nie tylko zresztą na tym korzystacie. Taki wybór to mniej zużytej wody, a więc niższe rachunki. To też warto wziąć pod uwagę. Kabinie prysznicowa to spore ułatwienie dla osób starszych i dzieci. Chociaż w tym wypadku duże znaczenie ma wybór konkretnego modelu.

Wadą jest możliwość zalewania łazienki (wiele zależy od obecności i głębokości brodzika, szczelności kabiny itd.). Problemem jest też konserwacja kabiny prysznicowej. Wymaga ona zdecydowanie więcej pracy.

Wanna

Czy warto wybrać wannę?

Wydaje się być ona przeżytkiem. Przynajmniej ta w klasycznej formie. Producenci kuszą jednak wannami z dodatkowymi funkcjami. Na przykład z hydromasażem. Również w kwestii wyglądu mamy większy wybór. Na pewno zalety wanny docenią rodzice z małymi dziećmi. Daje ona możliwość zabawy z nimi, a więc zacieśniania więzów rodzinnych.

Wanna to też idealne rozwiązanie dla zestresowanych osób. Kąpiel w niej odpręża lepiej niż szybki prysznic. Wanna to pomysł dla osób, które zmagają się z jakimiś problemami zdrowotnymi. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku aromaterapii. Kąpiel w wannie z dodatkami olejków eterycznych pomaga osobom cierpiącym na schorzenia reumatyczne a także dolegliwości skórne. Warto to wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Tak samo jak wady takiego wyboru. Przede wszystkim wanna to sporo miejsca. Trochę tę niedogodność niweluje model narożny. Wciąż jednak trzeba to wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli macie niewielką łazienkę.

Kolejna sprawa to wspominana już kwestia wody. Wanna to zdecydowanie większe jej zużycie. Trzeba więc brać pod uwagę wyższy kosz użytkowania. Wiele też zależy od rodzaj materiału z którego jest wykonana wanna. Zarówno w kwestii jej zalet, jak i wad. To również trzeba wziąć pod uwagę.

Zamów newsletter i dowiedz się więcej o naszych najnowszych inwestycjach

Znajdziesz w nim m.in. informacje dotyczące naszych osiedli, propozycje mieszkań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz wiele cennych porad na temat zakupu mieszkania.

Developres - mieszkania w Rzeszowie

Jesteśmy solidnym deweloperem realizującym inwestycje mieszkaniowe zgodnie z nowoczesnymi standardami. Oferujemy sprzedaż nowych mieszkań gotowych i wykończonych pod klucz na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jeśli poszukują Państwo taniego, lecz wygodnego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, serdecznie zapraszamy.

Informacje
NIP: 813 34 46 489
REGON: 180108657
KRS: 0000252339 Sąd Rejonowy w Rzeszowie Wydział XII Gospodarczy
KONTO: PEKAO S.A. 54 1240 4751 1111 0000 5514 6258
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 24.534.000.00 PLN